Michelle Williams zagra Marilyn Monroe!

Aktorka dostała propozycję zagrania w filmie o legendarnej Marilyn Monroe. Zobacz, jak się zmieniła od czasu serialu "Jezioro Marzeń".

Początki kariery

Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w 1993 roku występem w jednym z odcinków "Słonecznego Patrolu". Później zagrała u boku Richarda Farnswortha w kolejnej wersji filmu dla dzieci "Lassie". Przełomem w jej karierze okazał się rola Jennifer Lindley w serialu "Jezioro marzeń", dzięki której stała się jedną z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia.

Michelle Williams. Michelle Williams. screen top-people.starmedia.com

Wielkie sukcesy

W 2006 za drugoplanową rolę w filmie "Tajemnica Brokeback Mountain" Michelle została nominowana do Oscara i Złotego Globu. Po tym sukcesie aktorka starannie dobierała role filmowe i ciągle rozwijała swój talent. Zaowocowało to, kilka lat później, kolejną nominacją. Pierwszoplanowa rola Cindy w filmie "Blue Valentine" zachwyciła krytyków i widzów.

Michelle Williams i Health Ledger. Michelle Williams i Health Ledger. screen z dailymail.co.uk

Miłość życia

Heatha Ledgera poznała na planie filmu Tajemnice Brokeback Mountain. W 2005 roku urodziła się im córeczka Matylda. Związek jednak nie przetrwał i para się rozstała.

Michelle Williams. Michelle Williams. Screen www.dailymail.co.uk

Tragiczna śmierć

Michelle Williams była załamana, kiedy dowiedziała się o śmierci ukochanego. Twierdziła, że często nawiedzał ją duch zmarłego chłopaka.

Pewnej nocy obudził mnie odgłos przesuwanych mebli. To była jego pierwsza wizyta. Innym razem przeprosił mnie za to, że nie ma go tutaj, że nie może mi pomóc w wychowaniu Matyldy" - mówi Michelle
Michelle Williams. Michelle Williams. Screen www.dailymail.co.uk

Życie od nowa...

Aktorka obecnie spotyka się z reżyserem Spike'em Jonze'em, z którym wychowuje córkę Matyldę

Michelle Williams. Michelle Williams. Vogue.com

Rola życia

Aktorka zagra rolę legendarnej gwiazdy kina Marilyn Monroe w filmie "My Week with Marilyn". Będzie to zapis zaledwie tygodnia z życia gwiazdy. Specjalnie na potrzeby nowej roli przefarbowała włosy na platynowy blond. Może Michelle tym razem zdobędzie wymarzonego Oskara? W końcu Akademia lubi przyznawać statuetki za odważne, wymagające metamorfozy role. Czego najlepszym przykładem jest tragicznie zmarły ojciec jej dziecka.

Więcej o: