Ben Affleck zniknął na 40 dni. Był na odwyku, teraz przerywa milczenie. "Walczę o siebie i o swoją rodzinę"

Ben Affleck przebywający na odwyku alkoholowym przerwał milczenie, by podziękować fanom za wsparcie. Opublikował bardzo osobisty wpis.

Ben Affleck w sierpniu już trzeci raz podjął się terapii odwykowej, do której namówiła go była żona Jennifer Garner. Niedawno aktor opuścił ośrodek w Malibu i udał się do Los Angeles, by odwiedzić rodzinę. Widać było wtedy, że terapia bardzo służy artyście.

Ben Affleck po odwyku

Teraz Affleck wypowiedział się w na swoim profilu w mediach społecznościowych, by wyrazić swoją wdzięczność wobec fanów, którzy wspierali go w walce z nałogiem. Napisał bardzo osobiste podziękowania. 

 

Ben Affleck o swoim uzależnieniu

Aktor zebrał się na odwagę, by mówić o swoim problemie alkoholowym:

W tym tygodniu ukończyłem 40-dniowy pobyt w ośrodku leczenia uzależnienia od alkoholu i pozostaję pod ambulatoryjną opieką. Wsparcie, które otrzymałem od mojej rodziny, kolegów i fanów, znaczy dla mnie dużo więcej, niż mogę to wyrazić. Dało mi ono siłę, by rozmawiać o mojej chorobie z innymi.

Artysta wyznał, że to dzięki innym uzależnionym znalazł siłę na wyjście z nałogu:

Walka z każdym uzależnieniem to trwająca całe życie, trudna bitwa. Dlatego nikt nie może powiedzieć, że skończył terapię. To misja na całe życie.
Ja walczę o siebie i o moją rodzinę. Tak wielu ludzi sięgało do mediów społecznościowych i mówiło o swojej drodze przez uzależnienie. Chciałbym podziękować tym ludziom. 
Wasza siła jest inspirująca i wspiera mnie w sposób, o którym nawet nie sądziłem, że jest możliwy. Ona pomaga mi rozumieć, że nie jestem sam. Ponieważ ciągle muszę sobie przypominać, że jeśli masz problem, to proszenie o pomoc jest oznaką odwagi, a nie słabości czy porażki.

Swoją wypowiedź aktor zakończył bardzo szczerymi słowami:

Z akceptacją i pokorą, nadal korzystam z pomocy tylu ludzi i jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy są tutaj dla mnie. Mam nadzieję, że podczas tej drogi będę mógł dać przykład innym, którzy również walczą.

Publikując taki wpis, Ben Affleck wykazał się niesamowitą siłą ducha, którą docenili fani. Trzymamy kciuki, że aktor szybko wróci do zdrowia i pracy nad kolejnymi produkcjami filmowymi. 

KJ

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie>>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.