2019 rok należał do nich. Doda pokazała, na co ją stać, Viki Gabor zapisała się w historii. Nie zabrakło kontrowersyjnej pisarki

Rok 2019 zbliża się ku końcowi, a my wspominamy wydarzenia z show-biznesu i typujemy, do kogo należał ten rok. Kto zaliczy go do udanych i zachowa miłe wspomnienia? Kto nie znikał z pierwszych stron gazet i podbijał serwisy internetowe? Kto w sylwestrową noc wzniesie toast za swoje sukcesy i radosne wydarzenia? Zobaczcie, które gwiazdy znajdą się w tym gronie.
Joanna Kulig Joanna Kulig mat. promocyjne

Joanna Kulig

Nie mamy żadnych wątpliwości, że Joanna Kulig wkroczyła w 2019 rok z przytupem. To właśnie ona osiągnęła ogromny sukces na międzynarodowej arenie dzięki roli w filmie 'Zimna wojna' Pawła Pawlikowskiego. Film został nominowany do Oscara i choć statuetki nie dostał, to jednak obsada z pewnością na zawsze zapamięta emocje związane z tą nocą. Jakby tego było mało, Joanna kilka dni wcześniej powitała na świecie swoje pierwsze dziecko.

Sukces filmu 'Zimna wojna' Joanna Kulig świętowała właściwie cały rok. Na początku grudnia pojawiła się bowiem na Europejskich Nagrodach Filmowych, gdzie doceniono produkcję w kategorii 'Najlepszy film'. Aktorka pozowała u boku reżysera i jego żony, a także pojawiła się na scenie, wręczając statuetkę dla najlepszego europejskiego reżysera, którym został Yorgos Lanthimos, twórca 'Faworyty'.

Zimna wojna

rez. Pawel Pawlikowski

fot. Kino Swiat
Kino Świat

Rafał Zawierucha Rafał Zawierucha Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Rafał Zawierucha

Zawierucha też może zaliczyć 2019 rok do udanych. W końcu który polski aktor nie chciałby zagrać w filmie Quentina Tarantino? Jemu się to udało. Rafał Zawierucha wystąpił w produkcji 'Pewnego razu... w Hollywood', której premierę mogliśmy zobaczyć w tym roku. Polak wcielił się w Romana Polańskiego i choć była to rola epizodyczna, to bez wątpienia przejdzie do historii, a dla samego aktora miała ogromne znaczenie.

Zawsze i wszędzie będę podkreślał, że zaproszenie przez Quentina było dla mnie wielkim zaszczytem. Ta historia bardzo mnie zmieniła. Po pierwsze mogłem przyglądać się największym gwiazdom przy pracy, a po drugie, na prywatnym gruncie, spotkałem się z legendami filmu. To była ważna lekcja - mówił w wywiadzie dla 'Faktu'.

Rafał Zawierucha, Roman Polański, Quentin
Screen z Instagram.com/ rafal_zawierucha

Doda Doda KAPIF

Doda

W tym roku Doda zorganizowała niezwykły koncert 'Artyści przeciw nienawiści', który zjednoczył tłum gwiazd na jednej scenie i zdecydowanie był jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku. Artystka zorganizowała koncert po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wtedy to nożownik śmiertelnie ranił prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Doda powiedziała dość nienawiści i zaprosiła gwiazdy do udziału w swoim przedsięwzięciu. Co ciekawe, na jej zaproszenie zareagowała nawet Justyna Steczkowska, a nie jest tajemnicą, że obie gwiazdy przez lata żyły w konflikcie.

Koncert odbył się 27 lutego w łódzkiej Atlas Arenie, a na scenie mogliśmy podziwiać takie osobistości, jak: Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Margaret, Cleo, Dawid Kwiatkowski i oczywiście Justyna Steczkowska oraz sama Doda. Z kolei w grudniu do kin trafił dokument na temat koncertu.

Fot. Andrzej Zbraniecki / East News / Lodz / 27.02.2019         Koncert  Artysci przeciw nienawisci
Andrzej Zbraniecki

Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019 Viki Gabor, Eurowizja Junior 2019 Fot. vikigaborofficial/Instagram

Viki Gabor

Oczywiście nie możemy zapomnieć o Viki Gabor, która wygrała tegoroczną Eurowizję Junior, tym samym przechodząc do historii. Po raz pierwszy zdarzyło się bowiem, żeby reprezentanci jednego kraju wygrywali w konkursie dwa razy z rzędu. Przypomnijmy, że rok wcześniej ten sam sukces świętowała Roksana Węgiel.

Podczas Eurowizji Viki Gabor zaśpiewała utwór 'Superhero' w dwóch językach - polskim i angielskim. Początkowo wydawało się, że nastolatka nie ma największych szans na zwycięstwo, ale na szczęście mogła liczyć na głosy internautów. To właśnie dzięki nim wygrała.

Fot. Lukasz Kalinowski/East News, Gliwice, 24.11.2019.  Koncert finalowy Eurowizji Junior 2019 w Hali Arena w GliwicachN/z: Viki Gabor
Lukasz Kalinowski / Lukasz Kalinowski/East News

Anna Lewandowska Anna Lewandowska Fot. Instagram/annalewandowskahpba

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska już od lat trafia do wszystkich możliwych corocznych rankingów, w których mówi się o sukcesach gwiazd. Nic dziwnego, bo żona Lewego i trenerka nie znika z pierwszych stron gazet i co chwilę zaskakuje nowymi pomysłami. W tym roku zadebiutowała z własną linią kosmetyków naturalnych i wegańskich. Wydała także książkę z przepisami dla dzieci. To jednak nie wszystko, bo rok 2019 kończy wielką radością w życiu rodzinnym - jest w drugiej ciąży. 

Anna Lewandowska
Screen https://hpba.pl/tetno-podczas-treningu-w-ciazy/

Klaudia El Dursi Klaudia El Dursi Instagram.com/ klaudia_el_dursi

Klaudia El Dursi

Uczestniczka 8. edycji "Top Model" z pewnością będzie miała co świętować pod koniec tego roku. Klaudia trafiła do show dzięki Złotemu Biletowi, który przyznała jej Joanna Krupa podczas jednego z castingów. Nie da się ukryć, że pojawienie się Klaudii wywołało spore zamieszanie zarówno w domu modelek, jak i w sieci. El Dursi była najstarszą uczestniczką programu, a jednocześnie najbardziej doświadczoną, co wyszło na jaw dużo później. Okazało się, że modelka od lat próbowała swoich sił w modelingu i show-biznesie. Wystąpiła w "Playboyu", była Wodzianką Kuby Wojewódzkiego, a także grała epizodyczne role w serialach. 

"Top Model" Klaudia nie wygrała, ale program zapewnił jej stałe miejsce w show-biznesie. Modelka otrzymała nawet własny program i niedługo będziemy mogli ją podziwiać w roli prowadzącej

Klaudia El Dursi w 'Top Model'
Fot. Top Model TVN

Blanka Lipińska Blanka Lipińska Kamil Piklikiewicz

Blanka Lipińska

Nie mamy wątpliwości, że i Blanka Lipińska zaliczy ten rok do udanych. O pisarce zrobiło się naprawdę głośno, gdy okazało się, że do kin trafi ekranizacja jej erotyku. Do tego zajęła drugie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających polskich pisarzy, a przed nią znalazł się jedynie Remigiusz Mróz. Z zestawienia wynika, że dzięki książkom Blanka Lipińska zarobiła ponad 950 tysięcy złotych. A to nie wszystko.

Ten ranking jest zaniżony i to sporo (...) Tam nie ma jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce, więc są pewne braki liczbowe - powiedziała Blanka Lipińska w rozmowie z Party.pl.

Można się spodziewać, że Blanka wkroczy w 2020 z przytupem, bo właśnie wtedy w kinach pojawi się film na podstawie jej książki. Ciekawe, czy będzie hitem? Na razie poznaliśmy ekipę produkcji "365 dni".

Konferencja prasowa, osada filmu 365 dni Natasza Urbańska, Michele Morrone , Blanka Lipińska, Magdalena Lamparska, Tomasz Stockinger, Otar Saralidze, Natalia Janoszek
KAPiF

Julia Wieniawa na Instagramie Julia Wieniawa na Instagramie www.instagram.com/juliawieniawa

Julia Wieniawa

Nie możemy nie wspomnieć o Julii Wieniawie, która już od miesięcy nie znika z show-biznesu, a jej popularność wciąż rośnie. Kiedyś była tylko aktorką z "Rodzinki.pl", a teraz jest czołową influencerką. Jej konto obserwuje już 1,4 miliona fanów, a ona nie spoczywa na laurach i nie zwalnia tempa, a za to bierze udział w kolejnych projektach. Tylko w tym roku mogliśmy ją podziwiać w serialu "Zawsze warto", a także filmie "Jak poślubić milionera". 2020 też może należeć do niej - pojawi się bowiem w drugiej części "Sali samobójców", a także w horrorze "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Warto również wspomnieć, że Julia Wieniawa aktywnie wspiera środowisko LGBT+, za co również należą się jej brawa. Aktorka wykorzystuje swoją popularność również w szczytnych sprawach.

AM
www.instagram.com/juliawieniawa

Małgorzata Rozenek Małgorzata Rozenek Kapif.pl

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek również ten rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Gwiazda wydała książkę o in vitro. "In vitro. Rozmowy intymne" to trzynaście rozmów Małgorzaty Rozenek z m.in. lekarzami oraz innymi kobietami, które w ten sposób zaszły w ciążę. Sama gwiazda również jest mamą dzięki tej metodzie i od lat stara się uświadamiać Polaków, na czym dokładnie polega in vitro, rozprawiając się ze szkodliwymi mitami na ten temat. Ten rok był wyjątkowy dla Małgorzaty Rozenek również z jeszcze jednego powodu - gwieździe udało się zajść w trzecią ciążę, o którą tak długo walczyła z Radkiem Majdanem.