"Milionerzy". Pytanie za PÓŁ MILIONA dotyczyło zespołu Perfect. Wystarczyło pamiętać logo grupy

Dopiero co zaczął się jesienny sezon popularnego show "Milionerzy", a uczestniczka już miała okazję zagrać o 500 tys. złotych. Jak jej poszło?

W ostatnim odcinku popularnego teleturnieju TVN "Milionerzy", padło muzyczne pytanie warte pół miliona zł. Jak poradziła sobie uczestniczka z Poznania, która kontynuowała grę z poprzedniego odcinka?

Zobacz wideo Izabela Janachowska o odejściu z TVN: Rozstanie było ciężkie. Mówi o Miszczaku

"Milionerzy": Kto jest twórcą logo zespołu Perfect?

A. Andrzej Mleczko

B. Henryk Sawka

C. Marek Raczkowski

D. Edward Lutczyn.

Takie pytanie zadał Marzenie Szymanowskiej-Pietrzyk Hubert Urbański. Uczestniczka w poprzednim odcinku wygrała już 250 tys, zł. Świetnie poradziła sobie z tak trudnymi pytaniami, jak co zawiera najwięcej czystego alkoholu etylowego czy z jakim miastem w drugiej połowie XVI w. toczył wojnę nowo wybrany król Stefan Batory. Tym razem Marzena nie znała odpowiedzi. Nie mogła sobie nawet przypomnieć, jak wygląda logo grupy.

Marzena zdecydowała się sięgnąć po koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Ta widać też nie była pewna. Stawiano mniej więcej podobnie na wszystkich zaproponowanych grafików z przewagą na Raczkowskiego i Mleczkę. Publiczność nie przekonała uczestniczki. Ostatecznie, Marzena postanowiła się wycofać, zabierając ze studia wygraną o wartości 250 tys. złotych.

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź

Większość okładek grupy Perfect zaprojektowana została przez tego samego rysownika. Widać to po stylu, w jakim je wykonano. Tak charakterystyczna kreska może należeć tylko do jednego z popularnych plastyków.

Poprawną odpowiedzią, która warta była pół miliona złotych jest D. To właśnie rysownik Edward Lutczyn jest autorem nie tylko loga, ale także okładek płyt zespołu.

Edward Lutczyn jest polskim artystą plastykiem, znanym z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów.

Tym razem uczestniczce opłaciło się nie słuchać publiczności. Dobrze zrobiła, zabierając dotychczasową wygraną.

Więcej o: