Joanna Mazur mieszka w fatalnych warunkach. Pavlović popłakała się, gdy zobaczyła lokum niewidomej biegaczki. Prowadzona jest już zbiórka

Joanna Mazur w "Tańcu z Gwiazdami" pokazała, w jakich warunkach mieszka. Jan Kliment i Iwona Pavlović popłakali się na antenie, kiedy zobaczyli, że niewidoma medalistka nie ma łazienki w swoim pokoju w internacie.
Zobacz wideo

Ostatni odcinek "Tańca z Gwiazdami" był niezwykle wzruszający. Wszystko za sprawą nagrania, które zostało wyemitowane przed tańcem Joanny Mazur i Jana Klimenta. Dzięki niemu widzowie na własne oczy mogli zobaczyć, w jak bardzo skromnych warunkach żyje niewidoma biegaczka. Film poruszył też jury programu, zwłaszcza Iwonę Pavlović. 

Joanna Mazur pokazała, jak skromnie żyje

Joanna Mazur po raz pierwszy w "Tańcu z Gwiazdami" opowiedziała swoją historię. Multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych zaczęła tracić wzrok już w wieku 7 lat. Było jej trudno, nie tylko dlatego, że jej wzrok się pogarszał, ale również z powodu rówieśników, którzy dokuczali jej i wyśmiewali ją. 

Joanna Mazur w końcu nie wytrzymała i jako nastolatka wyprowadziła się do Krakowa, gdzie zamieszkała w internacie. Warunki jakie tam panują są bardzo skromne. Mazur ma dla siebie mały pokoik, ale najgorsze jest to, że ma toaletę na zewnątrz.

Za nic nie musisz się wstydzić! Niewidoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz! To jest coś koszmarnego - powiedział jej Jan Kliment. 

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook


Jurorzy zaapelowali do ludzi, żeby coś z tym zrobili i pomogli znaleźć Mazur sponsora. 

Jestem wzruszony, ale i zażenowany, że osoba dla której grano Mazurka Dąbrowskiego żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwowe? Gdzie są sponsorzy?" - grzmiał Grabowski. 

Iwona Pavlović była najbardziej poruszona. Popłakała się na antenie i ścisnęło jej gardło.

Ja nie mogę mówić po tym filmie. Przyjęłabym Cię do swojego domu, tylko mieszkam w Olsztynie.  Żyjemy w państwie, gdzie mistrzyni świata ma toaletę na zewnątrz. Coś koszmarnego! Znajdźmy sponsora tej kobiecie - powiedziała w końcu, łkając. 

Dopiero na koniec jury oceniło rumbę w wykonaniu Mazur. Biegaczka dostała aż 26 punktów.

Zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur 

Zaraz po programie ruszyła zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur. Przez niewiele ponad 12 godzin udało się uzbierać ponad 29 tysięcy złotych. 

Zbiórka pieniędzy dla Joanny MazurZbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur Screen pomagam.pl

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.