"Top Model". W finale poruszono sprawę Dominica. Produkcja zwróciła się do widzów

Finał 9. edycji "Top Model" odbywa się w atmosferze skandalu. W odcinku na żywo odniesiono się do wykluczenia z udziału Dominica.

9. edycja "Top Model" dobiega końca. Była ona wyjątkowa - o wejście do finału walczyło aż ośmioro uczestników, z których jurorzy wybrali czworo. Szansę na zwycięstwo otrzymali Weronika, Patrycja, Mikołaj i Dominic. Jednak kilka dni przed najważniejszym odcinkiem, do mediów dotarła informacja, że D'Angelica jest oskarżony o przestępstwo seksualne.

"Top Model". Dominic D'Angelica usunięty z finału

W związku z ogromnym szumem medialnym stacja TVN zdecydowała o usunięciu uczestnika z finału. Nigdy nic takiego się nie zdarzyło do tej pory, a widzowie byli ciekawi, czy w odcinku na żywo zostanie poruszony ten temat. Już na początku produkcja przeprosiła za zaistniałą sytuację i zwróciła się do widzów:

Musieliśmy wykluczyć Dominica, jest nam bardzo przykro z zaistniałej sytuacji. Chcielibyśmy przeprosić naszych widzów - poinformowano.

Dominica usunięto także z filmu, który jest puszczany na początku odcinków i w którym przedstawieni są wszyscy uczestnicy. O zwycięstwo walczy więc troje uczestników, bo na miejsce usuniętego modela nie przywrócono nikogo innego.

Dominic D'Angelica - oskarżony o przestępstwo seksualne

Wszystko zaczęło się od tego, gdy organizacja non-profit Operation Care zostawiła komentarz na oficjalnym profilu programu. Poinformowali, że D'Angelica znajduje się w oficjalnym rejestrze przestępców seksualnych oraz zaznaczyła, że podejmowała próbę kontaktu z produkcją już w sierpniu, kiedy okazało się, że aspirujący model weźmie udział w programie. Niestety, jak twierdzi organizacja, telewizja nie odpowiedziała na pozostawione zawiadomienie.