Oto nowa Miss America. Podczas przemówienia publicznie skrytykowała Donalda Trumpa

Za nami kolejne już wybory Miss America. Zwyciężczyni jest nie tylko ładna, ale nie boi się szczerze i otwarcie wyrażać swojego zdania. Dostało się nawet Donaldowi Trumpowi.

W niedzielę w Atlancie odbył się finał konkursu Miss America. Do walki o tytuł najpiękniejszej kobiety stanęło 51 kandydatek - po jednej z każdego stanu USA. Zwyciężczynią została 23-letnia Cara Mund, która jest pierwszą Miss w historii konkursu pochodzącą z Dakoty Północnej. Wszystkie kandydatki tradycyjnie zaprezentowały się w strojach wieczorowych oraz w kostiumach kąpielowych. Częścią konkursu był również pokaz talentów oraz pytania od sędziów. W czasie rozmowy na tematy polityczne Cara Mund, zapytana o decyzję Donalda Trumpa o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z porozumienia klimatycznego z Paryża, bez skrępowania odpowiedziała:

To była zła decyzja. Nie ma wątpliwości, że klimat się zmienia (...).

Podczas spotkania z dziennikarzami już po konkursie Cara Mund odniosła się do swojej wcześniejszej wypowiedzi. Miss America przyznała otwarcie, że zależało jej, żeby dać jak najbardziej szczerą odpowiedź.

>>>ZOBACZ ZDJĘCIA<<<

Cara Mund pochodzi z miasta Bismarck i jest absolwentką Brown University. W najbliższej przyszłości planuje rozpocząć studia prawnicze w Notre Dame Law School. Koronę otrzymała z rąk poprzedniej Miss America 2017, Savvy Shields. Mund jest spokrewniona z Victorią Woodhull, która jako pierwsza kobieta w historii Stanów Zjednoczonych kandydowała na prezydenta kraju. Zasłynęła również jako liderka ruchu feministycznego. 

AG

"Nowe oblicze Greya" - zwiastun filmu