Oscary 2016: Pełna lista zwycięzców! Leonardo DiCaprio triumfuje

Oscary 2016. Sprawdź, kto zdobył statuetkę. Przed Wami pełna lista zwycięzców. Największym triumfatorem 88. gali rozdania Oscarów jest oczywiście Leonardo DiCaprio.

Oscary 2016 za nami! 88. gala rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej odbyła się w nocy z 28 na 29 lutego w Kodak Theatre w Los Angeles. Najwięcej statuetek powędrowało do twórców filmu "Mad Max: na drodze gniewu" - aż 6! Niestety wszystkie w "mniej prestiżowych" kategoriach technicznych.

Najważniejsze kategorie filmowe należały "Spotlight" w reżyserii Toma McCarthy'ego. Wstrząsający dramat zdobył nagrodę za Najlepszy film i Najlepszy oryginalny scenariusz. Oscara dla Najlepszego Reżysera drugi raz z rzędu odebrał za to Alejandro Gonzalez Inarritu, nagrodzony za dramat "Zjawa".

Najwięcej emocji budziły - jak co roku - statuetki w kategoriach aktorskich. Jeśli chodzi o odtwórców ról drugoplanowych, to zgarnęli je Alicia Vikander i Mark Rylance. Wisienką na torcie każdej gali są jednak nagrody dla aktorów pierwszoplanowych. Akademia uznała, że w kategorii kobiecej Oscar należy się Brie Larson, natomiast wśród panów... Nagroda powędrowała do Leonardo DiCaprio . Przy tym nazwisku aż chciałoby się wykrzyknąć wreszcie. Aktor od lat jest "największym przegranym Oscarów". W tym roku DiCaprio otrzymał swoją piątą nominację i ta okazała się tą szczęśliwą.

Pełna lista zwycięzców Oscarów 2016:

Najlepszy film - Spotlight Najlepsza aktorka - Brie Larson Najlepszy aktor - Leonardo DiCaprio Najlepsza aktorka drugoplanowa - Alicia Vikander Najlepszy aktor drugoplanowy - Mark Rylance Najlepszy reżyser - Alejandro Gonzalez Inarritu Najlepszy scenariusz oryginalny - Josh Singer i Tom McCarthy za film Spotlight Najlepszy scenariusz adaptowany - Charles Randolph i Adam McKay za film The Big Short Najlepsza piosenka: "Writing's on the Wall", Sam Smith i Jimmy Napes Najlepszy film nieanglojęzyczny - Syn Szawła, Węgry Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny - A Girl in the River: The Price of Forgiveness Najlepsza charakteryzacja - Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepsza muzyka oryginalna - Ennio Morricone

Najlepsza scenografia - Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepsze efekty specjalne - Ex Machina

Najlepsze kostiumy - Jenny beavan za film Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepsze zdjęcia - Emamnuel Lubezki za film Zjawa

Najlepszy długometrażowy film animowany - Inside Out

Najlepszy dźwięk - Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski -Stutterer

Najlepszy krótkometrażowy film animowany - Best Story

Najlepszy montaż - Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepszy montaż dźwięku - Mad Max: Na drodze gniewu

Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - Amy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.