Gajos, Olbrychski, Linda: Oni kiedyś łamali kobiece serca

Gajos, Linda, Kondrat, Olbrychski, Łapicki, można długo wymieniać. Może to brzmi nieprawdopodobnie, ale kilkadziesiąt lat temu ci panowie naprawdę mieszali w głowach młodym dziewczynom. Nie tylko byli bardzo przystojni, ale też uwodzicielscy. I przede wszystkim bardzo utalentowani.
Janusz Gajos Janusz Gajos Agencja Gazeta

Janusz Gajos

Jeden z najbardziej docenianych polskich aktorów zadebiutował w 1964 roku, w filmie Janusza Weycherta - "Obok prawdy". Szerszej publiczności jest znany jako Janek, uroczy blondyn z "Czterech pancernych i psa". Nie był wtedy typowym amantem, jednak zwracał na siebie uwagę szarmanckim sposobem bycia. Gajos był gwiazdą serialu przez cztery lata, do 1970 roku.

W swoim życiu zawodowym Gajos stworzył wiele wspaniałych kreacji, był aktorem Wajdy, Zaorskiego, Barei i Kieślowskiego. Zagrał w blisko siedemdziesięciu filmach i kilkunastu serialach. Stworzył kreacje dramatyczne i komediowe w których zawsze był znakomity, czy to jako wykształcony alkoholik na emigracji w "Szczęśliwego Nowego Yorku" czy wybuchowy Maciej Raptusiewicz z "Zemsty".

Gajos jest przykładem na to, że reklama z udziałem aktorów nie musi być nudna. Dużym sukcesem cieszyły się spoty promujące kawę "Pedros" z hasłem :"Pedros? Nie, Gajos"

Mogłoby się wydawać, że film z Gajosem to murowany sukces.

Janusz Gajos

Każdy aktor w swoich kreacjach pokazuje cząstkę siebie. Po grze Gajosa widać, że jest człowiekiem o wielkim dystansie i z poczuciem humoru!

Bogusław Linda Bogusław Linda Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta

Bogusław Linda

Zawsze szarmancki uśmiech i zniżony, seksowny głos. Filmowy Franz Maurer z "Psów" i Leon z "Sary", od kiedy tylko pojawił się na ekranach kin, wzbudzał zachwyt kobiet. Twardy, męski i pewny siebie. Taki właśnie powinien być prawdziwy facet!

Ekspert od zabijania wie także sporo o literaturze polskiej. Kiedy wszyscy myśleli, że rola twardziela z pistoletem jest mu przypisana na zawsze, Linda stał się księdzem Robakiem z "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy.

Linda debiutował w 1976 roku w filmie Dagny Haakona Sandoya. Pięć lat później dostał Brązowego Lwa za film Krzysztofa Kieślowskiego "Przypadek".

bogusław linda

26.06.1999 PUBLIKACJA WYSOKIE OBCASY NR 13  BOGUSLAW LINDA AKTOR  MH 1530/20

Obecnie Bogusława Lindę można oglądać w filmie "Sztos 2". Musimy przyznać, że nie stracił nic ze swojego uroku. Jego spojrzenie nadal przyprawia panie o szybsze bicie serca.

Daniel Olbrychski Daniel Olbrychski Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Daniel Olbrychski

Bokser i ujeżdżacz koni. Daniel Olbrychski to prawdziwy człowiek orkiestra. I trzeba przyznać, że w latach młodości był naprawdę przystojnym mężczyzną. To chyba pierwszy przypadek w historii polskiego kina, w którym aktor miał tyle fanek gotowych oddać wszystko chociażby za uściśnięcie ręki.

Zadebiutował w 1963 roku w filmie "Ranny w lesie". Zagrał w około stu filmach, jednak młodsi widzowie kojarzą go głównie z ekranizacji lektur szkolnych. Tak jak Gajos, Olbrychski grał u Kieślowskiego w "Dekalogu III".

Na swoim koncie ma wiele niezapomnianych ról, pojawił się nawet u boku Angeliny Jolie w hollywoodzkiej produkcji "Salt".

Daniel Olbrychski

Olbrychski Daniel

Aktor przez długie lata nie miał dyplomu Szkoły Teatralnej. Dopiero niedawno obronił się i zyskał tytuł magistra aktorstwa.

Marek Kondrat Marek Kondrat Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta

Marek Kondrat

Komisarz Halski z "Ekstradycji" pierwszy raz stanął przed kamerą jako 11-letni chłopiec. Wystąpił w filmie "Historia żółtej ciżemki". Przyjaźń z Markiem Koterskim zaowocowała cyklem filmów psychologicznych o Adasiu Miauczyńskim. Wydaje się, że nikt tak jak Kondrat nie stworzyłby tak dobrze kreacji byłego alkoholika z małymi fobiami.

Był i jest uwielbiany przez panie. Za czasów "Domu wariatów" z 1984 kobiety niemal biły się o niego.

Marek Kondrat zagrał dziesiątki ról w kinie i telewizji, był również wziętym aktorem teatralnym. Obecnie wierne fanki mogą go oglądać w reklamach banku ING, które nawiązują do poczucia humoru z filmów Marka Koterskiego. Największą pasją aktora są wina. Posiada swoją własną winnicę we Francji, można go spotkać w jednym z jego sklepów z tym właśnie trunkiem. Czy może być coś bardziej pociągającego od mężczyzny z pasją?

Marek Kondrat

Marek Kondrat odznacza się wielką pogodą ducha, dlatego tak świetnie wypada w rolach komediowych! Do tego jest przystojnym i bardzo inteligentnym człowiekiem. Nic dziwnego, że szaleją za nim kobiety w każdym wieku.

Jan Piechociński Jan Piechociński FORUM/Krzysztof Jarosz

Jan Piechociński

Filmowy Karol otoczony był wianuszkiem kobiet. Podobnym powodzeniem cieszył się grający go Jan Piechociński. Rola w kultowej komedii "Och, Karol" zapewniła mu wielką popularność i rzesze fanek. Aktor grał w wielu polskich serialach, jednak nigdy nie zrobił tak oszałamiającej kariery jak Olbrychski czy Gajos. Może to trochę dziwić, bo do tej pory posiada takie cechy wyglądu, które są bardzo pożądane u kobiet - krzaczaste brwi, zalotne spojrzenie i pełne usta.

Ostatnio Jana Piechocińskiego można oglądać w serialu "Klan".

jan piechociński, och, karol

jan piechociński

Jak oceniacie talent aktorski Piechocińskiego? Należy żałować, że nie grał w większej ilości dużych produkcji filmowych?

Andrzej i Kamila Łapiccy Andrzej i Kamila Łapiccy Fot. Artur Kubasik / Agencja Gazeta

Andrzej Łapicki

Prawdziwy amant starej daty. Andrzej Łapicki jest aktorem, reżyserem teatralnym, a swego czasu był prawdziwym playboyem. Zagrał blisko 200 ról w teatrze, kinie i telewizji.

Łapicki był również rektorem i wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, a studentki podobno szalały na jego punkcie. Nie ma się czemu dziwić, rzadko kiedy zdarza się mężczyzna o tak uniwersalnej i równocześnie oryginalnej urodzie.

Dowodem na to, że kobiety marzyły o randce z Łapickim jest jego młoda żona Kamila. Jako nastolatka, a później jako studentka, interesowała się tym wybitnym aktorem. Kiedy poznała go osobiście, postanowiła zrobić wszystko, żeby tylko się do niego zbliżyć.

andrzej łapicki

Kalina Jędrusik, Andrzej Łapicki

Mamy nadzieję, że pan Andrzej będzie jeszcze długo cieszyć się uwielbieniem swoich fanek!

Piotr Garlicki. Piotr Garlicki. screen

Piotr Garlicki

Znany młodszej publiczności jako doktor Tretter z serialu "Na dobre i na złe", uwodził starsze pokolenie pań już w latach 70. W 1976 roku zagrał w filmie "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego. Dzięki tej roli zyskał dużą ilość zachwyconych fanek.

piotr garlicki

W zeszłym roku zagrał w filmie Antoniego Krauze "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł".

piotr garlicki

Obecnie Piotr Garlicki nieco ustąpił miejsca synowi Łukaszowi, który również jest aktorem i piosenkarzem w grupie  "Projekt Warszawiak".

Jerzy Zelnik. Jerzy Zelnik. Kadr z filmu

Jerzy Zelnik

Legendarny "Faraon" zawrócił w głowie nie jednej kobiecie. Ale nie chodzi tu tylko o wygląd. Jerzy Zelnik uwodził i uwodzi wspaniałym głębokim głosem. Mogliśmy się o tym przekonać chociażby w czwartej edycji programu "Jak oni śpiewają". Do tego wciąż jest nieziemsko przystojny!

jerzy zelnik

 Jerzy Zelnik

Jerzy Zelnik ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról w filmach i serialach. Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2007 roku.

Tadeusz Płuciński. Tadeusz Płuciński. screen

Tadeusz Pluciński

Może i nie jest powszechnie znany, ale wierzcie nam, miał największe powodzenie z wymienionych tu panów. O jego powodzeniu w stolicy krążą legendy. Podobno każda piękna kobieta mogła być jego. Kiedyś zażartował, że miał 3 tysiące kochanek.

tadeusz płuciński

Tadeusz Pluciński zadebiutował w 1961 roku w filmie "Zuzanna i chłopcy" Stanisława Możdżeńskiego. Największą popularność dały mu jednak komedie. Przeciętny"Dzięcioł" Jerzego Gruzy,  wybitna "Hydrozagadka" Kondratiuka i kultowy "Poszukiwany poszukiwana" Barei to filmy, w których możemy zobaczyć amanta Plucińskiego.

tadeusz płuciński

Jak myślicie, co Tadeusz Pluciński miał w sobie, że kobiety traciły dla niego głowę?

Więcej o: