Joanna Mazur mieszka w fatalnych warunkach. Pavlović popłakała się, gdy zobaczyła lokum niewidomej biegaczki. Prowadzona jest już zbiórka

Joanna Mazur w "Tańcu z Gwiazdami" pokazała, w jakich warunkach mieszka. Jan Kliment i Iwona Pavlović popłakali się na antenie, kiedy zobaczyli, że niewidoma medalistka nie ma łazienki w swoim pokoju w internacie.
Zobacz wideo

Ostatni odcinek "Tańca z Gwiazdami" był niezwykle wzruszający. Wszystko za sprawą nagrania, które zostało wyemitowane przed tańcem Joanny Mazur i Jana Klimenta. Dzięki niemu widzowie na własne oczy mogli zobaczyć, w jak bardzo skromnych warunkach żyje niewidoma biegaczka. Film poruszył też jury programu, zwłaszcza Iwonę Pavlović. 

Joanna Mazur pokazała, jak skromnie żyje

Joanna Mazur po raz pierwszy w "Tańcu z Gwiazdami" opowiedziała swoją historię. Multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych zaczęła tracić wzrok już w wieku 7 lat. Było jej trudno, nie tylko dlatego, że jej wzrok się pogarszał, ale również z powodu rówieśników, którzy dokuczali jej i wyśmiewali ją. 

Joanna Mazur w końcu nie wytrzymała i jako nastolatka wyprowadziła się do Krakowa, gdzie zamieszkała w internacie. Warunki jakie tam panują są bardzo skromne. Mazur ma dla siebie mały pokoik, ale najgorsze jest to, że ma toaletę na zewnątrz.

Za nic nie musisz się wstydzić! Niewidoma kobieta ma toaletę i prysznic na zewnątrz! To jest coś koszmarnego - powiedział jej Jan Kliment. 

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook

Jak mieszka Joanna MazurJak mieszka Joanna Mazur Screen 'Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami'/Facebook


Jurorzy zaapelowali do ludzi, żeby coś z tym zrobili i pomogli znaleźć Mazur sponsora. 

Jestem wzruszony, ale i zażenowany, że osoba dla której grano Mazurka Dąbrowskiego żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwowe? Gdzie są sponsorzy?" - grzmiał Grabowski. 

Iwona Pavlović była najbardziej poruszona. Popłakała się na antenie i ścisnęło jej gardło.

Ja nie mogę mówić po tym filmie. Przyjęłabym Cię do swojego domu, tylko mieszkam w Olsztynie.  Żyjemy w państwie, gdzie mistrzyni świata ma toaletę na zewnątrz. Coś koszmarnego! Znajdźmy sponsora tej kobiecie - powiedziała w końcu, łkając. 

Dopiero na koniec jury oceniło rumbę w wykonaniu Mazur. Biegaczka dostała aż 26 punktów.

Zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur 

Zaraz po programie ruszyła zbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur. Przez niewiele ponad 12 godzin udało się uzbierać ponad 29 tysięcy złotych. 

Zbiórka pieniędzy dla Joanny MazurZbiórka pieniędzy dla Joanny Mazur Screen pomagam.pl

AG

Więcej o:
Komentarze (223)
Joanna Mazur mieszka w fatalnych warunkach. Pavlović popłakała się, gdy zobaczyła lokum niewidomej biegaczki
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 77 razy 71

  Dla kogoś normalne jest to, co dla innego będzie niewyobrażalne. Wszyscy żyjemy na różnych poziomach i myślę dla jurorki TZG jest to szok kosmiczny, bo jest zamozna osoba.
  Na pewno los pani Joasi się odmieni dzięki temu programowi i chwała wszystkim wspierającym ta osobę

 • Gość: Luiza

  Oceniono 59 razy 53

  Joasia udowodniła,że jest osobą godną wsparcia i życzliwych słów.Życzę jej wszystkiego co najlepsze,bo na to zasługuje.

 • Gość: bacowa

  Oceniono 69 razy 35

  Nie każdy ma możliwość wciskania chińskich garnków emerytom jak Grabowski i trzepania kasiory.

 • stemp10

  Oceniono 68 razy 34

  Mieszkałem w podobnych warunkach na wsi pierwsze 20 lat ale to była jeszcze komuna. Dzisiaj raczej takie standardy są typowe tylko dla meneli. Powinno się tej Pani pomóc ze względu na wykluczenie spowodowane niepełnosprawnością

 • Gość: gość

  Oceniono 64 razy 34

  "Przyjęła bym cię do swojego domu". Pavlovic zagrała pod publiczkę, bo wiedziała, że nie ma takiej możliwości.

 • ona_ona_80

  Oceniono 50 razy 32

  Dziewczynie należy się pomoc, ale pokazywanie takich materiałów w programie tanecznym, w którym teoretycznie powinien wygrać najlepiej tańczący jest skandaliczne. Ta dziewczyna ma wygraną w kieszeni. Inni uczestnicy mogą już sobie odpuścić. Wygra na współczuciu. Nieprofesjonalne

 • Gość: gość

  Oceniono 72 razy 32

  to nie powinno się zdarzyć w TzG ten cyrk Pawlowic i Grabowskiego w sprawie ubikacji na zewnątrz jednej z uczestniczek programu. To było niedopuszczalne nadużycie , niesmaczne , to nie był program Nasz dom , ale program taneczny, gdzie wszystkie pary mają równe szanse.

 • ktosia26

  Oceniono 34 razy 30

  Z tego co zobaczyłam na filmie (YouTube) Pani Joanna mieszka w akademiku, a więc nie jest to ubikacja i prysznic na zewnątrz, ale wspólna na korytarzu, wspólna dla mieszkańców piętra, lub jego części. Powstało więc nieporozumienie - z powodu użytych słów; ten tancerz chyba nie jest Polakiem (nie wiem, nie oglądam programu).
  Co jednak nie przeszkadza mi wspierać akcję pomocy dla tak pięknej - przede wszystkim duchowo - osoby, jaką jest Pani Joanna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX