Oscary 2019. Jak oglądać galę na żywo? Da się w telewizji i w internecie

Oscary 2019 już za półtora dnia, dlatego warto sprawdzić, jak obejrzeć 91. ceremonię wręczenia statuetek na żywo. W Polsce jest to też możliwe - w telewizji i w internecie.

Oscary 2019 można obejrzeć na żywo również w Polsce. Trzeba tylko spełnić przynajmniej jeden warunek. Co trzeba zrobić, żeby oglądać rozdanie statuetek?

Zobacz wideo

Oscary 2019 - jak oglądać w telewizji?

Oscary 2019 ze Stanów Zjednoczonych będą transmitowane na żywo przez stację ABC. W Polsce jednak prawa do transmisji w telewizji ma stacja Canal +, która pokaże transmisję w paśmie odkodowanym już od godziny 23.30 w niedzielę.

O godzinie 00.30 rozpocznie się transmisja ze studia oscarowego, w którym zaproszeni przez Canal + goście - Katarzyna Janowska i Błażej Hrapkowicz - będą opowiadali o samej ceremonii, filmach i gwiazdach na czerwonym dywanie, który pierwszy raz zostanie pokazany również na antenie Canal +. Sama ceremonia rozpocznie się o godzinie 2.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek i potrwa aż trzy godziny (a i tak będzie to najkrótsza gala od wielu lat).

Canal + oferuje również możliwość obejrzenia skrótu gali następnego dnia - w poniedziałek o godzinie 21.00, również w paśmie odkodowanym.

Oscary 2019 - jak oglądać stream w internecie?

Nie każdy jednak ma dostęp do telewizji w dzisiejszych czasach. Ci, którzy wolą polegać w tej kwestii na internecie, mogą włączyć w nocy z niedzieli na poniedziałek oficjalny stream dostarczony przez Amerykańską Akademię Filmową na Twitterze Akademii - https://twitter.com/theacademy. Wciąż jeszcze czekamy na potwierdzenie, czy będzie również transmisja online na platformie YouTube.