Melania Trump w bardzo skromnej kreacji. Chyba nie spodziewała się, że wzbudzi tyle kontrowersji. Rasizm czy jednak hołd dla zmarłego?

Melania Trump wzięła udział w obchodach Narodowego Miesiąca Historii Afroamerykanów w Białym Domu. Postawiła na elegancką kreację, przez którą znalazła się w ogniu krytyki.

Odkąd Melania Trump zawitała do Białego Domu, głośno komentowane są nie tylko jej wypowiedzi, ale także i stylizacje. Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych stawia zazwyczaj na stylizacje skromne, a przy tym eleganckie i szykowne. Trzeba przyznać, że wpadki zdarzają się jej bardzo rzadko. Tym razem było jednak inaczej i ostatnia kreacja Melanii wzbudziła sporo kontrowersji. 

Zobacz wideo

Melania Trump w czarnej sukience. Padły oskarżenia o rasizm

Melania Trump pojawiła się niedawno u boku swojego męża, Donalda Trumpa, na uroczystych obchodach Narodowego Miesiąca Historii Afroamerykanów. Na tę okazję Pierwsza Dama wybrała czarną, bardzo prostą kreację, która odsłoniła jedynie jej ramiona oraz zgrabne nogi. Wydawać by się mogło, że w tej stylizacji naprawdę do niczego nie można się przyczepić. A jednak... 

Szybko okazało się, że skromna kreacja Melanii nie przypadła wszystkim do gustu. Na internetowych forach dyskusyjnych, na których to zgromadzeni są głównie Afroamerykaninie, nie brakuje komentarzy, jakoby wybór koloru tej sukni w cale nie był przypadkowy. Ich zdaniem, czarny odcień kreacji ma wnioskować o bardzo stereotypowym myśleniu Melanii na temat osób czarnoskórych. 

MELANIA TRUMP W MAŁEJ CZARNEJ. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>

Melania Trump, Donald TrumpMelania Trump, Donald Trump Fot. Manuel Balce Ceneta / AP Photo

Co ciekawe, w obronie Melanii Trump stanęli wielbiciele jej stylu, którzy zauważyli, że być może kreacja ta jest hołdem dla zmarłego niedawno Karla Lagerfelda. 

A Waszym zdaniem? Kto tutaj ma więcej racji? 

DH 

Więcej o: