Oscary 2016: Najlepszy aktor drugoplanowy - Mark Rylance

Oscary 2016 za nami! W nocy z 27 na 28 lutego odbyła się 88. ceremonia wręczenia Oscarów, najważniejszych nagród w świecie kina. Już znamy wszystkich laureatów nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2016. Statuetkę w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Mark Rylance , za rolę w filmie Most Szpiegów.

Oscar 2016 - najlepszy aktor drugoplanowy: Mark Rylance , za rolę w filmie Most Szpiegów. Rolę główną zagrał Tom Hanks.

Most Szpiegów to amerykański dreszczowiec, którego akcja toczy się w latach 50. Tom hanks wciela się w rolę prawnika, zaangażowanego przez rząd USA do zaaranżowania wymiany zatrzymanego w Waszyngtonie radzieckiego szpiega, w którego wcielił się nagrodzony Oscarem Mark Rylance, na amerykańskiego agenta.

W zeszłym roku Oscara 2015 w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał J.K Simmons za film Whiplash.

To była 88. ceremonia wręczenia Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Gala odbyła się jak co roku w Dolby Theatre w Hollywood. Galę poprowadził Chris Rock, jej producentami byli David Hill i Reginald Hudlin. Statuetki wręczali m.in. Charlize Theron, Cate Blanchett, Kerry Washington czy Margot Robbie. Tegorocznym rekordzistą był Mad Max: Na drodze gniewu , zdobył 6 statuetek.

Pozostali laureaci Oscarów w kategoriach: Najlepszy scenariusz oryginalny - Josh Singer i Tom McCarthy za film Spotlight Najlepszy scenariusz adaptowany - . Charles Randolph i Adam McKay za film The Big Short Najlepszy film nieanglojęzyczny - Syn Szawła, Węgry Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny - A Girl in the River: The Price of Forgiveness Najlepsza charakteryzacja - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepsza muzyka oryginalna - Ennio Morricone Najlepsza scenografia - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepsze efekty specjalne - Ex Machina Najlepsze kostiumy - Jenny beavan za film Mad Max: Na drodze gniewu Najlepsze zdjęcia - Emamnuel Lubezki za film Zjawa Najlepszy długometrażowy film animowany - Inside Out Najlepszy dźwięk - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepszy krótkometrażowy film aktorski -Stutterer Najlepszy krótkometrażowy film animowany - Best Story Najlepszy montaż - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepszy montaż dźwięku - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - Amy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.