Oscary 2016: Najlepsza aktorka drugoplanowa - Alicia Vikander

Oscary 2016. W nocy z 27 na 28 lutego odbyła się 88. ceremonia wręczenia Oscarów, najważniejszych nagród w świecie kina. Już znamy wszystkich laureatów nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2016. Statuetkę w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Alicia Vikander, za rolę w filmie Dziewczyna z portretu.

Oscar 2016 - najlepsza aktorka drugoplanowa: Alicia Vikander , za rolę w filmie Dziewczyna z portretu. Rolę główną zagrał Eddie Redmayne .

Dziewczyna z portretu to poruszająca opowieść o Lily Elbe, pierwszej transseksualnej kobiecie, która poddała się operacji zmiany płci. W tytułową rolę wcielił się zdobywca zeszłorocznego Oscara, Eddie Redmayne, a nagrodzona na tegorocznej gali Alicia Vikander zagrała postać jego wspierającej żony Gerdy.

To pierwsza nominacja i zwycięstwo 27-letniej Szwedki.

W zeszłym roku Oscara 2015 w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Patricia Arquette .

To była 88. ceremonia wręczenia Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Gala odbyła się jak co roku w Dolby Theatre w Hollywood. Galę poprowadził Chris Rock, jej producentami byli David Hill i Reginald Hudlin. Statuetki wręczali m.in. Charlize Theron, Cate Blanchett, Kerry Washington czy Margot Robbie. Tegorocznym rekordzistą był Mad Max: Na drodze gniewu , zdobył 6 statuetek.

Pozostali laureaci Oscarów w kategoriach: Najlepszy scenariusz oryginalny - Josh Singer i Tom McCarthy za film Spotlight Najlepszy scenariusz adaptowany - . Charles Randolph i Adam McKay za film The Big Short Najlepszy film nieanglojęzyczny - Syn Szawła, Węgry Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny - A Girl in the River: The Price of Forgiveness Najlepsza charakteryzacja - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepsza muzyka oryginalna - Ennio Morricone Najlepsza scenografia - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepsze efekty specjalne - Ex Machina Najlepsze kostiumy - Jenny beavan za film Mad Max: Na drodze gniewu Najlepsze zdjęcia - Emamnuel Lubezki za film Zjawa Najlepszy długometrażowy film animowany - Inside Out Najlepszy dźwięk - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepszy krótkometrażowy film aktorski -Stutterer Najlepszy krótkometrażowy film animowany - Best Story Najlepszy montaż - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepszy montaż dźwięku - Mad Max: Na drodze gniewu Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - Amy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.