W Radiu Maryja trwa dyskusja na temat LGBT. Na antenę dodzwonił się... Łukasz Jemioł. "Jak można prać mózgi biednym ludziom?"

Łukasz Jemioł w ostrych słowach wypowiedział się o redaktorach Radia Maryja na antenie tego radia.

W sobotę w Radiu Maryja odbyła się audycja na temat kultury, a w szczególności teatrów w Polsce. Prowadząca audycję sugerowała, że konieczna jest zmiana dyrektorów w polskich teatrach. Nie obyło się także bez komentarzy odnośnie środowisk LGBT, co nie spodobało się Łukaszowi Jemiołowi. Projektant postanowił dodzwonić się na antenę, aby wyrazić swoje zdanie, czym pochwalił się później na swoim Facebooku. 

Bezcenne dodzwonić się do Radia Maryja i powiedzieć na antenie, co się myśli - próbowałem 26 razy, aż się udało! Audycja o tym, że trzeba wymienić wszystkich dyrektorów teatralnych na tych z jedynej słusznej partii plus o DEWIACJACH, czyli mniejszościach LGBT. Ludzie, gdzie my żyjemy?! - napisał na swoim Facebooku Łukasz Jemioł.

Dotarliśmy do tego nagrania. Projektant przedstawił się jednak na antenie nie jako Łukasz Jemioł, a jako Łukasz z Poznania.

Słucham państwa audycji i jestem pełen obaw. Państwo sieją taką nienawiść do środowisk homoseksualnych. Mówią państwo, że osoby heteroseksualne są "normalne", a homoseksualne to są „wypaczeńcy”. Mówią państwo, że teatr jest w zagrożeniu, że chcieliby państwo obsadzić wszystkich stołkami z ramienia PiS. Bardzo mnie to martwi, ponieważ ja sobie wyobrażam... - rozpoczął Łukasz Jemioł.

 Projektant nie zdążył dokończyć zdania, przerwała mu redakcja Radia Maryja.

Cieszy mnie, że pan zadzwonił, bo rozumiem, że pan nie jest słuchaczem Radia Maryja, a przynajmniej częstym. Proszę pana, ja nigdy nie powiedziałam, że te zmiany personalne mają się dokonywać w ten sposób, że nowymi dyrektorami zostaną ludzie, którzy reprezentują Prawo i Sprawiedliwość (...). Tu chodzi o opcję wartości. Takich wartości, które wywodzą się z Dekalogu - powiedziała prowadzące audycję.

Jemioł odpowiedział, że słowa redaktorki Radia Maryja zrozumiał zupełnie inaczej.

Ja jestem katolikiem, ale czuję się urażony tym, co pani mówi na antenie do słuchaczy. Jak można prać mózgi biednym ludziom, którzy słuchają przed radioodbiornikami tego, co państwo mówią? Ja postępuję zgodnie z Dekalogiem, natomiast są różne sztuki wypowiedzi artystycznej i my, jako odbiorcy, mamy prawo do tego, by korzystać z różnych "prawd", które pokazuje nam się w teatrze... - kontynuował projektant.

Łukasz JemiołŁukasz Jemioł KAPIF.pl

Redaktorka tłumaczyła projektantowi swoją "rację", ale Jemioł nie odpuszczał. 

A co pani powiedziała przed 5 minutami o mniejszościach seksualnych... że są to "wypaczeńcy"? "LGBT mają większe prawa, niż normalni ludzie". A co to znaczy "normalni" w świetle Boga? – zapytał projektant.

Prowadząca audycję także nie dała za wygraną i na tym skończyła rozmowę.

Proszę pana, ja powiedziałam, że mniejszość nie może dyrygować większością. To jest wbrew zasadzie logiki. Proszę pana, ja tak to widzę. Pan widzi inaczej – posumowała tę wypowiedź redaktorka Radia Maryja.

Małgorzata Socha na przymiarkach u Łukasza Jemioła. Zobaczcie wideo! "Naprawdę to kręcicie?"

MM

Więcej o:
Komentarze (219)
W Radiu Maryja trwa dyskusja na temat LGBT. Na antenę dodzwonił się... Łukasz Jemioł. "Jak można prać mózgi biednym ludziom?"
Zaloguj się
 • forfiter_jr

  Oceniono 327 razy 279

  Że chciało mu się tam dzwonić. Z psychopatami czy dewiantami nie ma sensu rozmawiać. Zamyka się ich w oddziałach zamkniętych i próbuje jakoś leczyć.

 • wooki74

  Oceniono 205 razy 189

  "Mniejszość nie może dyrygować większościa, to jest wbrew zasadzie logiki". To czemu 19% wyborców zadecydowało jak mają teraz żyć wszyscy inni?... tym razem to logiczne?

 • kataryniarski

  Oceniono 195 razy 179

  Eeee, nie ścieli go, jak każdy głos krytyczny??? Zawsze: oj, oj, straciliśmy połączenie...

 • kemor234

  Oceniono 175 razy 151

  Logika w rozmowach z "tymi" ludźmi na nic się nie zda.
  Oni są nakręceni, zioną nienawiścią i nic ich nie przekona.
  Potrafią poranić nawet ... krzyżem.

 • Gość: def11

  Oceniono 152 razy 134

  Daremny trud, wystarczyłoby klasyczne "mam trzy słowa do ojca dyrektora ..." :)

 • Gość: cezar85

  Oceniono 125 razy 105

  klasyk sprzed kilku dni

  "chciałem założyć konto na forum radia m, ale jedyne jakie tam znalazłem, było do wpłacania kasy"

 • olgierd777

  Oceniono 105 razy 91

  zawsze się zastanawiam, czy z nimi w ogóle można rozmawiać - w przekręcaniu wszystkiego ("obracaniu kota ogonem") są najlepsi na świecie.

 • Gość: gosc

  Oceniono 102 razy 86

  w tym kraju już dawno wszystkim ludziom pana boga zastąpił najwiekszy złodziej ---tadeusz rydzyk

 • noel1

  Oceniono 90 razy 84

  Nawet dekalog jest interpretowany jak każdemu pasuje.Siódme nie kradnij,Rydzyk zabrał pieniądze od biednych ludzi na ratowanie stoczni gdańskiej i do tej pory nie został rozliczony. Jedni uważają,że to pospolity oszust złodziej, inni to nazywają przedsiębiorczością, a inni prawie świętością,całując go po rękach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX