Należy do jednej z najsłynniejszych rodzin na świecie. Zobacz, jak wyglądała na jedynym w swoim rodzaju, paryskim balu debiutantek!

Młoda, piękna i z koneksjami. Jej nazwisko znane jest na całym świecie. W miniony weekend w Paryżu miała zaszczyt otworzyć wytworny bal debiutantek organizowany dla bogatych nastolatek z wyższych sfer.
Kyra Kennedy. Kyra Kennedy. East News

Kyra Kennedy

Takiej "osiemnastki" może pozazdrościć niejedna nastolatka. 20 dziewczyn pochodzących z najlepszych rodzin na świecie co roku bawi się w Paryżu na balu debiutantek. Tym razem wśród nich była 18-letnia Kyra Kennedy, córka Roberta Jr. Kennedy'ego oraz wnuczka brata prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Ideą balu było kiedyś wprowadzenie bogatych dziewczyn do towarzystwa, co w przyszłości miało zapewnić im lepszą pozycję przy szukaniu męża. Początkowo miały prawo brać w nim udział wyłącznie nastolatki z arystokratycznych rodzin.

W 1992 roku Ophelie Renouard wymyśliła nowoczesną wersję imprezy i nazwała ją "le Bal". Formuła balu została przystosowana do warunków i obyczajów panujących we współczesnym świecie. Bal przestał być zamkniętą imprezą tylko dla błękitno krwistych dziedziczek. Co roku 20-25 dziewcząt z prominentnych rodzin z całego świata spotyka się w Paryżu. Wystrojone w kreacje haute couture, które specjalnie dla nich szyją największe domy mody, przez jedną noc mogą poczuć się jak księżniczki - czytamy na stronie Vumag.pl.

Obecnie celem balu jest nie tyle znalezienie przez uczestniczkę męża, co zebranie funduszy na organizacje charytatywne i oczywiście dobra zabawa.

Kyra Kennedy. Kyra Kennedy. East News

Kyra Kennedy

Bal zorganizowano w paryskim Hotel de Crillon, a Kyra otworzyła go ubrana w przepiękną, lodowo błękitną suknię z czarnymi wykończeniami od Christiana Diora. Jak przyznaje, nigdy wcześniej nie miała na sobie takiej kreacji.

Pierwszy raz mam na sobie haute couture, to jest naprawdę ekscytujące, ten kolor mnie opętał - czytamy jej wypowiedź na stronie portalu Dailymail.co.uk.

Kyra Kennedy nie jest tu wyjątkiem. Ophelie Renouard mówi, że największą atrakcją dla młodych dziewczyn na balu jest nie szansa na zamążpójście, ale możliwość założenia wytwornej sukni.

Nie interesuje ich opcja znalezienia męża. Są zbyt młode. Co je interesuje, to sukienka. Bo nawet, jeśli są zamożne, najprawdopodobniej nigdy nie były w pracowni haute couture - czytamy.

 

Kyra Kennedy. Kyra Kennedy. East News

Kyra Kennedy

Kyra Kennedy urodziła się 27 sierpnia 1995 roku i jest jednym z czworga dzieci Roberta Jr. F. Kennedy'ego i Mary Kathlen Richardson. Para wzięła ślub w 1982 roku, a Mary Richardson była drugą żoną Kennedy'ego. Małżeństwo przetrwało do 2010 roku. 12 maja Kennedy złożył pozew o rozwód, 3 dni później jego żonę znaleziono martwą. Lekarz stwierdził śmierć przez powieszenie. Portal informuje, że matka mogła nie znieść myśli, że jej mąż spotyka się z inną. Była nią Cheryl Hines, aktorka.

Mary nie mogła się pogodzić, że Roberty ma romans z inną. Naprawdę nie pomagało jej, że ta druga kobieta jest gwiazdą. Mogła zobaczyć ich wspólne zdjęcia i to tylko podkręciło atmosferę. Myślę, że w głębi duszy żywiła przekonanie, że wrócą do siebie, ale w końcu stało się dla niej zupełnie jasne, że tak się nie stanie - donosi źródło związane z portalem.
Mary Kennedy, Robert Jr. Kennedy. Mary Kennedy, Robert Jr. Kennedy. East News

Kyra Kennedy

Matka Kyry Kennedy, zanim popełniła samobójstwo, zmagała się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Małżeństwo już od dawna nie układało się dobrze, a Mary Richardson była coraz bardziej przygnębiona perspektywą nieuchronnego rozwodu. Wyglądało na to, że obwiniała się za rozpad małżeństwa. Nydailynews.com cytuje zeznania jej męża na policji:

Powiedziała mi, że jest jej przykro za wszystko. Powiedziała też, że wszystko było w porządku i że to jej wina. Potem powiedziała, że musi się sobą zająć.

Mary Richardson miała 52 lata, kiedy 16 maja 2010 roku znaleziono ją nieżywą w jej posiadłości w Westchester County.

Być może z szacunku dla rodziny Kennedych, pierwsze doniesienia wskazywały, że ciało znalazł dozorca - a nie jej opiekun AA - czytamy na stronie portalu.

Dalsze doniesienia są jeszcze bardziej wstrząsające. Wynika z nich, że tuż przed śmiercią matka Kery być może zmieniła zdanie!

Raport sekcji zwłok wykazał, że gdy ją znaleziono, jej palce znajdowały się między szyją, a pętlą - oraz, że w chwili śmierci w jej krwi znajdowały się przynajmniej trzy lekarstwa antydepresyjne.

Mary Kennedy, Robert Jr. KennedyEast News

Kyra Kennedy, Robert Jr. Kennedy, Cheryl Hines. Kyra Kennedy, Robert Jr. Kennedy, Cheryl Hines. East News

Kyra Kennedy

Kyra bardzo źle zniosła śmierć matki.

Wiadomość o śmierci matki bardzo ją przygnębiła. Zaczęła zachowywać się w sposób nieprzewidywalny i rodzina była bardzo zaniepokojona - czytamy na stronie Radaronline.com.

Pogrążoną w smutku córkę Robert Jr. Kennedy postanowił oddać pod opiekę... swojej nowej ukochanej. Wysłał Kyrę do Cheryl Hines do Los Angeles.

To absolutnie typowe dla Roberta, zrobić coś takiego - donosi informator cytowanego portalu. - Nawet mu nie przyszło do głowy, że dla Kyry może być trudne mieszkać z dziewczyną swojego ojca gdy jest pogrążona w smutku po samobójstwie matki. Prawdopodobnie nawet nie domyślił się, że być może jego córce potrzeba otoczenia jej własnej rodziny. To dowód, że facet jest typowym Kennedym, któremu brakuje wrażliwości.

Inne źródło, tym razem zbliżone do Cheryl Hines mówi jednak coś innego.

Robert uznał, że zmiana otoczenia to dokładnie to, czego Kyra potrzebuje najbardziej i wydaje się, że dobrze jej to zrobiło. Hines ma bardzo dobry wpływ, jest pozytywnie nastawioną optymistką, to wspaniałe otoczenie dla Kyry.

Na wspólnym zdjęciu Kyra Kennedy obejmuje ukochaną swojego ojca, więc być może w ostatniej opinii jest ziarno prawdy.

Cheryl HinesAP

Kyra Kennedy. Kyra Kennedy. Screen Youtube.com

Kyra Kennedy

Kiedy Kyra zdejmuje suknię z pracowni haute couture, wygląda i zachowuje się jak zwykła nastolatka. Całe życie przed nią. Jest artystyczną duszą, a w szczególności pasjonuje ją fotografia. Zamierza też kształcić się w tym kierunku.

Zamierzam podjąć studia fotograficzne - deklaruje w jednym z wywiadów.

Warto wspomnieć, że w 2001 roku ekskluzywną "osiemnastkę" w Paryżu, pośród swoich najznamienitszych rówieśniczek z prawie całego świata, miała Ola Kwaśniewska.

Kyra KennedyScreen Youtube.com