Dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego jeszcze się nie urodziło, a już wiadomo, czego mu zabronią. Niektóre zakazy są absurdalne

Wszyscy z niecierpliwością czekają na wiadomość o narodzinach pierwszego dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego. Póki co nie wiadomo, jakiej płci będzie royal baby, nie wiadomo też, jak dostanie na imię. Pewne jest jednak to, że nowy członek rodziny królewskiej będzie zobowiązany do przestrzegania królewskiej etykiety. Zobaczcie, co znajduje się na liście zakazów.
Książę George wylądował w Berlinie Książę George wylądował w Berlinie Kay Nietfeld / AP / AP

Krótkie spodenki u chłopca

Mali chłopcy z rodziny królewskiej aż do ukończenia ośmiu lat nie mogą nosić długich spodni. Nie ważne czy na dworze jest mróz, czy świeci słońce, książęta są skazani na szorty. Te nosi póki co nie tylko książę George, jako dziecko nosili je też książę William i książę Harry. Jeśli Meghan i Harry będą mieli syna, on również będzie widywany wyłącznie w krótkich spodenkach.

Z OSTATNIEJ CHWILI - Meghan Markle urodziła! Jest oficjalny komunikat > > >

Dlaczego? Bo szorty - bo kojarzą się z arystokracją. Tak wyjaśnia to specjalista od etykiety, William Hanson, w rozmowie z "Harper's Bazaar":

To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w szorty. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Choć czasy powoli się zmieniają, para długich spodni u chłopca nadal jest znakiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia.

Hanson zaznaczył, że zwyczaj ten jest bardzo stary.

Zwyczaj mówi, że chłopiec awansuje do noszenia długich spodni w okolicach ósmego roku życia. Historycznie tradycja ta sięga szesnastego wieku. Noworodek do pierwszego lub drugiego roku życia był ubierany w suknię (podobną do tych, w których chłopcy są chrzczeni), potem natomiast nosił ubrania składające się z niezłączonych ze sobą nogawek, które przypominały szorty. Zwyczaj ten nosił nazwę "breeching".

Księżna Diana, książę William
Instagram/kensingtonroyal

Mało prawdopodobne, by w najbliższej przyszłości zwyczaj ubierania książąt w szorty miał przestać obowiązywać. 

Współczesny zwyczaj wśród rodzin z wyższej klasy, aby ubierać chłopców w szorty, zapewne przetrwa jeszcze przez długi czas. Brytyjscy arystokraci zawsze chętnie trzymają się tradycji, a ta dodatkowo po cichu dystansuje ich od "reszty".
Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William Księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę William EAST NEWS

Sukienki i spódniczki u dziewczynki

Jeśli Meghan i Harry doczekają się jednak córki, też nie będą mogli ubierać jej we wszystko, co im się podoba. Odpowiednim strojem dla księżniczki są sukienki i spódniczki. Oczywiście takie za kolano. 

Księżniczka Charlotte
Twitter/ KensingtonRoyal

Meghan Markle Meghan Markle REX/Shutterstock / Rex Features/East News

Czarne ubrania

Członkowie rodziny królewskiej poza okresem żałoby nie mogą nosić też czerni. Tę zasadę notorycznie łamie sama Meghan Markle, która uwielbia czerń. Jej pociechy mogą więc pójść w ślady mamy i też nie przejmować się tą regułą. 

Meghan Markle i książę Harry Meghan Markle i książę Harry East News

Zakaz osłaniania ciała

Pozostańmy jeszcze na chwilę przy zakazach dotyczących strojów. Członkowie rodziny królewskiej nie mogą odsłaniać ciała. Głębokie dekolty czy spódniczki mini powinny więc zniknąć z szaf księżnych. Tu Meghan znów się nie przejmuje i wybiera bardziej odważne stylizacje. 

Czy jej potencjalna córka też będzie równie krnąbrna? Tego prędko się nie dowiemy. 

Królowa Elżbieta II Królowa Elżbieta II EAST NEWS

Futra

I kolejna zasada dotycząca stylizacji. Już ostatnia - obiecujemy.  Nikt z rodziny królewskiej nie może nosić futer, a przynajmniej tych naturalnych. I z tą zasadą Meghan z pewnością się zgodzi, sama jest bowiem wielką miłośniczką i obrończynią zwierząt. 

Księżniczka Charlotte Księżniczka Charlotte East News

Miejsce przy stole

Pociecha Meghan i Harry'ego nie będzie mogła siedzieć z nimi podczas posiłków. Zasada, że dziecko nie jada z rodzicami obowiązujące w pałacu od dawna. Maluchy mają bowiem dla siebie oddzielny stół. Dlaczego? Jak donoszą dziennikarze Harper's Bazaar Australia, prawnuki królowej Elżbiety muszą najpierw opanować 'sztukę uprzejmej rozmowy'. Dopiero kiedy nauczą się odpowiednio wypowiadać, mogą zasiąść wśród gości i zjeść obiad obok mamy i taty. 

Absurdalne prawda? 

Meghan Markle i książę Harry Meghan Markle i książę Harry Tim P. Whitby/AP

Jedzenie

Osoby stolik dla dzieci to nie jedyna zasada dotycząca spożywania posiłków, jaka obowiązuje w Pałacu Kensington. Nie każdy wie, ale menu rodziny królewskiej jest pozbawione małż. Tych książęta i księżne nie jedzą w obawie przed potencjalnym zatruciem toksynami. Członkowie rodziny królewskiej nie mogą jeść też czosnku ani dań, w których jest czosnek, Wszystko w obawie o świeży oddech. 

książę George książę George AP

Gry i zabawy

Dziecko Meghan i Harry'ego, podobnie jak inne dzieci z rodziny królewskiej, nie mogą bawić się niektórymi zabawkami i grać w wybrane gry. Chodzi zwłaszcza o te zabawy, w których pojawia się możliwość oszukiwania. Nie dla nich więc gry karciane czy chociażby Monopoly. 

Meghan Markle na zdjęciu rodziny królewskiej Meghan Markle na zdjęciu rodziny królewskiej Facebook.com/ TheBritishMonarchy

Selfie

Książęta i księżne nie mogą robić sobie selfie i prowadzić prywatnych kont w mediach społecznościowych. Nastoletnia córka, albo nastoletni syn Harry'ego i Meghan nie będą mieli lekko.  

Książę Harry 'zdradził', czy Meghan Markle już urodziła Książę Harry 'zdradził', czy Meghan Markle już urodziła Victoria Jones

Religia i poglądy polityczne

Członkowie rodziny królewskiej nie mogą wyznawać innej religii niż anglikanizm. Rygorystyczne zasady obowiązują nie tylko w sferze związanej z religią, ale też jeśli chodzi o poglądy polityczne. Z tymi nie wolno im się afiszować. 

AG 

Więcej o: