BAFTA 2018. Księżna Kate nie złamała protokołu, ale okazała swoją solidarność z ofiarami molestowania. Wybrnęła po mistrzowsku

Księżna Kate i książę William pojawili się na 71. gali rozdania nagród BAFTA w Londynie. W tym roku gwiazdy ubrały się na czarno, jednak protokół królewski zabrania księżnej manifestacji poglądów. Wybrnęła.

BAFTA 2018. W tym roku gwiazdy miały założyć czarne kreacje, a wszystko to w ramach akcji "Time's Up", wspierającej walkę z molestowaniem seksualnym. Na gali pojawiła się księżna Kate, której protokół królewski nie pozwala na publiczne wygłaszanie swoich poglądów ani utożsamianie się z organizacjami. Księżna jednak wybrnęła po mistrzowsku.

Założyła ciemnozieloną suknię z czarnym pasem pod biustem. Do tego dodała dodatki w kolorze wieczoru: małą torebkę oraz buty. W ten sposób nie złamała zasad protokołu, ale wyraziła swoją solidarność z akcją.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Akcja #Metoo i kampania "Time's Up"

Po wyznaniu aktorek, które były molestowane przez producenta, Harveya Weinsteina, narodziła się akcja społeczna #Metoo. Rozpoczęła ją aktorka Alyssa Milano. W ten sposób zachęca wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła seksualna przemoc, do dzielenia się tym faktem w mediach społecznościowych. Użycie hasztaga ma także sygnalizować, że nie zgadzamy się na jakąkolwiek formę molestowania. Kampania "Time's Up", która narodziła się po oskarżeniu Weinsteina, ma na celu przeciwdziałanie molestowaniu i pomoc jego ofiarom.

AW

Więcej o:
Komentarze (51)
BAFTA 2018. Księżna Kate nie złamała protokołu, ale okazała swoją solidarność z ofiarami molestowania. Wybrnęła po mistrzowsku
Zaloguj się
 • Gość: Ags

  Oceniono 46 razy 28

  Piękna kobieta z klasą

 • bartekgryko

  Oceniono 53 razy 27

  ani nie złamała protokołu, ani nie wyraziła poparcia dla akcji,

  bowiem tego własnie zabrania protokół, zielona sukienka nie oznacza poparcia czarnego protestu, prawda?

 • Gość: c

  Oceniono 40 razy 26

  Po pierwsze, nie wybrnęła, bo nie można być solidarną i neutralną, tak jak nie można być trochę w ciąży. Po drugie, nie ona wybierała sobie strój, tylko ją ubrał stylista.

 • Gość: VJK

  Oceniono 49 razy 25

  No chyba trochę przesadziliście z nadinterpretacją... Czarny pasek na zielonej kiecce jako poparcie dla akcji? Szkoda, że nie czarne majtki.

 • Gość: es

  Oceniono 46 razy 22

  Taaa, i jeszcze pewnie również w ramach solidarności użyła czarnej konturówki do oczu... Ale głupoty.

 • boczek150

  Oceniono 42 razy 22

  Głupota nie zna granic. To w końcu okazała solidarność czy pozostała neutralna? Bo "okrakiem" siedzieć na barykadzie w tej sytuacji się nie da.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 29 razy 13

  Sztrasznie protokolarna ta brytyjska monarchia, do tego jeszcze całej rodzinie królewskiej odmawia podstawowych praw człowieka takich prawo do wyrażania własnych poglądów i prawo do zrzeszania.

  W gruncie rzeczy ten protokół dworski to jakaś forma niewolnictwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX