Spadający samolot, wypadek, pożar - te gwiazdy były o krok od śmierci

Gdyby nie łut szczęścia, dzisiaj moglibyśmy ich nie oglądać.
Magda Steczkowska. Magda Steczkowska. fot. KAPIF

Magda Steczkowska

Magda Steczkowska była jedną z pasażereksamolotu lecącego z Nowego Jorku do Warszawy. Załoga Boeinga, który przed rokiem lądował awaryjnie na Okęciu, zauważyła po starcie samolotu usterkę. Boeing 767, któremu nie otworzyło się podwozie, spektakularnie wylądował na Okęciu pod sterami kapitana Tadeusza Wrony. Na pokładzie samolotu było 231 osób, nikt nie ucierpiał. Jak podaje "Na żywo", piosenkarka postanowiła przelać wspomnienia tego lotu na papier i wydać w postaci książki.

Tylko ze względu na prośbę kapitana, Magda zgodziła się pisać na ten temat - wyjaśnia menadżer i mąż artystki, Piotr Królik.
Gerard Butler. Gerard Butler. East News

Gerard Butler

Gerard Butler otarł się o śmierć na planie filmu "Chasing Mavericks". Aktor, który w obrazie gra zapalonego surfera, omal nie utonął gdy przykryła go wysoka fala na oceanie. Po wypadku Butler powiedział w programie "Good Morning America", że w trakcie gdy był pod wodą ponad minutę, widział całe swoje życie.

To było jak tsunami, które mnie pokryło, zdałem sobie sprawę, że szybko nie wypłynę na powierzchnię.

Kiedy przychodziły kolejne fale, szkocki gwiazdor przewidywał najgorsze:

Wow. Zginę, w trakcie zdjęć do filmu.

Na szczęście aktor się uratował i ukończył zdjęcia. Dzięki tej produkcji na własnej skórze zdał sobie sprawę z ryzyka na jakie decyduje się każdy surfer.

Radosław Pazura. Radosław Pazura. Kapif

Radosław Pazura

Dziewięć lat temu Radosław Pazura cudem uniknął śmierci. Aktor z dwoma kolegami lancią. Waldemar Goszcz, który siedział za kierownicą, podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z fordem. Kierowca zginął na miejscu, pozostali pasażerowie przeżyli. Radosław Pazura głęboko przeżył śmierć kolegi i postanowił zmienić życie:

Przeżyłem prawdziwe nawrócenie i to zmieniło wszystko. Stanąłem twarzą w twarz z całym swoim życiem i pojąłem, że brakowało w nim miłości. Bożej miłości. Kiedy zrozumiałem, że mogłoby mnie nie być, że dzieliły mnie minuty od śmierci, poczułem, że to wszystko stało się po coś. Zostałem uratowany, bym przyjrzał się sobie, swojemu życiu i znalazł czas na to, by się zmienić - powiedział Pazura, w wywiadzie dla Vivy!

Leonardo DiCaprio. Leonardo DiCaprio. Fot. MARIO ANZUONI REUTERS

Leonardo di Caprio

Leonardo di Caprio był bliski uduszenia, podczas eko-nurkowania u wybrzeży Wysp Galapagos. Amerykański gwiazdor odłączył się od swoich towarzyszy, żeby zarejestrować na aparacie podwodny świat. Nagle zdał sobie sprawę, że butla z tlenem musiała być źle zamocowana, bo w ekspresowym tempie się zużywała. Było zbyt głęboko, by mógł wydostać się samodzielnie na powierzchnię. Na szczęście w porę aktora odnalazł jeden z instruktorów nurkowania, który podzielił się z nim tlenem. W wywiadzie dla "The Rolling Stone Magazine", di Caprio powiedział:

Jedyne o czym wtedy myślisz, to daj mi wyjść z tej piekielnej sytuacji!

sir Paul Mccartney

W tym roku Paul Mccartney i jego żona Nancy Shavell oszukali śmierć. 70- letni legendarny członek zespołu The Beatles wraz z żoną wracał helikopterem Sikorsky S-76C do domu w Anglii. Podczas lotu, pilot nagle się zdezorientował i uderzył podwoziem o korony drzew. Jak podaje guardian.com, tego dnia były trudne warunki atmosferyczne:

Tamtego dnia były nisko osadzone chmury, przez deszcz była słaba widoczność.

FILE- In this March 23, 2009 file photo, former Beatle Paul McCartney and companion Nancy Shevell arrive for the World Premiere of "The Boat That Rocked" in London's Leicester Square. Shevell's double life as a sought-after celebrity and behind-the-scenes transportation executive have collided more and more since the Hamptons socialite began seeing McCartney in late 2007. (AP Photo/Joel Ryan, File)AP/Joel Ryan

Na szczęście opanowany pilot w porę zareagował i szczęśliwie wylądował na pobliskim lotnisku.

Kinga Rusin i Tomasz Lis. Kinga Rusin i Tomasz Lis. Kapif

Kinga Rusin i Tomasz Lis

Kiedy w latach 90. Kinga Rusin była żoną Tomasza Lisa, para szczęśliwym zrządzeniem losu uniknęła śmierci. Po urlopie na Florydzie mieli zatrzymać się na międzylądowaniu w Atlancie. Jednak przed wylotem pracownica amerykańskich linii lotniczych poinformowała ich o możliwości wyboru tańszego połączenia. Okazało się, że samolot którym początkowo mieli lecieć, rozbił się wraz z 110 pasażerami na pokładzie. Była to wówczas największa katastrofa lotnicza w USA.

Johnny Depp. Johnny Depp. SOLARPIX / PR PHOTOS/Solarpix / PR Photos

Johnny Depp

Johnny Depp, podobnie jak Gerard Butler, otarł się o śmierć na planie filmowym. Podczas kręcenia zdjęć do "Dziennika zakrapianego rumem", Depp wraz z reżyserem, Brucem Robinsonem i ekipą filmową, odbyli przerażający lot, w trakcie którego samolot zaczął... spadać! W wywiadzie dla "Life Magazine", aktor powiedział:

Patrzymy z Brucem na siebie i ja mu mówię: "To koniec?" W trakcie tego przedłużającego się, nieprzyjemnego momentu, kiedy spadaliśmy nikt się nie odzywał prócz mnie i Bruca. Nagle ktoś z ekipy zaczął krzyczeć:" O cholera! To jest śmierć, tak to się wszystko skończy."

 

There was silence. Bruce and I were looking at each other and I think I said, 'Is this it?' It was like this weird extended moment when you're just floating for a second and you could feel this unpleasant descent

Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2057237/Johnny-Depp-reveals-near-death-flight-experience.html#ixzz2CZvsrkf4
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
There was silence. Bruce and I were looking at each other and I think I said, 'Is this it?' It was like this weird extended moment when you're just floating for a second and you could feel this unpleasant descent

Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2057237/Johnny-Depp-reveals-near-death-flight-experience.html#ixzz2CZvsrkf4
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
Robert Kubica wygrał 31.Trofeo ACI Como Robert Kubica wygrał 31.Trofeo ACI Como fot. ACI COMO

Robert Kubica

W zeszłym roku, podczas rajdu Ronde di Andora, Robert Kubica wypadł z trasy i roztrzaskał się samochodem na kościele. Kubica w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, podejrzewano, że może stracić dłoń. Od tragicznego wypadku minęło sporo czasu, w trakcie którego kierowca Formuły 1 przeszedł kilka operacji i długą rehabilitację. Na szczęście do wyścigów wrócił i zaczął odnosić kolejne sukcesy.

Cheryl Cole. Cheryl Cole. Cheryl Cole

Cheryl Cole

Cheryl Cole będąc na wakacjach w Tanzanii, wraz z przyjacielem, tancerzem Derekiem Hough, zaraziła się śmiertelną chorobą- malarią! Piosenkarka spędziła kilka tygodni w szpitalu chorób tropikalnych, zanim pokonała powikłania i można było ją przenieść na oddział intensywnej terapii szpitala w Londynie.

 

Derek Hough arrives at the Creative Arts Emmy Awards on Saturday, Aug. 21, 2010 in Los Angeles. (AP Photo/Chris Pizzello)AP/Chris Pizzello

 

Przez okres rekonwalescencji jurorka "X Factor" zmagała się z żółtaczką i nie mogła mówić. Tancerz obwiniał siebie za chorobę Cole:

Winię siebie za to wszystko. To ja namówiłem Cheryl na wakacje w Tanzanii. Pojechalibyśmy gdzie indziej, gdyby to zależało od niej. Kiedy nie jestem w szpitalu, w jej pobliży, cały czas się modlę o jej powrót zdrowia- powiedział zwycięzca "Tańca z gwiazdami" w wywiadzie dla Dailymail.
'I blame myself for all of this. I convinced Cheryl to come on holiday with me to Tanzania. We might have gone somewhere else if it had been up to her.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1294065/Derek-Hough-blames-Cheryl-Coles-malaria-pulls-X-Factor-boot-camp.html#ixzz2Ca0R2c2c
Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
Monika Kuszyńska. Monika Kuszyńska. Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Monika Kuszyńska

Sześć lat temu po koncercie w Miliczu, zespół Varius Manx wracał do domu samochodem.  W pewnym momencie, jeep kierowany przez Roberta Jansona uderzył w drzewo. Muzycy w ciężkim stanie trafili do szpitala. Monika Kuszyńska została przetransportowana helikopterem na poważną operację kręgosłupa do wrocławskiego szpitala. W wywiadzie dla Vivy!, wokalistka opowiedziała o swojej tragedii:

Czułam jakby to był ostatni koncert w moim życiu. Moja kobiecość została odcięta w jednej sekundzie, gdy trzasnął mój kręgosłup.

 

12.08.2011 LODZ , MONIKA KUSZYNSKA SPIEWA PODCZAS KONCERTU W RAMACH FESTIWALU GEYER MUSIC FACTORY W BIALEJ FABRYCE .  FOT. MALGORZATA KUJAWKA / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE: KONCERT FESTIWAL MUZEUM BIALA FABRYKA INWALIDA VARIUS MANX NIEPELNOSPRAWNOSC WOZEK INWALIDZKIFot. Ma?gorzata Kujawka / Agencja Gazeta

 

Przyszedł też czas na refleksje:

Byłam próżna- nie ukrywam tego. Głównym celem było zabłysnąć w Opolu, kupić ładną sukienkę mieć dobrą cerę. Fryzurę. I nagle przestało być to dla mnie ważne. Dziś w snach widzę siebie chodzącą, biegającą, choć niekoniecznie w szpilkach - wyznała artystka.

Na szczęście Monika otrząsnęła się po tej tragedii. Ma męża, śpiewa.

Eminem

Eminem chyba raz na zawsze wyleczył się od zażywania leków. W 2007 roku raper zażył śmiertelną dawkę środków uspakajających. W ekskluzywnym wywiadzie dla show "Acces Hollywood" powiedział:

Sądziłem, że moja tolerancja na używki jest wysoka. Przestałem liczyć, ile zażyłem tabletek. Nagle sobie zdałem sprawę, cholera, potrzebuję pomocy.

 

Eminem The 1999 Source Hip-Hop Music Awards The Pantages Theatre Los Angeles, California USA August 18, 1999 Photo by Jim Smeal/WireImage.com To license this image (2540666), contact WireImage.comJIM SMEAL/WIREIMAGE.COM/Jim Smeal

 

To zdarzenie musiało dać sporo do myślenia muzykowi, gdyż postanowił podsumować doczesne życie:

I just got tired of the way I was living. I guess I really had to reach down, reach deep down and look at myself and realize, 'This is my fault, like, take responsibility for the way I'm living and stop blaming other people...' The biggest problem is admitting that you have a problem. Nobody wants to admit that they're not in control of something.

Read more: http://www.aceshowbiz.com/news/view/w0003987.html#ixzz2CZrGKQwm
I just got tired of the way I was living. I guess I really had to reach down, reach deep down and look at myself and realize, 'This is my fault, like, take responsibility for the way I'm living and stop blaming other people...' The biggest problem is admitting that you have a problem. Nobody wants to admit that they're not in control of something.

Read more: http://www.aceshowbiz.com/news/view/w0003987.html#ixzz2CZrGKQwm
Byłem zmęczony swoim stylem życia. Myślę, że musiałem spaść naprawdę nisko, żeby sobie uświadomić, to wszystko jest moją winą, muszę w końcu wziąć odpowiedzialność za swoje życie i przestać obwiniać innych ludzi za nie. Najgorsze jest przyznanie się do problemu. Nikt nie chce się do nich przyznawać.
Maciej Zientarski. Maciej Zientarski. Kapif

Maciej Zientarski

W lutym 2008 roku Maciej Zientarski i Jarek Zabiega testowali na warszawskim drogach ferrari 360 modena. Zientarski, znany ze swojej ogromnej pasji do motoryzacji, prowadził sportowy samochód. Nadmierna prędkość spowodowała, że ferrari wypadło z drogi i roztrzaskało się o filar estakady przy ulicy Puławskiej. Zabiega zginął na miejscu, Zientarski miał więcej szczęścia. Zapadł w śpiączkę, a z czasem wyzdrowiał.

Sharon Stone. Sharon Stone. RICHARD YOUNG / REX FEATURES/EAST NEWS/Richard Young / Rex Features

Sharon Stone

Sharon Stone jest prawdziwą rekordzistką. Uniknęła śmierci aż dwukrotnie! Pierwszy raz w 1990 roku, po zakończeniu zdjęć do filmu "Pamięć absolutna". W wywiadzie dla Timesofindia, gwiazda zrelacjonowała fatalne wydarzenie:

Prowadziłam samochód Sunset Boulevard, gdy nagle prosto na mnie jechał samochód. Ktoś pomylił pas! Nie wiem jak udało mi się uciec śmierci. Sześć miesięcy leżałam przykuta do łóżka. Miałam liczne obrażenia ciała, złamaną szczękę i nogę, problemy z kręgosłupem.

 

Sharon StoneAP

 

To zdarzenie pozwoliło Stone pomyśleć nad życiem:

W końcu miałam czas na rozrachunek, kto jest faktycznie moim przyjacielem i dbał o mnie.

Gdy w 2001 roku Stone trafiła do szpitala myślano, że dostała wylewu.

Ból był taki, jakby ktoś strzelił mi w głowę. Dotychczas nic mnie tak nie przeraziło jak ta choroba.

 

Sharon Stonefot. AG

 

Okazało się, że gwiazda miała tętniaka w mózgu, którego skutecznie zoperowano.

Byłam bliska śmierci, widziałam już ten jasny punkcik o którym mówią ludzie, którzy wrócili zza światów.
Kate Winslet. Kate Winslet. Agencja Gazeta

Kate Winslet

Kate Winslet wraz ze swoją rodziną odwiedziła na wyspie Necker przyjaciela - miliardera Richarda Bransona. Około godziny czwartej rano rozpętała się burza, w dom Bransona uderzył piorun wywołując pożar. Wstrząśnięty wydarzeniem właściciel linii lotniczych Virgin, opowiedział brytyjskim mediom o feralnej nocy:

Zaczęła się wielka burza i jeden z piorunów trafił w dach. Wiatr wiał 120-130 km/h. Była 4. nad ranem i wtedy usłyszeliśmy huk. Wszyscy wybiegliśmy na zewnątrz i zobaczyliśmy płomienie u szczytu "głównego" domu - czytamy na DailyMail.

 

Richard Branson arrives at the Clive Davis and Recording Academy Pre-Grammy Gala and Salute to Industry Icons in Beverly Hills, California February 11, 2012. REUTERS/Jason Redmond  (UNITED STATES - Tags: ENTERTAINMENT BUSINESS)REUTERS

 

Z pomocą prawie dwudziestu osobom pozostającym w rezydencji, ruszył syn Bransona, Sam i szczęśliwie pomógł im się wydostać z płonącej posiadłości. Nie odratowano żadnej z rzeczy pozostałych w rezydencji. Miliarder, który jest w całości właścicielem wyspy, postanowił wybudować budynek na nowo. Sama Kate uratowała z pożaru mamę miliardera.

Więcej o:
Komentarze (20)
Spadający samolot, wypadek, pożar - te gwiazdy były o krok od śmierci
Zaloguj się
 • mija123

  Oceniono 40 razy 30

  od kiedy przepraszam magda steczkowska to gwiazda?? kim ona tak właściwie jest siostrą piosenkarki?? jak można porównywać ja do leonardo da vinci ..jest normalnym czlowiekiem..nie tylko ona byla w samolocie ... bez sensu moim zdaniem zamiast niej lepszym kandydatem bylby juz bohater pilot wrona ! ","

 • ferdek_bagietka

  Oceniono 24 razy 24

  "Podczas lotu, pilot nagle się zdezorientował i uderzył podwoziem o korony drzew."
  no - to zdanie zasługuje na nagrodę Pulitzera.

 • rrrzodkiewka

  Oceniono 12 razy 12

  "Aktor z dwoma kolegami lancią."

  I wszystko jasne. Co za oszczędność w słowach :P

 • rabarbara

  Oceniono 13 razy 11

  Ten, który napisał to "coś", nie nazywam tego artykułem, śmierć medialną zaliczył!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 15 razy 11

  Ło matko, Steczkowska też książkę chce napisać. Kfa, wśród tych celebrytów to sami pisarze.

 • awonek

  Oceniono 12 razy 10

  Z artykułu dowiedziałem się, że: "w pewnym momencie, jeep kierowany przez Roberta Janowskiego uderzył w drzewo." Robert Janowski potrafi doskonale wcielić się nie tylko w każdego wokalistę, ale nawet w samego Roberta Jansona.

 • wredna_baba

  Oceniono 11 razy 9

  "zza światów" ROTFL

 • mija123

  Oceniono 10 razy 8

  przepraszam leonardo di caprio *

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX