Spice Girls powróciły, chociaż na scenie zabrakło Victorii Beckham. Fani oszaleli, ale do czasu. Ich opinie są mocno podzielone

O powrocie Spice Girls mówiło się już od kilku lat. Efektów tych medialnych spekulacji jednak nie było. Aż do teraz. Po dłuższej przerwie dziewczyny dały koncert w Dublinie. Czy ich powrót można uznać za udany? Tutaj można mieć pewne wątpliwości. Po pierwsze, w składzie zabrakło Victorii Beckham. Po drugie, występ nie do końca przypadł do gustu publiczności.
Spice Girls Spice Girls East News

Spice Girls

Ale przypomnijmy w skrócie, kim są Spice Girls. Bez dwóch zdań to najsłynniejszy żeński zespół świata. Powstał w 1994 roku, początkowo pod nazwą Touch. Girlsband tworzyły Melanie Brown (Scary Spice), Melanie Chisholm (Sporty Spice), Emma Bunton (Baby Spice), Geri Halliwell (Ginger Spice) i Victoria Adams (Posh Spice). Popularność zespołowi przyniosła debiutancka piosenka "Wannabe", wydana w 1996 roku. Publiczność pokochała Spice Girls również za takie utwory, jak: "Say You'll Be There", "Viva Forever" czy "2 Become 1". 

Spice Girls
mat. prasowe

Kultowy girlsband rozpadł się w 2000 roku. Dwa lata wcześniej jako pierwsza z zespołu odeszła Geri Halliwell. Siedem lat później odbyła się wspólna trasa koncertowa "The Return of the Spice Girls", a ostatni występ zespołu miał miejsce w 2012 roku podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie.

Spice Girls
EN

A teraz przyszedł czas na długo wyczekiwany powrót. 

Spice Girls Spice Girls Instagram.com/victoriabeckham/

Spice Girls powracają

O tym, że Spice Girls już na 100 procent powracają na scenę, dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej o powrocie girlsbandu krążyły tylko plotki, a same wokalistki nie wykazywały chęci odnowienia współpracy. I kiedy wszyscy powoli traciliśmy już nadzieję, okazało się, że zmieniły zadnie. Fani wpadli w zachwyt, ale już chwilę później musieli przetrawić smutną wiadomość. Okazało się, że do zespołu nie dołączy Victoria Beckham.


Instagram/spicegirls

O rezygnacji z udziału w trasie Victoria Beckham poinformowała fanów na Instagramie. Gwiazda zamieściła wpis, w którym okazała swoje wsparcie dla pozostałej części Spice Girls.

Powrotna trasa koncertowa Spice Girls Powrotna trasa koncertowa Spice Girls SplashNews.com / SplashNews.com/East News

Spice Girls ponownie na scenie

Machina jednak ruszyła. Spice Girls rozpoczęły przygotowania do wielkiego powrotu. Trwały one kilka dobrych miesięcy, a już dziś możemy powiedzieć, że pierwszy koncert jest już za nimi. Odbył się w piątek w Dublinie.

Emma, Mel B., Mel C. oraz Geri pojawiły się na scenie w totalnie szałowych stylizacjach. Chciałoby się powiedzieć, że wyglądały jak za starych, dobrych czasów. Ale rzeczywiście coś w tym jest. Sami spójrzcie, jak Spice Grils prezentowały się na scenie. Jest moc!

The Spice Girls have kicked off their long-awaited reunion tour, as they take to the stage for their first performance in Dublin, Ireland.   Emma Bunton, 43, Geri Horner, 46, Mel Brown, 43, and Mel C, 45.    Pictured: The Spice Girls      World Rights,
SplashNews.com / SplashNews.com/East News

Powrotna trasa koncertowa Spice Girls Powrotna trasa koncertowa Spice Girls SplashNews.com / SplashNews.com/East News

Opinie publiczności podzielone

I w jednej chwili tłum oszalał, ale do czasu. Po komentarzach na Twitterze można wnioskować, że w trakcie koncertu pojawiły się problemy z dźwiękiem. 

Fatalny dźwięk. To bardzo rozczarowujące.
Nie dało się tego słuchać! - piszą internauci. 

Co więcej, okazuje się, że część publiczności ze względu na problemy techniczne zrezygnowała nawet z dalszego udziału w koncercie...

Powrotna trasa koncertowa Spice Girls Powrotna trasa koncertowa Spice Girls SplashNews.com / SplashNews.com/East News

Spice Girls dały czadu

Dziewczyny z pewnością dały jednak z siebie wszystko. Na scenie nie zabrakło prawdziwego show. A oto najlepszy dowód: 

Spice Girls Spice Girls EASTNEWS

Jak się zmieniły?

Patrząc na zdjęcia z koncertu, nietrudno też dostrzec, jak dużą metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat przeszły dziewczyny ze Spice Girls. Spójrzcie na powyższe porównanie. Rozpoznajecie je wszystkie? 

Powrotna trasa koncertowa Spice Girls Powrotna trasa koncertowa Spice Girls SplashNews.com / SplashNews.com/East News

Co dalej?

Jak teraz potoczą się losy Spice Girls? Czy ich powrót zakończy się na trasie koncertowej? Być może, aczkolwiek fani na całym świecie liczą też na nową płytę. Bestseller murowany. 

Jednak na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego, jak podziwiać Spice Girls na koncertach. Najbliższy już 27 maja w Cardiff. I mamy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez problemów. 

Cieszycie się z powrotu dziewczyn? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.