Lady Gaga przerywa trasę. Choroba uniemożliwia jej normalne funkcjonowanie. "Cierpi z bólu"

Lady Gaga z powodów zdrowotnych odwołała resztę swojej trasy koncertowej. Artystka przeprosiła fanów za pośrednictwem Twittera i zdradziła przyczynę rezygnacji z koncertów.

Lady Gaga odwołała 10 najbliższych koncertów promujących jej najnowszą płytę "Joanne". W oficjalnym oświadczeniu na Twitterze zdradziła powody. "Trudna decyzja" została podjęta w miniony piątek wieczorem z "silnym poparciem ze strony zespołu medycznego". Wobec tego artystka nie wystąpi m.in. w Paryżu, Londynie, Berlinie, Sztokholmie, Zurichu, Kopenhadze, Kolonii i Manchesterze.

Lady Gaga cierpi z powodu ostrego bólu, który uniemożliwia jej występowanie na żywo. Zeszłej nocy, z poparciem ekipy medycznej, Lady Gaga podjęła trudną decyzję o zakończeniu trasy. Jest jej bardzo przykro, że nie może wystąpić dla swoich europejskich fanów, którzy cierpliwie na nią czekali - czytamy w oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na profilu artystki na Twitterze.
Obiecuję, że pojawię się w waszych miastach, ale na ten moment muszę się pozbierać i zadbać o swoje zdrowie – dodała. 

Lady Gaga i fibromialgia

31-latka cierpi na fibromialgię, czyli przewlekłe schorzenie reumatyczne, który może powodować ból całego ciała. Informacja o chorobie wokalistki pojawiła się w mediach przy okazji promocji filmu dokumentalnego poświęconego jej karierze. Do tej pory udawało się jej "normalnie" funkcjonować, jednak jak wnioskujemy z oświadczenia, poważny ból mięśni uniemożliwia jej występy.

Pozostaje nam życzyć szybkiego powrotu do zdrowia.

MM