Zenon Martyniuk SZANTAŻOWANY. Wysłali mu świński łeb i kartkę z pogróżkami

Zenon Martyniuk, gwiazdor disco polo, padł ofiarą szantażystów. Mężczyźni do organizatora koncertu muzyka wysłali połowę świńskiego łba z pogróżkami.

W połowie sierpnia tego roku do poznańskiej agencji organizującej koncerty Zenona Martyniuka listonosz przyniósł sporych rozmiarów paczkę. Jak się okazało, była to połowa świńskiego łba, do której dołączona była karteczka z pogróżkami. Szantażysta zażądał jednego bitcoina (wirtualnej monety wartej ok. 20 tys. złotych). W przeciwnym razie w dniu koncertu gwiazdy disco polo miał zawiadomić policję, że w trakcie jego występu wybuchnie bomba.

Jeśli agencja nie zapłaci okupu, autor zadzwoni na policję w dniu koncertu gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka i poinformuje, że w trakcie występu wybuchnie bomba. Publiczność trzeba będzie ewakuować, koncert zostanie odwołany albo przynajmniej się opóźni, a organizator poniesie straty. Jeśli agencja chce tego uniknąć, musi zapłacić. Szantażysta nie ma wielkich oczekiwań – żąda jednego bitcoina - napisał szantażysta.

Organizator koncertu sprawę od razu zgłosił na policję. Ci namierzyli sprawców dzięki "bitcoinowemu portfelowi”, który szantażyści podali na kartce wysłanej do agencji. Winowajcami okazało się być dwóch 23-latków spod Poznania. Obydwoje usłyszeli już zarzuty. Mężczyźni są pod dozorem policji, a za popełnione przestępstwo grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. 

Sam koncert Zenona Martyniuka odbył się bez żadnych przeszkód.

MM

Więcej o:
Komentarze (76)
Zenon Martyniuk SZANTAŻOWANY. Wysłali mu świński łeb i kartkę z pogróżkami
Zaloguj się
 • akmpr

  Oceniono 29 razy 27

  "OBYDWOJE usłyszeli już zarzuty. Mężczyźni są pod dozorem policji, a za popełnione przestępstwo grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. "
  To który z tych mężczyzn jest kobietą?

 • jakub13579

  Oceniono 15 razy 15

  W katolickiej Italii wysyłają dwie śnięte ryby. U nas też wszyscy się modlą, a znak pokoju dają sobie przy pomocy świńskiego łba. Niby wyznanie jedno, a obyczaj różny.

 • dna_low

  Oceniono 21 razy 15

  A myślałem, że to z powodu kolaboracji z pisem.... A to zwykły szantaż zwykłych kretynów.

 • Gość: a juści!

  Oceniono 18 razy 14

  To która z tych 2 postaci ma oczy zielone?

 • Gość: KOKO

  Oceniono 34 razy 14

  Co za podobieństwo:)

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 14 razy 12

  Dlaczego ten świński ryj miał związany krawat samoobrony? Jakaś aluzja do tego jak kończą współpracownicy PiSu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX