Milionerzy. Salma Hayek i układ współczulny pokonały zawodników. Wrócili do domów z prawie pustymi rękami

"Milionerzy" jak co wieczór dostarczają rozrywki w tysiącach domów w Polsce. Ale tym razem dwoje uczestników nie zdobyło więcej, niż po 1000 złotych. Pytanie o układ współczulny i taniec Salmy Hayek z żółtym pytonem pokonały graczy.
Zobacz wideo

Pan Rafał i pani Anna byli dzisiejszego wieczora graczami w programie "Milionerzy". Niestety, do domów wrócili z minimalną sumą gwarantowaną, czyli okrągłym tysiącem złotych.

Milionerzy. Pytanie o układ współczulny inaczej

Pan Rafał zmierzył się z kilkoma problematycznymi pytaniami, które udało mu się wydedukować. Niestety, przyszła kryska na matyska i pytanie o układ współczulny, które brzmiało:

Układ współczulny to inaczej:

 • A - sympatyczny
 • B - kordialny
 • C - czuły
 • D - wylewny

Pan Rafał próbował ratować się kołem ratunkowym pół na pół, ale kiedy została mu odpowiedź A i B (sympatyczny i kordialny) uznał, że pora zaryzykować. Zaznaczył odpowiedź "kordialny" i po przerwie dowiedział się, że niestety, układ współczulny jest inaczej układem sympatycznym. Poprawna odpowiedź na to pytanie była zatem pod literą A - sympatyczny.

Milionerzy. W którym filmie Salma Hayek tańczyła z żółtym pytonem?

Następna grała pani Anna. Jak burza szła od pytania do pytania, aż nagle trafiła na pytanie o Salmę Hayek i jej taniec. Pytanie brzmiało tak:

W którym filmie Salma Hayek uwodzicielsko tańczy z żółtym pytonem oplatającym jej smagłe ciało?

 • A - w "Pulp Fiction"
 • B - w "Kill Bill"
 • C - w "Desperado"
 • D - w "Od zmierzchu do świtu"

Chodzi naturalnie o tę scenę z filmu "Od zmierzchu do świtu", niestety pani Anna przyznała, że tytuły filmów zna, ale żadnego z nich nie widziała.

 

Poprawna odpowiedź to w takim razie D - od "Zmierzchu do świtu". Na usprawiedliwienie dodamy tylko, że problem z tym pytaniem miała również publiczność. Tyle samo wskazało jako poprawną odpowiedź "Desperado" jak i "Od zmierzchu do świtu".

Więcej o:
Komentarze (3)
Milionerzy. Salma Hayek i układ współczulny pokonały zawodników. Wrócili do domów z prawie pustymi rękami
Zaloguj się
 • chudysynu

  Oceniono 2 razy 2

  Polska wersja Milionerów jest porażką. Tego nie da się oglądać, za krótki czas i same reklamy. Poza tym niestety ale pytania też wymyśla ktoś, komu zależy, by najmniej kasy poszło na nagrody. Proponuję niemiecką wersję Wer wird Milioaer . Tam są dobre, logiczne pytania i super prowadzący.

 • Gość: Tragedia

  Oceniono 4 razy 2

  Pani, która nie wiedziała, że synagoga to miejsce modlitwy Żydów. Litości, skąd w mozgach takich ignorantów powstaje myśl, że powinni wziąć udział w tym programie? I co za szkoły oni kończą?!

 • Gość: najnowsze

  0

  kordialny to serdeczny. w jaki sposób układ współczulny to "układ sympatyczny"? skąd taki twór?
  Układ współczulny (łac. pars sympathica divisionis autonomici systematis nervosi) – obok układu przywspółczulnego, jedna z dwóch głównych części autonomicznego układu nerwowego, odpowiedzialna przede wszystkim za mobilizację organizmu. Zachowuje stałą aktywność, umożliwiającą utrzymanie homeostazy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX