Poprawnie złożona flaga kształtem przypomina...? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Flagę narodową po zdjęciu z masztu należy złożyć zgodnie z ceremoniałem. A poprawnie złożona flaga kształtem przypomina...? Z takim pytaniem musiała sobie poradzić jedna z uczestniczek programu "Milionerzy". Poniżej przedstawiamy odpowiedź na to pytanie.

Od wielu lat program "Milionerzy" cieszy się niesłabnącą popularnością. Widzowie stacji TVN chętnie śledzą losy uczestników i ich dopingują w drodze po główną wygraną, czyli milion złotych. W jednym z odcinków uczestniczka musiała wykazać się wiedzą i odpowiedzieć, co kształtem przypomina poprawnie złożona flaga. Jak sobie poradziła?

Flagę narodową po zdjęciu z masztu należy złożyć zgodnie z ceremoniałem. A poprawnie złożona flaga kształtem przypomina...?

  • A. kwadrat
  • B. prostokąt
  • C. trójkąt
  • D. trapez

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Flagę narodową po zdjęciu z masztu należy złożyć zgodnie z ceremoniałem. A poprawnie złożona flaga kształtem przypomina...?

Uczestniczka, która walczyła w tym pytaniu o dwa tysiące złotych praktycznie od razu wskazała, że według niej poprawną odpowiedzią jest A, czyli kwadrat. Po namyśle postanowiła nie zmieniać swojego wyboru.

Wskazany przez nią wariant okazał się błędny. Poprawną odpowiedzią było C - poprawnie złożona flaga kształtem przypomina trójkąt. Uczestniczka tym samem odpadła z dalszej gry, ale wygrała gwarantowany tysiąc złotych.

Zobacz wideo Maja Hyży o zdjęciach na Instagramie: "Mam wsparcie swojego partnera"