Też macie wstydliwe zdjęcia z liceum? To zobaczcie uśmiech Jennifer Lawrence i grzywkę Brada Pitta

Do zdjęć z czasów dzieciństwa chętnie wraca każdy z nas. Takie wspomnienia zdecydowanie mogą poprawić nastrój. Zobaczcie, jakimi oglądają siebie gwiazdy Hollywood, gdy zaglądają do kronik szkolnych.
Amy Adams Amy Adams Scope Features / Bulls DAN STEINBERG/INVISION/AP/Dan Steinberg

Amy Adams

Kiedy Amy Adams miała 8 lat, przyjechała z rodziną z Włoch (gdzie urodziła się w 1974 roku) do USA. Zamieszkała w Castle Rock w stanie Colorado. Gdy miała 11 lat, matka porzuciła męża dla kochanki. Sąd przyznał prawo opieki ojcu. Gdy zdawała do liceum Douglas County High School, mieszkała już z przyjaciółmi w wynajmowanym mieszkaniu. Dorabiała jako kelnerka i za kasą w sklepie z ubraniami. Po ukończeniu liceum przeprowadziła się do matki do Atlanty.

 

 


Justin Bieber Justin Bieber REUTERS/BENOIT TESSIER

Justin Bieber

Justin Bieber urodził się 1 marca 1994 roku w kanadyjskim mieście London, w prowincji Ontario. Dzieciństwo spędził w pobliskim Stratford. Matka Biebera, Patricia Lynn Mallette urodziła go, gdy miała 19 lat. Syna wychowywali dziadkowie, Bruce i Diane. Bieber chodził do dwujęzycznej (angielsko-francuskiej) szkoły katolickiej Jeanne Sauvé w Stratford.

Eva Mendes Eva Mendes AKM IMAGES/AKM-GSI

Eva Mendes

Eva Mendes urodziła się 5 marca 1974 roku w Miami. Dzieciństwo spędziła w Los Angeles, dokąd przeprowadziła się wraz z matką po rozwodzie rodziców. Chodziła do Hoover High School w Glendale, a potem na uczelnię stanową (CSU) w Northridge.

Adam Sandler Adam Sandler JD / Splash News / JD / Splash News/EAST NEWS

Adam Sandler

Adam Sandler urodził się na Brooklynie. Ma troje starszego rodzeństwa: Scotta, Liz oraz Val. Dorastał w Manchester (stan New Hampshire), gdzie chodził do szkoły średniej Manchester Central High School. Zanim został aktorem, pracował w hotelu, zmywając naczynia oraz jako boy. Był także pracownikiem stacji benzynowej.

Jennifer Lawrence Jennifer Lawrence REUTERS/MIKE BLAKE Seth Poppel/Yearbook Library/EAST NEWS/

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence urodziła się oraz wychowała w Louisville w stanie Kentucky. W wieku 14 lat postanowiła rozpocząć karierę aktorską, zdołała nakłonić rodziców, aby w Nowym Jorku znaleźli jej agenta. Mimo braku doświadczenia, otrzymała wysokie wyniki na przesłuchaniu w agencji aktorskiej. Jennifer ukończyła szkołę dwa lata wcześniej i rozpoczęła profesjonalną karierę aktorską.

Brad Pitt Brad Pitt Pr Photos

Brad Pitt

Brad Pitt przyszedł na świat w rodzinie baptystów jako najstarszy syn kierownika firmy transportu ciężarowego Williama A. Pitta i szkolnej pedagog Jane Etty Hillhouse. Ma brata Douga i siostrę Julie Neal. Dzieciństwo spędził w Springfield w Missouri. W 1982 roku ukończył szkołę średnią Kickapoo High School w Springfield. W latach 1982-1986 studiował dziennikarstwo ze specjalizacją w reklamie w Missouri School of Journalism przy University of Missouri-Columbia, lecz w 1986 roku, tuż przed zakończeniem studiów, zdecydował się wyjechać do Hollywood.

Ashton Kutcher Ashton Kutcher EAST NEWS / Dean, MRM, Interstar / National Photo Group

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher urodził się w Cedar Rapids w stanie Iowa w 1978 roku. Jako uczeń przejawiał pasję do zapasów i występowania w szkolnych przedstawieniach. W 1996 roku ukończył szkołę średnią Clear Creek Amana High School. W 1997 roku rozpoczął studia na inżynierii biochemicznej na Uniwersytecie Stanu Iowa w Iowa City. Dorabiał zamiataniem podłóg w lokalnej fabryce chrupek General Millis, zmywaniem naczyń i jako dawca krwi.

Matthew McCnaughey Matthew McCnaughey JOHN SHEARER/INVISION/AP/John Shearer

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey urodził się w Uvalde w stanie Teksas w 1969 roku. Wychował się w pobliskiej miejscowości Longview. Ukończył miejscowe liceum i w 1988 roku wyjechał do Australii w ramach wymiany uczniów organizowanej przez Rotary Foundation. Przebywał tam przez rok, pracował m.in. jako pomywacz i pomocnik rolny. Po powrocie do USA rozpoczął w 1989 roku studia na Uniwesytecie Teksas w Austin. Początkowo na wydziale prawa, następnie komunikacji i mediów. W 1993 uzyskał na nim licencjat na kierunku media.

Amy Poehler Amy Poehler AP

Amy Poehler

Amy Poehler urodziła się na przedmieściach Bostonu. Jej rodzice byli nauczycielami w miejscowym liceum. Ukończyła szkołę średnią w Burlington w 1989 roku. Potem zdobyła licencjat na dziennikarstwie w Boston College w 1993 roku. Przeniosła się do Chicago i zajęła się aktorstwem.

Elizabeth Banks Elizabeth Banks Splash News/EAST NEWS Matt Sayles / Matt Sayles/Invision/AP

Elizabeth Banks

Elizabeth Banks na świat przyszła jako Elizabeth Irene Mitchell. Urodziła się w Pittsfield, stanie Massachusetts. Jej ojciec pracował w fabryce, matka w banku. Dorastając, grała w baseball i jeździła konno. Poczynania w małej lidze baseballa zakończyło złamanie nogi w czasie meczu. Zdecydowała się spróbować sił w teatrze szkolnym. Ukończyła miejscowe liceum w 1992 roku. Studiowała na Uniwersytecie Pennsylvania.

Channing Tatum Channing Tatum PR Photos

Channing Tatum

Channing Tatum (rocznik '80) urodził się w Cullman w stanie Alabama. Kiedy miał sześć lat, jego rodzina przeniosła się do Missisipi. Trenował futbol, piłkę nożną, baseball. W 1998 roku ukończył szkołę średnią Tampa Catholic High School. Pracował jako dekarz, a następnie rozpoczął pracę jako striptizer w lokalnym klubie pod nazwą "Chan Crawford".

Mary Kate Olsen Mary Kate Olsen PR Photos

Mary Kate Olsen

Mary Kate Olsen wraz z siostrą zaczęła karierę aktorską bardzo wcześnie - bliźniaczki miały wtedy 9 miesięcy. Razem chodziły do podstawówki w Los Angeles, razem do szkoły średniej Campbell Hall School i razem na uniwersytet w Nowym Jorku.

Ashley Olsen Ashley Olsen PR Photos

Ashley Olsen

A tak w czasach szkolnych wyglądała Ashley Olsen.

Kate Beckinsale Kate Beckinsale PR Photos

Kate Beckinsale

Kate Beckinsale (rocznik '73) urodziła się w Londynie jako córka komika, Richarda Beckinsale i Judy Loe, prezenterki BBC i aktorki. Uczyła się w Godolphin and Latymer School. Jako nastolatka dwukrotnie wygrała konkurs literacki organizowany przez sieć księgarni W.H. Smith (pierwszy za trzy opowiadania, drugi za wiersz).

Cindy Crawford Cindy Crawford Scope Features / Bulls Eastnews

Cindy Crawford

Cindy Crawford na świat przyszła w 1966 roku jako Cynthia Ann Crawford. Urodziła się w DeKalb w stanie Illinois. Ukończyła miejscową podstawówkę oraz liceum (w 1984 roku). Dostała stypendium naukowe na inżynierii chemicznej na Northwestern University. Zrezygnowała, by rozwijać karierę modelki.

Jennifer Garner Jennifer Garner Aaron St-Clair / Splash News /Eastnews / Shooting Star / Shooting Star/Sipa USA/East News

Jennifer Garner

Jennifer Garner (rocznik '72) urodziła się w Houston w stanie Teksas. Po kolejnych przeprowadzkach osiadła z rodziną w Charleston w Zachodniej Wirginii. Od 3. roku życia miała zajęcia z baletu. W 1990 roku skończyła liceum George Washington High School w Charleston. Ma licencjat uczelni Denison University w Granville w stanie Ohio.

Cameron Diaz Cameron Diaz MJ Photos / PRPhotos.com

Cameron Diaz

Cameron Diaz urodziła się w San Diego w stanie Kalifornia w 1972 roku. Diaz uczęszczała do szkoły średniej Long Beach Polytechnic High School.

Blake Lively Blake Lively Bulls

Blake Lively

Blake Lively (rocznik '87) na świat przyszła w Los Angeles jako Blake Ellender Brown. Nie chcąc zostawiać jej z opiekunką, rodzice zabierali ją ze sobą do szkoły aktorskiej, gdzie sami wykładali. Ukończyła szkołę średnią Burbank High School.

Miley Cyrus Miley Cyrus Manuel Munoz, PacificCoastNews / (Manuel Munoz, PacificCoastNews/EAST NEWS

Miley Cyrus

Miley Cyrus urodziła się w 1992 roku w Nashville w stanie Tennessee jako Destiny Hope ("Przeznaczenie" i "Nadzieja"). Rodzice wierzyli, że dokona wielkich rzeczy. Z czasem zaczęto ją nazywać "Smiley" (bo się dużo uśmiechała). Jej imię zostało w rezultacie skrócone do Miley. Dorastała na małej farmie w Franklin w stanie Tennessee. Chodziła do szkoły podstawowej Heritage Elementary School. Gdy miała 11 lat, jej rodzina przeniosła się do Toronto w Kanadzie. Tam chodziła do Armstrong Acting Studio. Mając 13 lat, przeprowadziła się z rodziną do Hollywood.

Orlando Bloom Orlando Bloom Balkanpix.com / Rex Features/Eastnews / AP

Orlando Bloom

Orlando Bloom urodził się w Canterbury w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii w 1977 roku. Imię Orlando otrzymał po XVII-wiecznym kompozytorze Orlando Gibbonsie. Początkowo uczył się w Canterbury. Zajmował się językami (dziś biegle posługuje się francuskim), fotografią, sztuką, jeździł konno. W roku 1993 przeniósł się do Londynu i zdobył stypendium w British American Drama Academy. Z dorobkiem aktorskim na koncie dostał się do Guildhall School of Music and Drama.

Natalie Portman Natalie Portman Splash NewsEAST NEWS / PR Photos

Natalie Portman

Natalie Portman (rocznik '81) w wieku 3 lat przeniosła się z rodzicami z Jerozolimy do Waszyngtonu, a potem w wieku 7 lat do Connecticut. Mając 9 lat, wyjechała do Nowego Jorku, gdzie mieszka do dzisiaj. W Waszyngtonie chodziła do przedszkola Charles E. Smith Jewish Day School (tam nauczyła się hebrajskiego). W Nowym Jorku chodziła do szkoły podstawowej Solomon Schechter Day School. Ukończyła szkołę średnią w Syosset na Long Island w 1999 roku. W czerwcu 2003 roku ukończyła Uniwersytet Harvarda z dyplomem z psychologii.

Rihanna Rihanna Stephen Lock / i-Images / Stephen Lock / i-Images

Rihanna

Rihanna urodziła się jako Robyn Rihanna Fenty w 1988 roku w Saint Michael na Barbadosie. Jej matka z pochodzenia jest Gujanką, a ojciec ma korzenie barbadoskie i irlandzkie. Chodziła do szkoły podstawowej Charlesa F. Broome'a na Barbadosie, a następnie do Combermere School, gdzie założyła trio muzyczne z kolegami z klasy. Była wojskowym kadetem, trenowała musztrę z wojskiem Barbadosu. Naukę w szkole średniej przerwała, by poświęcić się śpiewaniu.

Renee Zellweger Renee Zellweger Splash News/EAST NEWS / EastNews

Renee Zellweger

Renee Zellweger urodziła się w Katy w stanie Teksas. Jej ojciec Emil Erich Zellweger pochodzi z kantonu Sankt Gallen w Szwajcarii, matka Kjellfried Irene jest pochodzenia norwesko-fińskiego. Aktorstwem zainteresowała się już w lokalnej szkole średniej, gdzie należała do kółka teatralnego. Podczas studiów na Uniwersytetu Teksas w Austin jako jeden z przedmiotów wybrała aktorstwo.