Ma dwa jachty, dwa domy i pół jeziora. Kim jest lider najpopularniejszego dziś zespołu disco polo

Twórca hitu "Ona tańczy dla mnie" szczerze o swoim sukcesie, koncertach dla PSL i groupies.
Weekend. Weekend. screen z youtube.com

"Ona tańczy dla mnie"

Piosenkę "Ona tańczy dla mnie", w ciągu trzech miesięcy obejrzano na Youtube ponad 12 milionów razy! Tak liczna oglądalność sprawiła, że dyskotekowy hit zajął 91 miejsce na liście 100 najpopularniejszych piosenek serwisu. W wywiadzie dla "Metra", twórca hitu swój sukces podsumowuje:

To jeszcze do mnie nie dociera. Może dzięki temu, że mieszkam na końcu świata, w pięknym miejscu nad jeziorem. Moi synowie spokojnie do szkoły sobie chodzą, nie wiedzą, co to prochy.

 

plotekplotek

Weekend. Weekend. screen z youtube.com

Kasa, kasa

Radosław Liszewski zarobił sporo pieniędzy na swojej muzycznej działalności. O konkretnych kwotach nie mówi, ale z jego wypowiedzi wynika, że na disco polo w Polsce można się dorobić:

Mam dwa domy, dwa jachty, pół jeziora, samochody, działkę.
Weekend. Weekend. screen z youtube.com

Disco polo wciąż na topie

Mimo że muzyka disco polo powszechnie jest uznawana za tandetną, a jej słuchacze za mało wytrawnych, to w Polsce ten gatunek muzyczny ma wielu odbiorców.

To muzyka łatwa i przyjemna. To taki sam gatunek muzyki jak pop. Tyle milionów ludzi nie może się mylić. Zawsze jak ktoś mówi, że disco polo to buractwo, to zastanawiam się nad tolerancją takiego człowieka. Myślę, że wyznaczamy trendy. Ja nie mam się czego wstydzić. Wiem, skąd pochodzę, gdzie jestem i dokąd zmierzam- czytamy w wywiadzie.
Weekend. Weekend. screen z youtube.com

Liczne koncerty

Trzy lata temu "Weekend" został zatrudniony przez PSL do zagrania kilkudziesięciu koncertów. Jednak jak mówi Liszewski w dosyć mocnych słowach, polityka go nie interesuje:

Polityka mnie odrzuca. Nie chodzę na wybory. Jak słyszę o Smoleńsku, bierze mnie na wymioty. Zagram jednak dla każdego. To jest moja praca, pasja, ale też biznes. Jestem trochę jak konferansjer, muszę się uśmiechać, wyjść na scenę po wystąpieniu jakiegoś bufona i rozkręcić publikę. Gram dla nich, a nie dla polityków, choć to oni mi płacą.
Weekend. Weekend. screen z youtube.com

Groupies

Lider zespołu "Weekend" dzięki sukcesowi zespołu stał się atrakcyjną partią dla kobiet.

Wyłączam na noc telefon. Zdarza się, że zapomnę i mam problem, wydzwaniają do mnie o trzeciej nad ranem. Na szczęście moja żona ma do tego zdrowe podejście. Nie mamy już piętnastu lat.

(Jak na zawołanie dzwoni telefon. Radek odbiera w trybie głośnomówiącym: "Cześć, Warszawa się kłania - mówi damski głos. - Kiedy będziecie?)

Weekend. Weekend. screen z youtube.com

Kibice Legii i "Ona tańczy dla mnie"

Kilka dni temu, na stadionie Legii tysiące kibiców śpiewały hit zespołu "Ona tańczy dla mnie".

Powinniśmy dostać za to nagrodę. Głosimy dobrą nowinę na stadionach. Ta piosenka jest już wszędzie.
Więcej o: