Wojewódzki, Cielecka, Zalewski. Gwiazdy walczą z cenzurą i na znak protestu jedzą banany

Gwiazdy takie jak Kuba Wojewódzki, Magdalena Cielecka, Michał Żebrowski czy Krzysztof Zalewski wyraziły swój sprzeciw wobec usunięcia prac z Muzeum Narodowego w Warszawie. Solidarnie sfotografowali się z bananami.

Z Muzeum Narodowego w Warszawie w ostatnich dniach zniknęły dwie instalacje  - "Sztuka konsumpcyjna" Natalii LL oraz "Pojawienie się Lou Salome" Katarzyny Kozyry. Prace zniknęły ze ścian  Galerii Sztuki XX i XXI wieku ponieważ... miały rozpraszać młodzież. Więcej na ten temat TUTAJ

Gwiazdy takie jak Magdalena Cielecka, Kuba Wojewódzki, Matylda Damięcka, Natalia Przybysz, Małgorzata Ostrowska, Maria Peszek, Tomasz Raczek, Ramona Rey, Andrzej Saramowicz czy aktorzy Och Teatru nie postali obojętni na tę cenzurę. Na znak protestu opublikowali na swoich profilach instagramowych zdjęcia, na których pozują z bananami. Fotografie te stanowią nawiązanie do pracy Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna", na których widać kobietę jedzącą ten owoc.

Michał Żebrowski i Krzysztof Zalewski również przyłączyli się do akcji i udostępnili nagrania, na których widać, jak jedzą banany. 

Sytuacja wywołała oburzenie również wielu Polaków. Na Facebooku powstały już dwa wydarzenia - "Jedzenie Bananów pod Muzeum Narodowym", podczas którego zebrani pod budynkiem muzuem mają jeść banany oraz "Narodowe Jedzenie Bananów". Udział w pierwszym evencie zapowiedziało do tej pory niemal 7 tysięcy osób, w drugim 3,5 tysiąca. 

AG

Więcej o:
Komentarze (250)
Wojewódzki, Cielecka, Zalewski. Gwiazdy walczą z cenzurą i na znak protestu jedzą banany
Zaloguj się
 • didja

  Oceniono 73 razy 39

  Oczywiście jestem przeciwko cenzurze i za wyśmiewaniem prawicowej pseudopruderii. Ale - jako że nie znam szczegółów wystawy - czy mogę prosić o wyjaśnienia, co takiego wartego uwagi było w zdjęciach kobiet jedzących banany, że wystawę zorganizowano w Muzeum Narodowym?

 • polar3

  Oceniono 50 razy 30

  Już mnie nie dziwią wysokie notowania PISu. Ci ludzie to dno intelektualne ze swoimi tanimi gestami.

 • Gość: robertos27

  Oceniono 85 razy 23

  A gdzie Majka Ostaszewska. Ona ostatnio albo popiera, albo protestuje:)

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 56 razy 22

  Wojewódzkiemu to nawet do twarzy z knagą w mordzie. Myślę że Biedroń by się nie pogniewal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX