Magda Gessler była prześladowana. "Nigdy nie zapomnę uczucia bezsilności. Szukali mnie dwie doby"

Magda Gessler otworzyła się przed fanami, mówiąc, że w dzieciństwie doświadczyła nękania ze strony rówieśnic. Restauratorka chciała dodać otuchy nastolatce z Gdańska, którą przed weekendem napadły koleżanki.

Od kilku dni Polska żyje niepokojącym nagraniem, na którym widać, jak kilkunastoletnie dziewczyny biją i poniżają pod szkołą swoją rówieśnicę. Sprawa jest komentowana zarówno w prasie, jak i w mediach społecznościowych. Sytuacją nastolatki przejęła się także Magda Gessler, która wkleiła na swoim profilu niosące się po sieci wideo, przy okazji opowiadając o tym, że w dzieciństwie również była dręczona.

Jak miałam 14 lat, ostatni rok szkoły podstawowej, koleżanki zamknęły mnie na weekend w garderobie w stroju gimnastycznym. Nigdy nie zapomnę uczucia bezsilności i klaustrofobii... Uratował mnie przyjaciel z klasy z moją babcią Ireną w niedzielę wieczór... Dozorca otworzył drzwi podziemnej, ciemnej garderoby. Rodzice za granicą, a babcia bliska zawału! Szukała mnie prawie dwie doby :(( - napisała.

W komentarzu Gessler dopisała jeszcze ze swojego prywatnego profilu kilka słów, zapraszając poszkodowaną nastolatkę na wspólne popołudnie i obiecując wszelką pomoc.

Ta agresja ma swoje korzenie... Często to brak tolerancji i chorobliwa zazdrość! Bardzo ci współczuję, oferuję pomoc i wspólną kolację.

Komentarz Magdy GesslerKomentarz Magdy Gessler Screen z Facebook.com/Magda Gessler

W komentarzach, oprócz żywej dyskusji na temat załączonego wideo i sytuacji nastolatków w Polsce, znalazły się też podziękowania dla Gessler za to, że zabrała głos w sprawie.

To wspaniałe, że osoby publiczne reagują.. nie ukrywajmy, ale mają większą "moc" od przeciętnego człowieka.. nie może być przyzwolenia na przemoc.
Pani Magdo cudownie z Pani strony. Brak słów co się dzieje z tym światem.
Magda G. wielkie serce ma Pani! Pozdrawiam serdecznie!
Zobacz wideo

MK

Więcej o:
Komentarze (21)
Magda Gessler była prześladowana. "Nigdy nie zapomnę uczucia bezsilności. Szukali mnie dwie doby"
Zaloguj się
 • michalmos

  Oceniono 12 razy 8

  Mądrze gada. Tylko takie gadanie samo z siebie nie jest w stanie rozwiązać problemu, który jest przyczyną tego, że banda dziewuch napada swoją koleżankę. Tu trzeba sięgnąć głębiej, w zasadzie do dna problemu.

 • exhajer1

  Oceniono 15 razy 7

  "Agresja ma swoje korzenie", przede wszystkim w tzw. bezstresowym wychowaniu. Traktowaniu dzieci i młodzieży jak upośledzonych, którym nie można stawiać wymagań, bo i tak nim nie podołają.

 • Gość: Dfg

  Oceniono 4 razy 4

  Jezeli za takie zachowania nie poniosa konsekwencji rodzice, to nic sie nigdy nie zmieni. Jesli chama nie wezmiesz za morde, to nic do niego nie dotrze. Przerabialem.

 • Gość: jola

  Oceniono 2 razy 2

  No mają problem z własną zazdrością, nietolerancją i z własną agresją, bo, żeby kopać to sama zazdrość nie wystarczy.

 • Oceniono 1 raz 1

  Przesladowanie w szkolach bylo zawsze ,tylko teraz jest to od razu naglasniane w mediach spolecznosciowych , sam pamietam z lat 60/70 kiedy w szkolach podstawowych ,zawodowkach technikach "rzadzili "gitowcy" i kazdy kto mial dłuzsze deko wlosy,ubieral sie niekonwencjonalnie -czytaj mial lepsze ciuchy to chodzil "kanałami" po szkole i dzielnicy zeby bęcek czyli łomotu nie dostac za sam wygląd. To sie nic nie zmieniło. Pamietam z podstawowki do ktorej chodzilem i byłem wtedy w 8 klasie ...rok bodajze 70/71? dziewczyne hippiske która zaciagnieto do meskiej ubikacji i kilku gitów ją zgwałciło.I bylo to jeszcze w podstawówce mozna tez powiedziec -"dzieciaki " po 14-15 lat. Sprawe wyciszono . Dziewczyna zostala przeniesiona do innej szkoly .Sprawcy wyladowali w poprawczaku ..wtedy nie było FB czy Twittera zeby to opisac.Nie zadna wiocha ale Warszawa Mokotów. Takich spraw były zapewne dziesiatki albo setki w skali kraju

 • Gość: ja

  Oceniono 2 razy 0

  Urzekła mnie ta historia naprawdę. Tak samo jak tekst, że pobiciem jakiejś gimnazjalistki żyje cała Polska.

 • czemutak33

  Oceniono 1 raz -1

  dlatego na taka wredna sucz wyrosła??

 • demonika przybylek

  Oceniono 7 razy -1

  Więcej MMA w mediach, babochłopów-psychopatek jak ta Jędrzejczyk i będzie jeszcze ciekawiej!

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 10 razy -2

  Hmmmm. Jestem sporo młodszy od tej pani, ale za moich czasów weekendem była niedziela. Ikonowiczównę zamknięto na 2 dni weekendu w garderobie... Może to było np. w teatrze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX