Popularna modelka plus size nie żyje. 30-latka przegrała walkę z rakiem

Elly Mayday nie żyje. Była modelką plus size oraz działaczką na rzecz praw kobiet. 30-latka przegrała walkę z rakiem jajników.

Elly Mayday w 2013 roku spełniła swoje marzenie. Porzuciła prace stewardessy i została modelką. Podpisując umowę z z międzynarodową agencją JAG, zaczęła pojawiać się w wielu kampaniach reklamowych. Kiedy jej kariera nabierała rozpędu, Kanadyjka dowiedziała się, że ma raka.

Elly Mayday nie żyje

W wieku 25 lat modelka zaczęła skarżyć się na ból pleców i nawracające infekcje pęcherza. Niestety, dolegliwości zostały zignorowane przez lekarza, który kazał jej schudnąć. Mimo diety i utraty wagi Elly Mayday nie odczuwała ulgi. Kiedy wreszcie poddała się szczegółowym badaniom, usłyszała druzgocącą diagnozę - trzecie stadium raka jajników.

Kanadyjka błyskawicznie poddała się chemioterapii oraz histerektomii, czyli wycięciu jajników i jajowodów. W 2014 roku choroba osiągnęła stan remisji. Elly szybko wróciła do pracy i z dumą pokazywała blizny na brzuchu. W ten sposób chciała edukować młode kobiety i zachęcać je do regularnych badań. Zaczęła też regularnie pojawiać się na wybiegach oraz brać udział w nowych kampaniach reklamowych.

Kiedy wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Mimo kolejnych dawek chemioterapii jej stan się pogarszał. Elly Mayday nie poddawała się i walczyła do końca. Zmarła 3 marca 2018 roku. Miała 30 lat.

AD

Więcej o:
Komentarze (19)
Elly Mayday - popularna modelka plus size nie żyje. 30-latka przegrała walkę z rakiem
Zaloguj się
 • Gość: Ewa

  Oceniono 18 razy 18

  Szkoda dziewczyny..

 • Gość: Gosc

  Oceniono 17 razy 11

  Tak mało jest sprawiedliwości na tym świecie... ;(
  Mam nadzieję, że za 300 lat ludzie będą patrzeć na tę chorobę, jak my teraz na dżumę, czy ksztusiec..

 • Gość: Diana

  Oceniono 10 razy 8

  przepraszam bardzo ale z której strony ona była plus size. Świat oszalał

 • Gość: G

  Oceniono 5 razy 5

  Chyba 2019 roku

 • Gość: doś

  Oceniono 4 razy 4

  Zmarła 1 marca i nie 2018, a 2019 roku .... (bez komentarza)

 • inka2017

  Oceniono 4 razy 4

  Taka młoda, taka piękna. Szkoda. RIP

 • Gość: Ala

  0

  Jezu,szok!!! 30-to latka zmarła na raka jajników??! Ludzie,co się dzieje?!?!...

 • Gość: Gosc

  Oceniono 2 razy 0

  Wielka strata. !!!! Niestety umieraja zdrowi mlodzi ludzie i co najsmieszniejsze nikt z tym nic nie robi!!!!!Okłamuja. Mydla oczy i nie mowia prawdy ile tak naprawde ludzi choruje! Zaburzenia hormonalne powoduja raka. A nikt hormonow u kobiet nie bada. Choroba to biznes!!! A najgorsze ze to z kobiet robi sie matołow ktore sie nie badaja. To nie prawda. Przeszkolic trzeba lekarzy i karac za to ze nie chca dawac odpowiednich badań. Wzywam wszystkie kobiety do walki! Nie pozwalajmy na śmierc zdrowych pieknych kobiet!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX