31 lat temu Diana i Karol też pokazali światu maleństwo. Porównaliśmy te wydarzenia

Księżna Kate i książę William pokazali wczoraj całemu swojego narodzonego w poniedziałek synka. 31 lat wcześniej, w tym samym szpitalu St. Mary w Londynie, na świat przyszedł William. Księżna Diana i książę Karol z taką samą dumą prezentowali swoją pociechę tłumom zgromadzonym. Czym różniły się oba wydarzenia? Co miały ze sobą wspólnego?
Księżna Kate, księżna Diana Księżna Kate, księżna Diana AP/EastNews

Sukienka

Nie da się nie zauważyć podobieństwa między sukienką księżnej Kate, a tą, którą miała na sobie księżna Diana w 1982 roku. Nic więc dziwnego, że wielu uznało to podobieństwo jako subtelny hołd dla księżnej Diany.

księżna DianaEastNews

 

Chabrowa sukienka Kate zaprojektowana została przez Jenny Packham. O fryzurę księżnej zadbała królewska fryzjerka Amanda Cook Tucker. Makijaż Kate najprawdopodobniej wykonała sama.

Will i Kate razem ze swoim maluchem mówią cześć do zgromadzonych przed szpitalem. Kate ma na sobie niebieską sukienkę w groszki od brytyjskiej projektantki Jenny Packham.

Sukienka jest bardzo podobna do tej, którą nosiła Diana w dniu pokazania światu malutkiego Williama - napisała na swoim Facebooku Grace Coddington znana z amerykańskiej redakcji Vogue.

Księżna KateAP

 

Księżna Kate Księżna Kate AP

Brzuszek

Księżna Diana postanowiła ukryć swoją pociążową figurę pod szeroką zieloną sukienką za kolana. Kate wprost przeciwnie. Z dumą prezentowała swój brzuszek, a sukienka sięgała jej nad kolano.

Księżna DianaAP

Księżna KateAP

Księżna DianaEastNews

Księżna Kate Księżna Kate AP

Kocyk

"Royal baby" i mały książę William zawinięci byli w łudząco podobne kocyki. Może to nawet ten sam egzemplarz?

Książę WilliamAP

Książę WilliamAP

Książę WilliamAP

Księżna Kate Księżna Kate AP

Spokój

Księżna Kate po nocy spędzonej i dniu spędzonym w szpitalu witała tłumy przed jego wejściem odprężona i zrelaksowana. Z jej twarzy nie znikał uśmiech. Diana natomiast była zdenerwowana, zlękniona i mówiono, że odjeżdżając ze szpitala zalała się łzami.

Księżna Diana, Książę KarolAP

Księżna Kate, Książę WilliamAP

Księżna Kate, książę William, syn, royal babyAP /John Stillwell

Księżna Diana, książę KarolAP

Książę William Książę William AP

Na luzie

Książę William także podszedł do wydarzenia spokojnie. Tak jak jego żona, był zrelaksowany i aby podkreślić nieformalny charakter wydarzenia, założył na siebie koszulę z podwiniętymi rękawami. Nie założył krawata, tylko rozpiął górny guzik koszuli. Książę Karol w 1982 roku wyglądał o wiele poważniej. Miał na sobie garnitur, był spięty.

Książę WilliamAP

St. Mary St. Mary AP

Kto czekał przed szpitalem?

Interesujący jest również fakt, że kiedy szpital St. Mary opuszczała Diana i Karol, czekały na nich tłumy fanów, ludzi całym sercem kochających rodzinę królewską. 31 lat później, pod drzwiami skrzydła Lindo, czekali prawie wyłącznie dziennikarze. Brytyjczycy stali natomiast pod Pałacem.

Kościół św. Maryi w LondynieReuters

Kościół św. Maryi w LondynieReuters


20 września na ekrany wejdzie film " Diana". Może i tam znajdziemy jakieś ciekawe porównania.

Więcej o: