Tom Hanks odebrał swojego malucha 126p. Jest już po pierwszej przejażdżce

W piąetk aktor, Tom Hanks, odebrał w Los Angeles swojego malucha 126p. Jest to prezent od Moniki Jaskólskiej, pomysłodawczyni akcji, oraz mieszkańców Bielska-Białej.

Tom Hanks od piątku ma w swojej kolekcji polski samochód - kultowego Fiata 126p. Odebrał go w domu Konsula Generalnego Rzeczypospolitej w Los Angeles kilka minut po 15 tamtejszego czasu. Na pomysł sprezentowania malucha aktorowi z Hollywood wpadła Monika Jaskólska, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszkańców Bielska-Białej. Akcja odbiła się szerokim echem, dzięki czemu włączyli się także ludzie z całej Polski plus sponsorzy.

Ponad 30-letniego turkusowego malucha zakupiono za 8,5 tys. złotych w Suwałkach. Później trafił do Bielska, gdzie został przemalowany na biało. Wnętrze zostało utrzymane w stylistyce oryginału, jednak do renowacji użyto najlepszej jakości materiałów. Pojawiły się także elementy nawiązujące do Bielska-Białej oraz związane z hobby aktora, czyli klawisze z maszyny do pisania.

Po tym, gdy pierwszy raz wsiadł z Moniką Jaskólską do środka i udał się na pierwszą przejażdżkę po ulicach Los Angeles, wyznał: 

Może nie będę zadowolony, podróżując nim do Utah czy Las Vegas, ale po Los Angeles zamierzam jeździć - mówił Tom Hanks po otrzymaniu malucha.

Zdradził także, że o całej akcji dowiedział się z mediów. Był pozytywnie zaskoczony, że Polacy wpadli na tak szalony pomysł. Przyznał też, że początkowo trochę żartował z samochodu i dlatego wrzucił z nim zdjęcie, ale przy tym naprawdę mu się podobają kultowe Fiaty 126p. Przypomnijmy, że Tom Hanks po raz pierwszy wrzucił zdjęcie z czerwonym polskim maluchem w październiku 2016 roku. Później jeszcze kilkukrotnie pozował z kultową marką, czym chwalił się na swoim Instagramie.

W mailu do Moniki Jaskólskiej zaprosił ją wraz z dziećmi do Stanów Zjednoczonych i zadeklarował, że wesprze bielski szpital pediatryczny. Aktor przekazał na aukcję swoją książkę z autografem, a jej cena aktualnie wynosi 27 tys. złotych. Szpital zasiliły także pieniądze zebrane od osób, które wsparły akcję kupna samochodu dla aktora. Swoje wpłaty przekazali ludzie z całej Polski oraz sponsorzy, w tym m.in. Rafał Sonik.

AW

Tom Hanks spotkał się z Polką, która sprawiła mu "Malucha"! I złożył jej obietnicę

Więcej o:
Komentarze (52)
Tom Hanks odebrał swojego malucha. Jest już po pierwszej przejażdżce
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 107 razy 97

  tak wyglada promocja Polski w swiecie.. i nie ma to nic wspolnego z bilbordami szkalujacymi sedziow...

 • Gość: koko

  Oceniono 63 razy 61

  ale fiacina ma szczęście, zamiast brnąć przez błoto pośniegowe dokona żywota w słonecznym sanatorium

 • Gość: as

  Oceniono 37 razy 37

  no i fajnie, wreszczie cos sensownego napisał redaktorzyna pudelka, bo jak do tej pory to tylko o tych Dodach, Radziach, perfekcyjnych i innych CIELEbrytkach

 • Gość: MG

  Oceniono 29 razy 29

  Zazdraszczam (tak pozytywnie) pani Monice pomysłu i wycieczki do LA. Fajnie wyszło.

 • Gość: Her name is Deirdre

  Oceniono 13 razy 13

  Już po pierwszej przejażdżce? W Los Angeles CEPiK musi śmigać jak tornado...

 • darmowy1

  Oceniono 13 razy 11

  Może Maluchy staną się w Hollywood modne jak swego czasu Hammery? Chociaż Arnolda nie wyobrażam sobie w Maluchu..

 • fruqo3

  Oceniono 21 razy 7

  Proponuję przyjrzeć się zdjęciom dokładnie i zwrócić uwagę na pewien "drobiazg" - ubiór Toma Hanksa oraz polskiej strony. To właśnie różnica pomiędzy ludźmi cywilizowanymi i mieszkańcami Zachodniej Azji. Nie wspomnę o fakcie, że niezależnie od osoby i wyglądu obdarowanego przekazanie odbywało się na terenie konsulatu RP a to również do czegoś zobowiązuje. Ale cóż, to właśnie nas "wyróżnia" na świecie. Nie wiemy jak się zachować...

 • bart5554

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo! Super akcja (..jak na "faszystowski" kraj, oczywiście ;))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX