Vengaboys, Just 5, TLC... Ich hity znał każdy, a co dziś się u nich dzieje? Sprawdziliśmy

Przy ich piosenkach przez dekadę tańczyło całe pokolenie. Część muzyków porzuciła granie, inni próbowali nowych projektów i karier solowych. Co dzieje się z członkami zespołów grających przeboje muzyki pop, dance i R&B w latach 90.?
TLC TLC VH1

TLC

Tu każda z dziewczyn miała swoją "literę": T dla Tionne Watkins, C dla Crystal Jones i L dla Lisy Lopes. Taki był skład zespołu w 1991 roku. Crystal nie zgodziła się na warunki wytwórni, więc zastąpiono ją tancerką Rozondą "Chilli" Thomas. Pozostałe członkinie też dostały swoje pseudonimy - Lisa "Left Eye" a Tionne "T Boz". I tak zaczęła się trwająca dekadę kariera najsłynniejszego żeńskiego trio R&B (65 mln sprzedanych płyt!). Przerwała ją śmierć Lisy w wypadku samochodowym w Hondurasie (w 2002 roku). Po dekadzie solowych występów wróciły do wspólnego grania. Tak wyglądają dzisiaj Ebony Steele (L) i Tonie -T-Boz- Watkins (P).

Ebony Steele i Tonie -T-Boz- WatkinsKoi Sojer / PR Photos / Koi Sojer / PR Photos

Watkins po śmierci Lopes próbowała solowej kariery, występów w telewizji ("Real Houswives of Atlanta", "Celebrity Apprentice"), wydała tomik poezji i dostała własny show na kanale TLC. Trzy lata zmagała się z guzem mózgu. Thomas miała pecha i zamiast wydać album, utwory z jej solowej płyty miesiąc po miesiącu wyciekały do internetu. Było o niej głośno, ale nie zarabiała na swojej pracy. Pierwszy oficjalny singiel "Dumb, Dumb, Dumb" wyszedł w 2008 roku. Poza tym było kilka ról w telewizji (m.in. w "The Parkers", "That 70's Show") i własny show na VH1. Wypuściła też własną kolekcję torebek.

Just 5 Just 5 Prończyk/AKPA

Just 5

Choć nie mieli w Polsce dużej konkurencji, dwa lata funkcjonowali jako najbardziej znany boysband nad Wisłą. W 1997 roku Just 5 z singlem "Kolorowe Sny" podbił serca wielu młodych fanów. W grupie występowało pięciu chłopaków stylizowanych wyglądem na członków Backstreet Boys: Bartek Wrona, Grzegorz Kopala, Shadi Atoun, Daniel Moszczyński oraz Robert Kryla.

Just 5 po latach, bez Roberta KrylyScreen z Facebook.com

Tak obecnie wyglądają (od lewej) Bartek Wrona, Daniel Moszczyński, Shadi Atoun i Grzegorz Kopala. Robert Kryla kompletnie zniknął ze sceny.

Grupa rozpadła się w 1999 roku. Solowej kariery próbował Bartek Wrona. Z czterech płyt zaistniały na rynku tylko dwie, z czego najmocniej singiel "Jedna na milion".  Z muzyką pozostał związany także Kopala, który wraz z żoną poświęcił się utworom o tematyce religijnej. Można go zobaczyć m.in. na antenie TV Trwam. Daniel Moszczyński, obok wokalnego, odkrył w sobie także talent kompozytora. Związany m.in  z Omni mOdO i Bibobit równie chętnie gra ostrego rocka jazz, big beatu czy hip-hopu. R

Vengaboys Vengaboys mat. prasowe

Vengaboys

Stworzony w Holandii w 1996 roku zespół, swoje największe przeboje wydawał między 1998 a 2001 rokiem. Są odpowiedzialni za "Boom, Boom, Boom, Boom!!", "Up an Down", "We're Going to Ibiza" oraz "We Like to Party". Tak wyglądają obecnie.

Venga Boys w SopocieWojciech Strozyk/REPORTER

W 2002 roku czwórka tworzących go wokalistów (Kim Sasabon, Denise Post-Van Rijswijk, Robin Pors, Donny Latupeirissa) rozstała się na kilka lat. Wrócili na przełomie 2006 i 2007 roku z trasą koncertową po kampusach brytyjskich uczelni. Wokalistka potwierdziła, że kiedy tylko nie grają koncertów, pracują nad piosenkami na nową płytę. Obecnie trwa ich trasa koncertowa po Indiach. W 2014 roku wystąpili na koncercie w Sopocie.

Los del Rio Los del Rio mat. prasowe

Los Del Rio

Choć dwóch 14-latków z hiszpańskiej Andaluzji zaczynało przygodę z muzyką już w 1962 roku, światowa sława przyszła 34 lata później. Antonio Romero Monge oraz Rafael Ruiz Perdigones jako Los Del Rio są odpowiedzialni za największy przebój 1996 roku, czyli "Macarenę". Utwór umieszczony pierwotnie na albumie "A mi me gusta" z 1994 roku, po dwuletniej wędrówce z klubu do klubu, trafił w końcu do dużych rozgłośni i świat zwariował. Pod koniec 1996 roku przebój z Hiszpanii dotarł na szczyt amerykańskiej listy "Billboard Hot 100".

Los Del RioCreativeCommons/Wikimedia

Panowie nadal występują w duecie, choć więcej hitów pokroju "Macareny" nie nagrali. Może mają więcej siwych włosów, ale nadal są pełni werwy. Mają na koncie 30 albumów (tak chwalą się na swojej oficjalnej stronie), a między występami mieszkają w rodzinnym miasteczku Dos Hermanas. Przed mundialem w Brazylii w 2014 roku, w prezencie dla hiszpańskiej reprezentacji, nagrali nową wersję swojego przeboju.

Spice Girls Spice Girls mat. prasowe

Spice Girls

Trudno o bardziej znaną grupę lat 90. W 1996 roku wskoczyły na listy przebojów z pierwszym swoim hitem "Wannabe". Tak świat usłyszał o "Spice Girls". Choć zespół istniał tylko kilka lat, dziewczyny nadal są w kontakcie. Po wspólnym występie przy okazji igrzysk w Londynie w 2012 roku, Emma Bunton, Mel C oraz Geri Halliwell dołączyły na początku maja do Victorii Beckham by w Marrakeszu wspólnie świętować 40-te urodziny jej męża. Zabrakło tylko Mel B, powodów nie znamy.

Spice Girls na urodzinach Davida BeckhamaScreen z Instagram.com/victoriabeckham/

Mel B z córkamiScreen z Instagram.com/officialmelb/

Melanie Brown, czyli Scary Spice, na urodziny Beckhama nie dotarła - została w Nowym Jorku. Nagrywa tam kolejne odcinki "America's Got Talent". Wcześniej była też jurorką w "X Factor", miała własny reality show oraz zachęcała do aktywności fizycznej promując własny program treningów. Solowe muzyczne dokonania to dwie płyty. Doczekała się trzech córek, w tym jednej z Eddiem Murphym.

Emma Bunton, Baby Spice, występowała z koleżankami do rozpadu grupy (rok 1999/2000), potem próbowała solowej kariery. Nagrała kilka płyt i skupiła się na rodzinie oraz pracy w radio. Uczestniczyła w kilku talent show, m.in. do amerykańskich "X Factor" i "Idol".

Posh Spice, czyli Victoria Beckham, to dziś chyba najbardziej rozpoznawana Spice Girl. Jedyną solową płytę wydała w 2001 roku, potem zajęła się modą. Melanie Chisholm, czyli Sporty Spice, nagrała aż sześć solowych albumów i grała w teatrze. Otrzymała nawet nagrodę za rolę Marii Magdaleny w musicalu "Jesus Christ Superstar".

Ginger Spice, czyli Geri Halliwell odeszła z zespołu jako pierwsza, już w 1998 roku. Solo poradziła sobie prawie tak dobrze jak Mel C. Płyta "Schizophonic" sprzedała się w 2 mln egzemplarzy. Później było jeszcze parę krążków, a nawet trzy książki, w tym jedna dla dzieci. Była też jurorką w programach rozrywkowych. W maju 2015 roku wyszła za mąż za Christiana Hornera. Koleżanek na ślubie nie było.

Mr. President Mr. President mat. prasowe

Mr. President

Niemiecki zespół Mr. President zadebiutował w 1995 roku albumem "Up'N Away", ale sukces przyszedł dopiero w 1996 roku, wraz z hitem "Coco Jambo". Zespół tworzyła Lady Danii (Daniela Haak), Lazy Dee (Delroy Rennalls) oraz T Seven (Judith Hildebrandt). Kolejne przeboje, "Jojo Action", "Happy People" czy "Simbaleo" były popularne właściwie tylko w Niemczech. Ich ostatnia płyta to "Forever And One Day" z roku 2003.

Mr President po latachCreativeCommons/Wikimedia

W czerwcu 1998 roku Hildebrandt i Haak miały wspólną sesję w niemieckim "Playboyu". Rok później Hildebrandt rozstała się z zespołem. Mr. President zmieniał skład jeszcze kilka razy, aż w 2007 roku tworzący go członkowie postanowili szukać szczęścia na własną rękę. Haak została projektantką i z mężem bokserem prowadzi własny dom mody "Haak Design". Rennals otworzył swoje studio nagrań w Hannnowerze, nadal pisze teksty. Okazjonalnie wraca na scenę, jak np. na festiwalu hitów lat 90. w Mannheim, w marcu tego roku.

S Club 7 S Club 7 Nickelodeon

S Club 7

Istniejącą od 1999 do 2003 roku brytyjską grupę S Club 7 fani zapamiętali dzięki hitom "Don't Stop Movin" czy "Have You Ever". Po dekadzie rozłąki wrócili do wspólnego grania. Zaczęli od występu na cele charytatywne, teraz myślą o trwałym powrocie. Tak wyglądają obecnie Rachel Stevens, Hannah Spearritt, Bradley McIntosh, Paul Cattermole, Jon Lee, Jo O'Meara oraz Tina Barrett.

S Club 7 po latachScreen z Instagram.com/sclub7official/

Kariery solowe tej siódemki toczyły się bardzo różnie. Rachel Stevens zdobyła sławę pozując w magazynach dla mężczyzn. Jo O'Meary zaprzestała śpiewania tłumacząc to urazem kręgosłupa. Zamiłowanie do hazardu też nie pomogło. Do tego podpadła Brytyjczykom przez swoje rasistowskie zachowanie wobec innej uczestniczki "Celebrity Big Brother". Tina Barrett właściwie zniknęła ze sceny. Bradley McIntosh dołączył do boysbandu Upper Street, ale po jednym singlu podziękował za współpracę. Potem pracował jako DJ. Paul Cattermole miał dość popu i w 2002 roku dołączył do heavy-metalowego zespołu Skua. O Jonnym Lee zrobiło się głośno dopiero w 2010 roku, gdy oświadczył, że jest gejem. Świetnie radzi sobie jako aktor w musicalach, m.in. "Nędznikach" i "Piotrusiu Panu". Hannah Spearritt i Paul byli parą do 2006 roku, potem piosenkarka związała się z kolegą z serialu "Primeval".

Fun Factory Fun Factory okładka płyty "Fun Factory"

Fun Factory

W 1992 roku Fun Factory tworzyli wokalistka Balja (Balca Tözün), Smooth T (Toni Cottura), Steve (Stephan Browarczyk) oraz Rod D (Rodney Hardison). Na krążku "Fun-Tastic" z 1995 roku, ukazały się największe hity Fun Factory, czyli "Celebration", "Do Wah Diddy" czy "I Love You". Obok DJ'a Bobo i Mr. President ta grupa była najbardziej rozpoznawalnym bandem z gatunku eurodance tamtej epoki. Szczególnie lubiani nad Wisłą chętnie wpadają pograć przed polską publicznością. Tak wyglądają obecnie.

Fun Factory w WarszawieScreen z Facebook.com/Fun-Factory/

Zespół przeżył sporo zmian (w tym czasowo wokalistki) i kilka reaktywacji (w 1998 i 2007). Browarczyk po rozpadzie Fun Factory jako DJ związał się z niemiecką grupą Underdog Project, pracował też jako kompozytor do wynajęcia. Cottura wyprodukował kilka utworów dla boysbandów N Sync i Backstreet Boys, współpracował też z P. Diddy. W 2000 stworzył Underdog Project oraz zespół Bro'Sis. Po latach grania solo w 2013 roku Tözün, Cottura i Browarczyk połączyli siły i znów występowali ze swoimi dawnymi hitami. Ze względów prawnych musieli przyjąć nazwę The Originalz FF Members of Fun Factory.

Backstreet Boys Backstreet Boys mat. prasowe

Backstreet Boys

Takie zespoły łatwo nie odchodzą w niebyt. Za sukcesem Backstreet Boys, czyli Nicholasa "Nicka" Cartera, Briana "B-Rocka" Littrella, Howarda "Howiego" Dorougha, Alexandera "AJa" McLeana oraz Kevina "Keva" Richardsona stały wielkie pieniądze i cały sztab ludzi. Po 20 latach nadal grają razem, ostatnio w Izraelu. Sądząc po wpisach na Instagramie, nie myślą nawet o końcu kariery.

Backstreet Boys w 2015 rScreen z Instagram.com/backstreetboys/

Grupa w niezmienionym składzie istnieje do dziś. Nie było to takie oczywiste, bo w 2001 roku zespół przeżywał ciężkie chwile i blisko było do rozpadu. Na szósty krążek i trasę fani musieli czekać do 2005 roku. "Never Gone" do dziś sprzedała się w 10 mln egzemplarzy. W ramach trasy "In A World Like This Tour", w 2014 roku Backstreet Boys wystąpili na dwóch koncertach w Polsce. W 2015 roku zajmują się głównie promocją filmu "Show 'Em What Your'e Made Of" dokumentującego ich karierę od powstania aż do koncertu na 20-lecie istnienia.

New Kids on the Block New Kids on the Block mat. prasowe

New Kids On The Block

Bez nich nie byłoby ani Backstreet Boys, ani N Sync. Członkowie tego pierwszego białego boysbandu  na przełomie lat 80. i 90. dla nastolatek byli prawdziwymi bogami. Sprzedali ponad 70 mln płyt. Dziś mają od 42 do 46 lat a największy ich przebój, "Step by step", obchodził na początku czerwca swoją 25 "urodziny". Po 14 letniej przerwie wrócili do grania razem i potrafią nie tylko zapełnić każdą salę, ale robią to w zawrotnym tempie. Bilety na niedawny koncert w Pasadenie rozeszły się w 45 minut.

New Kids on the Block w 2015Screen z Instagram.com/nkotb/

'N Sync 'N Sync mat. prasowe

'N Sync

Drugie, po Backstreet Boys muzyczne dziecko producenta Louisa Pearlamana i powód, dla którego Justin Timberlake znany jest z czegoś więcej, niż telewizyjnego "Klubu Myszki Miki". Założona w 1995 roku grupa rozpadła się oficjalnie dekadę później. Wcześniej zdołali sprzedać 50 mln płyt. Występowali w Polsce w 1996 roku (wspólnie m.in. z Kelly Family) i 1997. 'N Sync tworzyli Justin Timberlake, JC Chasez, Chris Kirkpatrick, Joey Fatone oraz Lance Bass. Tak wyglądają obecnie.

N'SyncJanet Mayer / PRPhotos.com / Janet Mayer / PRPhotos.com

Bass jest aktywnym działaczem ruchu LGBT. Swój "coming out" miał w 2006 roku. Miał własny program radiowy i przygodę w "Tańcu z Gwiazdami". Kirkpatrick po przygodzie z 'N Sync za wszelką cenę próbował pozostać w muzycznej branży. Wystąpił nawet w talent show stacji dla fanów muzyki country. Potem założył własną kapelę, Nigels 11. Fatone po 'N Sync ze sceny przeniósł się na taneczny parkiet. Wystąpił m.in. w 4. sezonie amerykańskiego "Tańca z Gwiazdami". Pracuje też przy amerykańskie "Familiadzie" i udziela się w programach o gotowaniu. JC Chaseza solową karierę zaczął i praktycznie zakończył na singlu "Blowin' Me Up". Dużo lepiej przychodzi mu produkowanie muzyki innych artystów i gra w serialach. Timberlake wykorzystał popularność zdobytą w boysbandzie do zbudowania własnej solowej kariery. Od 2007 do 2012 roku próbował szczęścia jako aktor, potem wrócił do śpiewania. Magazyn "Time" dwukrotnie nazwał go jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Destiny's Child Destiny's Child FRANK MICELOTTA

Destiny's Child

Przez 16 lat istnienia Destiny's Child (1990 - 2006) z zespołem związanych było sześć wokalistek, z czego najbardziej znane trio to Beyonce Knowles, Kelly Rowland i Michelle Williams. Grupa sprzedała ponad 100 mln płyt, a z Beyonce uczyniła jedną z największych muzycznych gwiazd ostatnich lat. Qeen Bee nie zapomniała o koleżankach, o czym świadczą choćby wspólne zdjęcia z Instagrama.

Członkinie Destiny's Child po latachScreen Instagram.com/beyonce/

Rowland po zawieszeniu Destiny's Child w 2003 roku zaczęła budować solową karierę. Ma na koncie przebój "Dilemma" nagrany z raperem Nelly. Pracowała z Davidem Guettą, grała w filmach i była jurorką w brytyjskim X Factor. Dla Williams prawdziwym powołaniem było śpiewanie gospel. W tym stylu utrzymany jest jej pierwszy solowy album "Heart to Yours" z 2002 roku. Podbiła Broadway, występując m.in. w Aidzie i Chicago. Trafiła nawet na londyński West End. Na Wyspach wystąpiła w brytyjskiej wersji "Tańca z Gwiazdami". W kwietniu 2015 roku wystąpiła w Białym Domu śpiewając dla prezydenta i Pierwszej Damy. A Beyonce? Wspólnie z mężem Jay'em Z stworzyli prawdziwe imperium muzyczne. Piosenkarka wydaje hit za hitem, jest szczęśliwą matką i żoną.

Hanson Hanson STF/FOX

Hanson

18 lat temu nie można było włączyć radia, żeby nie usłyszeć "MMMBop". W telewizji też pełno było braci Hansonów. Album "Middle of Nowhere", z którego pochodził popularny utwór, sprzedał się w 10 mln egzemplarzy. Dziś Zac, Taylor i Isaac są dorośli i mają między sobą 11 dzieci, z czego aż piątka przypada na Taylora. Tak wyglądają obecnie.

Bracia HansonPR Photos

Po sukcesie "MMMBop" przez trzy lata męczyli się z wytwórnią Island Def Jam Records. Odrzuciła aż 80 ich piosenek twierdząc, że nie da się ich sprzedać. Założyli więc własną wytwórnię 3CG Records. Wydany w 2004 roku własnymi siłami "Underneath" w pierwszym tygodniu sprzedał się w blisko 38 tys. kopii i trafił na miejsce 1. listy Billboard Top Independent Albums. Na 10. rocznicę zaprosili fanów do rodzinnej Tulsy w stanie Oklahoma. Dla setek osób zagrali akustyczny koncert w małym barze. Od tamtej pory wydali dwa kolejne albumy, z czego ostatni "Anthem" w 2013 roku. Finansowo wspomaga ich także sprzedaż własnego piwa, Mmmhops.


Taboo Taboo SE/EASTNEWS

Taboo

Taboo, czyli Polskie Spice Girls. Założony po castingu w 1997 roku istniał do połowy 1999 roku. Tworzyły go: Anna Banasiak, Dominika Korwin, Małgorzata Kosik, Katarzyna Serocka oraz Sylwia Wiśniewska. Pod koniec 2013 roku w programie TVN "Na Językach" odświeżeniem historii tego girlsbandu zajęła się Agniesza Szulim.

5 dziewczyn wyłoniono spośród 300 chętnych. Lustrzane były stylizacje i teledyski. Dziś każda robi co innego. Małgorzata poprowadziła wiele programów telewizyjnych, robi też animacje do własnych teledysków dziecięcych. Ania zajmuje się nieruchomościami, prowadząc firmę ze swoją koleżanką, architektką wnętrz. Dominika jeździ po świecie jako rezydentka wycieczek. Katarzyna pracuje przy różnych produkcjach telewizyjnych. Przy muzyce została jedynie Sylwia Wiśniewska, która wydała dwa solowe albumy.

Kelly Family w 1989 roku Kelly Family w 1989 roku Creative Commons/Wikimedia

Kelly Family

Grający głównie muzykę pop, rock oraz folk wielopokoleniowy zespół założyło małżeństwo, Barbara Ann Kelly i Daniela Jerome Kelly. Członkami zespołu zostały ich dzieci i ich partnerzy. Zaczęli od grania na ulicy, potem na małych scenach podczas lokalnych imprez. Zawsze byli własnymi menedżerami i producentami. Poniżej Kathy Kelly, Paul Kelly, Jimmy Kelly, Joey Kelly oraz Maite Kelly.

Wszystko układało się aż do roku 2000, kiedy kłótnie na tle biznesowym zarysowały wizerunek rodziny. Kolejne dwa lata były wyjątkowo trudne. Choć w 2002 roku próbowali szczęścia na Eurowizji, postępująca choroba ojca rodu zmusiła go do zakończenia kariery. Zmarł w tym samym roku na wylew. Jego żona też zrezygnowała tłumacząc odejście chorobą. W 2004 roku długowłosy Paddy, czyli Michael Patrick, ostrzygł się i został mnichem we Francji. Opuścił klasztor w 2011 roku i wrócił do grania z rodziną. Sam zespół po pięcioletniej przerwie reaktywował się w 2007 roku. Członkowie rodziny, choć nie zawsze wszyscy razem, grają ze sobą do dziś.


Aqua Aqua mat. prasowe

Aqua

Pod koniec lat 90. Aqua podbiła listy przebojów hitami jak "Barbie Girl", "Doctor Jones" i "Turn Back Time". Lene, René, Soren i Claus zdobyli sławę i sprzedali 33 mln płyt stając się najbardziej utytułowanym duńskim zespołem. Tak wyglądają po latach.Członkowie zespołu AquaCreative Commons/Wikimedia

"Barbie Girl" był hitem na trzech kontynentach a Mattel, producent słynnej lalki, pozwał ich za seksualne podteksty w teledysku. Sprawa zakończyła się w 2002 roku a sędzia kazał ponoć obu stronom wyluzować się. Złota epoka Aqua skończyła się z pastiszem na Indianę Jones'a, czyli "Doctor Jones".  W 2001 roku nastąpił rozłam w zespole, bo Lene Nystrom zdradziła René z Sorenem Rasted (mają teraz dwójkę dzieci). Ciężko pracować w takich warunkach, więc na lata dali sobie spokój. Każdy wziął się za solowe projekty. Lene odkryła w sobie duszę rockmanki a Soren mieszał przy projekcie Lazyboy. Długo oczekiwany powrót i wydany w 2011 roku album "Megalomania" osiągnął 2. miejsce na duńskiej liście przebojów. René Dif doczekał się córki z byłą dziewczyną i drugiej córki z żoną. Claus Norreen ma z byłą żoną syna o imieniu Elliot.

Ace of Base Ace of Base mat. prasowe

Ace of Base

Pierwotny skład Ase of Base to Ulf Ekberg (Buddha), oraz rodzeństwo Jonas (Joker), Malin i Jenny Berggren. Debiutancki album "Happy Nation" z 1993 przeszedł wszelkie oczekiwania autorów. Sprzedał się aż w 30 mln egzemplarzy. Najważniejsze single z płyty to "All That She Wants" i "The Sign".

Zespół w tym składzie istniał do 2007 roku, gdy odeszła Malin. To, czym się dziś zajmuje jest rodzinną tajemnicą. Przejawiająca talent do języków (zna płynnie pięć obcych) 44-latka unika dziennikarzy jak ognia. W 2015 roku Jonas potwierdził, że regularnie widuje siostrę, ale ta chce jedynie anonimowości. Reszta członków zespołu odwrotnie, chętnie opowiada o sobie i pokazuje się w mediach. Wiadomo, że Jonas, Jenny i Ulf mają rodziny i dzieci. W 2015 grupa Ace of Base wydała nową płytę "Hidden Gem". Z oryginalnego składu zostali tylko Budda i Joker, na ostatnim albumie wspomagają ich dwie nowe wokalistki. Poniżej oryginalna trójka minus Malin.

Ace of Base w 2008Creative Commons/Wikimedia

L. O. 27 L. O. 27 Prończyk/AKPA

L.O. 27

L.O. 27 miało być polską odpowiedzią na braci Hansonów. Tworzyli go uczniowie szkoły podstawowej: Kuba Molęda (wokal), Bartosz Wojciechowski (gitara basowa), Bartosz Szopiński (instrumenty klawiszowe), Szymon Szopiński (perkusja), Łukasz Lach (gitara) oraz Yura Bondarev, który jednak opuścił zespół przed wydaniem pierwszej płyty. Tak panowie wyglądają obecnie. Od lewej Molęda, Wojciechowski, bracia Szopińscy i Lach.

L.O. 27 po latachScreen z Youtube.com/Facebook.com/Goldenline.pl

Z 30-letnim Kubą Molędą rozmawiali dziennikarze DD TVN.

Po debiutanckim krążku z 1997 roku "Mogę Wszystko" i zdobyciu złotej płyty grupa poszła za ciosem, ale drugi album "Przyjaciele" był niewypałem. L.O.27 rozpadło się, a muzycy poszli każdy w swoją stronę. Molęda zajął się m.in. aktorstwem i dubbingiem. W 2008 roku nagrał z Ewą Farną polską wersję piosenki do filmu Camp Rock pt. "Oto ja". Duet śpiewał też kawałek "Nie zmieniajmy nic" dwa lata później. Z bratem Maciejem tworzy grupę Molęda. Bracia Szopińscy zaangażowali się w projekt Boogie Boys, występują też jako muzycy sesyjni. Bartosz Wojciechowski współpracował z Andrzejem Piasecznym a Łukasz Lach jest liderem zespołu L.Stadt.

Łysy i Cygan z Zero Łysy i Cygan z Zero Screen z Facebook.com/pages/ZERO-Bania-u-Cygana

Zero

Założony w 1998 roku we Wrocławiu zespół od początku gra muzykę dance. Przebój "Bania u Cygana" został uznany przez polskie pismo "DJ's Magazine" za najlepszy kawałek roku 1998. Sama grupa zajęła wówczas drugie miejsce w kategorii Zespół Roku. Kolejny singiel, "Jedziemy na maxa" wyszedł w roku 2000. Po drodze Cygan i Łysy pożegnali Maxa a przywitali w składzie DJ'a Carlosa.  Tytułowy Cygan, czyli Robert Cygan, ma dziś żonę i prawie dorosłego syna. Na Facebooku chętnie dzieli się fotkami z wakacji co z koncertów w klubach. Sądząc po ilości zdjęć, grafik mają napięty. Poniżej aktualna fotka z koncertu.

ZeroScreen z Facebook.com/pages/ZERO-Bania-u-Cygana

Boysband Boom Box Boysband Boom Box Screen z Youtube.com

Boom Box

Boysband Boom Box dzięki hitom jak "Noc i Dzień" czy "Salsa" podbijał w latach 90. polskie listy przebojów. W szczytowym okresie popularności byli największą konkurencją dla Just 5. Oba zespoły się rozpadły, a z trójki tworzącej Boom Boxa muzyką zajmuje się jeszcze tylko dwóch. Ogniwem zespołu był laureat "Szansy na sukces", nastoletni wówczas Lampert. Obok niego występowali Krzysztof Świętek i Rafał Gołąbowski. Tak wyglądają dziś Gołąbowski (L) i Lampert (P).

Rafał Gołąbowski i Andrzej LampertScreen z Youtube.com/ AG/Marta Błażejowska

Andrzej Lampert, późniejszy lider popowego zespołu PIN (ale i śpiewak operowy) z boysbandem nagrał dwie płyty "Boom Box" (1998 rok) i "Czysta energia" (1999 rok). Krzysztof Świętek zmienił branżę i ostatnio pracował w agencji reklamowej. Rafał Gołąbowski nadal grywa koncerty i współpracuje z chorzowskim "Teatrem Moich Marzeń".

"Hi Street" "Hi Street"

Hi Street

Założony w 1997 roku boysband Hi Street (w składzie Maciej Adamek, Waldemar Goszcz, Farid Lakhdar, Marek Sośnicki i Radosław Wojak) nagrał tylko jedną płytę. Pod nazwą "Hi Street" ukazała się w 1998 roku. Goszcz po latach tłumaczył, że założył boysband podążając za modą.
Wtedy była na to koniunktura, a my byliśmy pełni wiary i optymizmu, poza tym dość dobrze tańczyliśmy i wyglądaliśmy i chyba nieźle śpiewaliśmy, może nie tak jak Boys to Men, ale nieźle, dlatego wszystkie znaki na niebie wskazywały, że będzie sukces. Trudno jest przewidzieć gust ludzi, ale obecnie trzeba raczej robić to, co po prostu nam się podoba, a jeśli to jest prawdziwe, na pewno się sprzeda - mówił w jednym z wywiadów.

Lakhdar i Sośnicki po latach.

Farid Lakhdar i Marek SośnickiScreen z Facebook.com/pages/Marek-Sośnicki-Tamerlane/ / Forum

Waldemar Goszcz zmarł tragicznie w wypadku samochodowym w styczniu 2003 roku. Marek Sośnicki po Hi Street założył własny zespół, grupę Tamerlane. Współpracował też z Michałem Wiśniewskim gdy ten nagrywał program "Jestem, jaki jestem" w 2003 roku (Sośnicki m.in. przeprowadzał casting w domu Wiśniewskich na kolejną wokalistkę zespołu Ich Troje). Wyprodukował też singiel Mandaryny "Heaven". Farid Lakhdar nagrywał z Kasią Rodowicz piosenki dla dzieci. Był wokalistą i gitarzystą zespole Marka Kościkiewicza, Ocean Front. Tego, co robią dziś Radosław Wojak i Maciej Adamek, nie udało się nam ustalić.
De Su w Opolu De Su w Opolu Prończyk/AKPA

De Su

O ile Taboo od początku był projektem komercyjnym, zaplanowanym i wykonanym przez firmę producencką, dziewczyny z De Su połączyła autentyczna pasja do wspólnego śpiewania. Wszystkie występowały razem w musicalu "Metro". Zespół złożony w 1993 roku przez Małgorzatę Pruszyńską w początkowym etapie miał w składzie Darię Druzgałę, Beatę Kacprzyk oraz Annę Mamczur. Ta ostatnia zostawiła koleżanki po kilku miesiącach.

Druzgała (L), Kacprzyk (P) i Pruszyńska dzisiaj.

Daria Druzgała, Beata Kacprzyk i Małgorzata PruszyńskaEngelbrecht/AKPA /Alvernia.com / Margo-Su.de

Pruszyńska, Druzgała i Kacprzyk zaczynały jako chórek na płycie "Elf" grupy Varius Manx. Potem Robert Janson napisał im muzykę do tekstów na solową płytę. Wydały ją w 1996 roku. Największym z niej przebojem jest "Życie cudem jest", piosenka która trafiła m.in. do serialu "Magda M.". Po dwuletniej przerwie wyszła kolejna płyta "Uczucia", ale sukcesów już nie było. Z Kasią Rodowicz w składzie nagrały jeszcze świąteczny przebój "Kto wie?", ale później ich drogi zaczęły się rozchodzić.

Zespół zakończył działalność w chwili, gdy Druzgała wybrała karierę w telewizji i zaczęła śpiewać w teleturnieju "Gra w przeboje" w telewizji RTL 7. Pruszyńska próbowała reaktywować zespół z Rodowicz, ale 2Su nie dało rady. Potem Pruszyńska, już solo jako Margo Su, wydała singla "Nie jestem aniołem", ale przeszedł bez echa. Druzgała jest dziś producentką w studio muzycznym Alvernia i udźwiękawia filmy. Beata Kacprzyk odnalazła się jako aktorka filmowa i teatralna, zagrała role drugoplanowe w "Samo życie", "1920. Wojna i miłość", "Komisarz Alex". Pruszyńska dalej spełnia się jako aktorka, piosenkarka a nawet projektantka mody i poetka. Przeprowadziła się do Niemiec.

Więcej o: