Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu? - odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

W ostatnim odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie dotyczące polskiej polityki. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

W 280. odcinku "Milionerów" uczestnik programu musiał zmierzyć się z pytaniem z zakresu polskiej polityki. Za poprawną odpowiedź mężczyzna mógł zgarnąć 2 tysięcy złotych. Jak poradził sobie uczestnik? Czy zgarnął 2 tysięcy i otworzył sobie drogę do dalszych wygranych?

Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu

  • A. Tadeusz Mazowiecki
  • B. Jan Krzysztof Bielecki
  • C. Jan Olszewski
  • D. Waldemar Pawlak

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu

Pan Milosz nie był pewien prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Jak sam przyznał, historia nie jest jego najmocniejszą stroną. Jednak intuicja podpowiadała mu, że prawidłową odpowiedzią jest wariant D. Uczestnik zastanawiał się na użyciem koła ratunkowego w postaci telefonu do przyjaciela. Ostatecznie, poszedł za swoją intuicją i zaznaczył odpowiedź D.

Poprawna odpowiedź to D - Waldemar Pawlak. Były lider ludowców po raz pierwszy premierem został w czerwcu 1992 r., jednak nie udało mu się utworzyć rządu. Nie musiał długo czekać na drugą szanse. Po wyborach przeprowadzonych w 1993 r., stanął na czele rządu SLD-PSL.

Zobacz wideo "Dark" sezon 3. Zwiastun jednego z najwyżej ocenianych seriali Netflixa
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.