Spice Girls tym razem wracają naprawdę, ale tylko w czwórkę! Jadą w trasę koncertową

To już pewne! Spice Girls powracają. Dziewczyny z kultowego girlsbandu lat 90. ogłosiły właśnie trasę koncertową. Do zespołu nie dołączy jednak Victoria Beckham.

W ostatnich latach bardzo często docierały do mediów informacje o możliwym powrocie Spice Girls. Nareszcie fani kultowego zespołu maja powody do radości. Już w czerwcu 2019 roku Spice Girls wyruszą w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Dziewczyny wystąpią jednak w niepełnym składzie. Do zespołu nie dołączyła bowiem Victoria Beckham. Oznacza to, że na koncertach pojawią się: Melanie Brown, Emma Bunton, Geri Halliwell oraz Melanie Chisholm. 

Spice Girls bez Victorii Beckham

O swojej rezygnacji z udziału w trasie, Victoria Beckham poinformowała fanów na Instagramie. Gwiazda zamieściła wpis, w którym okazała swoje wsparcie dla pozostałej części Spice Girls. 

 

Spice Girls mają zagrać tylko sześć koncertów; w Manchesterze, Coventry, Sunderlandzie, Edynburgu, Bristolu i na londyńskim Wembley. Niewykluczone że do czasu rozpoczęcia trasy, do dziewczyn dołączy nowa wokalistka. 

Spice Girls, czyli brytyjski fenomen muzyki pop

Spice Girls to z pewnością najsłynniejszy żeński zespół świat. Powstał w 1994 roku, początkowo pod nazwą Touch. Girls band tworzyły Melanie Brown (Scary Spice), Melanie Chisholm (Sporty Spice), Emma Bunton (Baby Spice), Geri Halliwell (Ginger Spice) i Victoria Adams (Posh Spice). Popularność zespołowi przyniosła debiutancka piosenka "Wannabe", wydana w 1996 roku. Publiczność pokochała Spice Girls również za takie utwory, jak: "Say You'll Be There", "Viva Forever" czy "2 Become 1". 

Kultowy girlsband rozpadł się w 2000 roku. Dwa lata wcześniej jako pierwsza z zespołu odeszła Geri Halliwell. Siedem lat później odbyła się wspólna trasa koncertowa "The Return of the Spice Girls", a ostatni występ zespołu miał miejsce w 2012 roku podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie. 

Cieszycie się na powrót jednego z najpopularniejszych zespołów lat 90.? 

 

DH