Media podają, że Dykiel zemdlała na planie "Na Wspólnej". Owszem, ale sytuacja jest trochę inna niż myślicie. Rozmawialiśmy z produkcją

Bożena Dykiel znana jest ze swojej pracowitości. Mimo tego, że ma 71 lat nie zwalnia tempa. Życie na wysokich obrotach mogło mieć tragiczne konsekwencje.
Zobacz wideo

Bożena Dykiel to jedna z najpopularniejszych aktorek "Na wspólnej". W serialu gra Marię Ziembę, czyli jedną z głównych postaci, której wątek od lat śledzą widzowie. Aktorka ma 71 lat i cały czas jest aktywna zawodowo. Potrafi pracować od świtu do nocy.

Bożena Dykiel zasłabła na planie "Na Wspólnej"

W 2017 roku Dykiel zemdlała w czasie kręcenia emocjonalnej sceny z powodu przemęczenia. Mogła to przepłacić życiem.

Przez lata bagatelizowałam zdrowie. Wiedziałam, że mam wadę serca, ale dalej żyłam jak wariatka. Pamiętam, kręciliśmy w „Na Wspólnej” wątek, jak to Ziębowie przechodzili małżeński kryzys. Sceny były emocjonalne i trudne. Pracowałam cztery dni w tygodniu po 12 godzin. Wstawałam o 5.30, kończyłam o 19.30. Mój mózg był niedotleniony, bo wadliwa zastawka raz mi się otwierała, raz nie. I któregoś dnia upadłam – wspomina aktorka w wywiadzie dla "Twojego stylu".

Aktorka sądziła, że to jedynie osłabienie organizmu z powodu przeziębienia. Udała się do lekarza, który natychmiast skierował ją do Instytutu Kardiologii w Aninie. Na miejscu usłyszała, że jeśli chce żyć, to musi poddać się operacji wstawienia nowej zastawki. Na szczęście zabieg przebiegł pomyślnie i teraz Bożena Dykiel cieszy się świetnym zdrowiem.

 

Skontaktowaliśmy się z działem PR TVN-u, aby zapytać o aktualny stan zdrowia aktorki. Osoba zajmująca się serialem "Na Wspólnej" poinformowała nas, że aktorka świetnie się czuje i regularnie pojawia się na planie.

Pani Bożena cieszy się świetnym zdrowiem. Dzisiaj nawet była na planie "Na Wspólnej" i żadne kłopoty ze zdrowiem nie są już aktualne. Wydźwięk jest taki, że ta sytuacja jest aktualna bardzo i to się wydarzyło chwilę temu dosłownie. Absolutnie nie, taka sytuacja nie miała miejsca teraz na planie. Pani Bożena jest regularnie na zdjęciach zgodnie z grafikiem - dowiedział się Plotek.

Pani Bożenie życzymy dużo zdrowia i wielu lat pracy w serialu "Na Wspólnej".

JP