Piłkarze z naszej kadry podpadli dziennikarzom. Nie chcą rozmawiać o porażce? Rzecznik komentuje

Piłkarze z naszej kadry podpadli dziennikarzom. Po porażce z Senegalem nie pojawiają się na konferencjach prasowych. Tym sposobem chcą uniknąć niewygodnych pytań?

Polscy piłkarze zdecydowanie nie radzą sobie z przegraną w swoim ostatnim meczu z Senegalem. Słaba gra i wynik są komentowane niemal przez wszystkich. Nic dziwnego, że każdy docieka i chce się dowiedzieć, dlaczego sportowcy się nie popisali. Dziennikarze chcą o tym porozmawiać na konferencjach prasowych, ale piłkarze przestali na nie przychodzić.

Dziennikarze oburzeni zachowaniem piłkarzy

Dziennikarze rozczarowali się, kiedy po wtorkowym meczu, na konferencji prasowej nie pojawili się czołowi piłkarze naszej reprezentacji. Na spotkaniu pojawił się Jan Bednarek i Dawid Kownacki, Łukasz Teodorczyk czy Bartosz Bereszyński. Zabrakło jednak dużych nazwisk, takich jak Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski czy Arek Milik.

Piłkarze po meczu Polska-Senegal

Pojawiły się przypuszczenia, że w ten sposób piłkarze chcą uniknąć odpowiadania na pytania odnośnie słabego wyniku. Rzecznik kadry jednak ma inne wytłumaczenie.

Jeżeli uważnie śledzicie jak dobierane są konferencje, to powinniście wiedzieć, dlaczego tak jest. Robert Lewandowski jest zawsze na pierwszej konferencji, nigdy nie chodzi na przedmeczowe. Konferencje przedmeczowe są obsadzane przez tych którzy graja w meczach. Poza tym my tutaj wedle regulaminu FIFA musimy zorganizować codziennie aktywności medialne. Spędzamy tu kilkanaście dni, miejmy nadzieję więcej, musimy odpowiednio dobierać piłkarzy. A od rozmawiania o tym, co wydarzyło się w Moskwie nikt nam punktów nie dopisze - wyznał rzecznik reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Na pewno nie jest tak, że my chowamy piłkarzy przed kibicami i dziennikarzami. Taka jest strategia i plan ustalania składów na konferencje. Jak sobie przeanalizujemy ostatnie lata to nic się nie zmienia. Przegraliśmy bardzo ważny mecz i nikt nie jest zadowolony. Pokazanie jaj niech będzie w niedzielę na boisku. Od rozmawiania o meczu z Senegalem nikt nam punktów nie przyzna. Oni nie przegrali nikomu na złość. Poczekajmy na mecz z Kolumbią. Od tego meczu wszystko zależy. To jest nasz główny cel - dodał.

Mundial 2018. Mecz Polska-Kolumbia. Gdzie oglądać?

Myślicie, że naprawdę nie mają odwagi przyznać się do porażki? W niedzielę kolejne starcie: mecz Polska-Kolumbia. Pójdzie nam lepiej i sportowcy chętniej porozmawiają z dziennikarzami? Transmisja z meczu o godzinie 20:00 w TVP1.

MT

Grzegorz Krychowiak pokazał nagranie z szatni po meczu z Rumunią. Co tam się działo! Najlepszy Lewandowski

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.