Polecamy mniej znane seriale na platformie Netflix. BuzzFeed nazwał je "ukrytymi klejnotami"

Portal BuzzFeed udostępnił listę seriali dostępnych na platformie Netflix. To tytuły, które mogły wam umknąć, bowiem nigdy nie były jakoś szczególnie reklamowane w Polsce. Sprawdzamy, co takiego zachwalają w USA.

Spędzanie czasu w domu sprzyja odkrywaniu zakamarków Internetu. Portal BuzzFeed przygotował listę niereklamowanych i mało znanych tytułów, dostępnych na amerykańskim Netflixie. Sprawdziliśmy proponowane seriale i na podstawie udostępnionego zestawienia stworzyliśmy własną listę mniej znanych produkcji. Co takiego BuzzFeed (i my) nazywa "ukrytymi klejnotami"?

Mniej znane seriale dostępne na Netflixie

1. Lovesick

Wspaniały brytyjski serial o trójce przyjaciół: Dylanie, Luku i Evie. Dylana poznajemy, gdy szukając miłości łapie chlamydię i musi skontaktować się ze wszystkimi dotychczasowymi partnerkami. Bardzo przyjemna propozycja, krótkie odcinki i tylko trzy sezony. 

 

2. Crashing

Jeśli pokochaliście Phoebe Waller-Bridge w serialu "Fleabag" (dzieło, które serdecznie polecamy), to musicie sięgnąć do wcześniejszego serialu, który stworzyła i odegrała w nim główną rolę. "Crashing" opowiada historię grupy squattersów, którzy zamieszkują opuszczony szpital. Lulu nieoczekiwanie decyduje się tam zamieszkać po ponownym spotkaniu z przyjacielem z dzieciństwa, w którym się zakochuje. Niestety, Sam jest zaręczony...

 

3. Crazyhead

"Crazyhead" to serial z gatunku sci-fi. Amy odkrywa, że widzi, kto został opętany, ale stara się to ukryć. W kręgielni dziewczyna współpracuje z nonkonformistką Raquel, która ma podobne moce. Jeśli pokochaliście wspaniały serial "Misfits", to ta propozycja również przypadnie wam do gustu. 

 

4. Crazy Ex-Girlfriend

Jeśli kochasz musicale, to propozycja dla ciebie. Rebecca to odnosząca sukcesy prawniczka, pracująca w prestiżowej nowojorskiej kancelarii. Pod wpływem impulsu rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie na Manhattanie i wyrusza do Kalifornii odszukać swojego chłopaka z dzieciństwa. Dużo słabych piosenek i śmiechu, serial poruszający problemy zdrowia psychicznego. 

 

5. Tuca i Bertie

Tuca i Bertie to dwie przyjaciółki. Jeśli oglądaliście "Bojacka", to od razu poczujecie ten klimat. A jeśli nie, to nie mamy wątpliwości, że przemówią do was rozterki szalonej Tuki i ostrożnej Bertie. Ich perypetie miłosne i trudne wchodzenie w "prawdziwą" dorosłość to świetna rozrywka na nudne wieczory. Odcinki są krótkie, co sprzyja zapracowanym i zmęczonym, kreska kolorowa, a żart przedni. Polecamy.

 

6. Lady Dynamite

Niecodzienna komedia z amerykańską stand-uperką Marią Bamford w roli głównej. Bohaterka próbuje odbudować swoją karierę po powrocie ze szpitala psychiatrycznego, w którym leczyła się z powodu choroby afektywnej dwubiegunowej. 

 

7. Guma do żucia

Tracey to 24-letnia dziewica wychowana w bardzo religijnej londyńskiej rodzinie. Pewnego dnia postanawia doświadczyć wszystkiego, od czego została odcięta - zwłaszcza seksu. W roli głównej twórczyni serialu Michaela Coel. 

 

8. Derry Girls

Irlandzka komedia opowiadająca o grupie specyficznych nastolatek. Mamy lata 90. a w Irlandii Północnej trwa konflikt zbrojny, który jest tłem dla ważniejszych problemów Erin, Michelle, Caler, Olri i Jamesa, którzy uczą się w katolickiej szkole.

 

DK