Będzie polski akcent na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle. Bardzo słodki!

Okazuje się, że na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle pojawi się nasz mały rodzimy akcent. Tort weselny przygotuje bowiem mistrzyni cukiernictwa, w której żyłach płynie polska krew.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle zapowiada się na najważniejsze i najbardziej medialne wydarzenie towarzyskie tego roku. Z każdym dniem poznajemy coraz więcej szczegółów na temat tej wyjątkowej ceremonii. Tym razem Pałac Kensington poinformował za pośrednictwem Twittera, kogo spotka zaszczyt bycia odpowiedzialnym za przygotowanie tortu ślubnego. I tu niemałe zaskoczenie! Będzie to Claire Ptak, właścicielka londyńskiej piekarnio-cukierni "Violet Cakes", która z pochodzenia jest Polką.

Claire Ptak urodziła się w Kalifornii i tam też wychowała, ale jej babcia była Polką. Specjalnie na "royal wedding" stworzy cytrynowy tort z dodatkiem dzikiego bzu, pokryty kremem i ozdobiony świeżymi kwiatami. Przysmak ma być przygotowany w stylu wiosennym.

Claire Ptak jest mistrzynią w cukiernictwie, nie tylko przygotowuje słodkie przysmaki, ale również i o nich pisze. Jej rodzina związana była z branżą filmową, ale ona wybrała inną drogę - branżę kulinarną. Do Londynu przeniosła się w 2005 roku, a 5 lat później otworzyła własną piekarnię.

Gratulujemy!

AG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.