"Milionerzy". Pytanie o popularną roślinę przerosło uczestnika. Konieczna była pomoc publiczności

Kwitnąca żółto forsycja pośrednia to znak, że niedługo... Odpowiedź na to pytanie z 488 odcinka "Milionerów" sprawiło uczestnikowi kłopot, dlatego postanowił zdać się na wiedzę publiczności.

Czytaj więcej o ciekawych pytaniach w "Milionerach" na stronie głównej Gazeta.pl

Maksymilian rozpoczął grę w 488 odcinku "Milionerów", którego premierowa emisja została zaplanowana na wtorek 26 października. Okazało się, że koło ratunkowe będzie mu potrzebne już przy jednym z pierwszych pytań. Mimo że z pozoru wydaje się ono łatwe, osobie, która nieszczególnie interesuje się botaniką, może przysporzyć sporo trudności.

Zobacz wideo Wpadki w programach telewizyjnych

"Milionerzy". Kwitnąca żółto forsycja pośrednia to znak, że niedługo...

Propozycje odpowiedzi, które przeczytał Maksymilianowi Hubert Urbański do pytania o to, co zwiastuje kwitnienie forsycji pośredniej, brzmiały następująco:

  • A. z drzew spadną liście
  • B. zazielenią się ogrody
  • C. skończy się lato
  • D. zacznie się zima

Uczestnik przez moment wahał się nad wyborem odpowiedzi na własną rękę, jednak nie mógł przypomnieć sobie, czym jest forsycja. Chwilę się zastanawiał i drogą eliminacji odrzucił A i D. Nadal jednak nie miał wystarczająco dużo pewności, aby zaznaczyć którąś z pozostałych odpowiedzi. Nie chciał ryzykować odpadnięcia na tak wczesnym etapie gry, dlatego poprosił Huberta Urbańskiego o wykorzystanie pytania do publiczności.

Gdyby Maksymilian wiedział, jak wygląda roślina, o której mowa w pytaniu, z pewnością nie miałby żadnego problemu, aby wskazać prawidłową odpowiedź bez żadnych kół ratunkowych. Forsycja pośrednia to bardzo charakterystyczny, często spotykany w Polsce krzew, który kwitnie na żółto zwykle dość wczesną wiosną. Oznacza to, że prawidłowa odpowiedź na to pytanie, co zwiastuje jej kwitnienie, to B. zazielenią się ogrody.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.