Michał Wiśniewski ma nową fryzurę: Czas czerwonowłosego faceta minął. Jak wygląda?

Michał Wiśniewski zmienił kolor włosów. Nowym wizerunkiem pochwalił się w "VIVIE!", a przy okazji szczerze opowiedział o swojej przemianie. Jak wam się podoba?
Michał Wiśniewski. Michał Wiśniewski. VIVA!

Wielka przemiana

Michał Wiśniewski udzielił w "VIVIE!" bardzo szczerego wywiadu i zaprezentował światu nową fryzurę. W takiej "zwyczajnej stylizacji" dawno go nie widzieliśmy. Wiśniewski z dumą prezentuje imponującą czarną grzywę. W wywiadzie zapewniał, że przeszedł przemianę dzięki żonie, Dominice. Zmiany były jednak stopniowe. Wiśniewskiemu nie tak łatwo przyszła rezygnacja z charakterystycznego koloru włosów:

Zacząłem od wyjmowania kolczyków. Dominika kupiła mi pierwszy sweter, zwykłe dżinsy i buty. Potem przyszedł fotograf Wojtek Bąkiewicz i mówi: "Wyciągnąłeś te kolczyki, to może podszedłbyś odrobinę dalej? Po co ci te czerwone włosy?" Zacząłem się śmiać, że przecież dzieci bez tych włosów nie poznałyby mnie. W końcu obciąłem je i przefarbowałem. Zrobiliśmy zdjęcia. I zobaczyłem normalnego człowieka. Tak wyglądałem ostatnio, kiedy miałem 15 lat i byłem na początku swojej drogi - wyjaśniła w "VIVIE".

Jak Wam się podoba nowy "normalny" wizerunek idola sprzed laty?

Michał WiśniewskiVIVA!

Wiśniewski opowiedział o swojej przemianie. W czasie największej popularności zespołu "Ich Troje" był w takim amoku, że nie pamiętał nawet, co robił. Cóż, my pamiętamy.

Żyłem w błyskawicznym tempie. Dwieście koncertów rocznie. Dawałem z siebie wszystko. Najgorsze jest to, że dzisiaj niewiele z tego pamiętam. (...) Przypominam sobie jakieś urywki z programu "Jestem jaki jestem". Przedłużyliśmy z Ich Troje swoje 5 minut do 15. (...) Bajka się skończyła. Czas czerwonowłosego faceta minął.
Michał Wiśniewski Michał Wiśniewski WWW.KAPIF.PL/KAPIF

Wypalenie

Michał Wiśniewski nigdy nie miał oporów, by szczerze opowiadać o swoim osobistym życiu. Tak jest i tym razem. Muzyk przyznał, że kariera go przytłoczyła:

Nigdy nie narzekałem na sprzedaż płyt. Nadal koncertowałem. Jednak w pewnej chwili poczułem się wypalony. Po prostu stwierdziłam "Nie wiem, co mam dalej robić".

Muzyka przytłaczał jego własny wizerunek. W pewnym momencie stał się jego niewolnikiem:

Żyłem jakąś kreacją, którą brałem za rzeczywistość. Byłem Michałem Wiśniewskim z Ich Troje. Śpiewakiem. Nie miałem obok siebie kogoś, kto powiedziałby mi "Zdejmij te okulary, kostiumik Swarovskiego i pokaż, że jesteś normalnym facetem. W domu nie musisz być cały w cekinach. Załóż kapcie" - wyjaśnia.

28.10.2008 Lodz W Teatrze Wielkim odbyl sie koncert zespolu Ich Troje zatytuowany " Zawsze naprzod, nigdy wstecz - 13 powodow". Wystapili rowniez goscie Boney M., UK Legends, Kasia Cichopek i Marcin Hakiel, Zora   Koroliov  oraz Monika Jarosinska  Nz: Michal i Ania Wisniewski  MICHAL TULINSKI/FORUMFORUM/Michal Tulinski

Kiedy rozpadło się jego trzecie małżeństwo, zdał sobie sprawę, że stracił wszystko, na czym najbardziej mu zależało.

Jakiś czas temu dotknąłem dna, swojego osobistego. Zostałem "w ciemnej d...", bez kasy, nez kariery, bez rodziny. Długo wydawało mi się, że kto jak kto, ale ja sobie poradzę. Bo przecież ja jestem Michał Wiśniewski, helou? Wszystko się jednak sypało.

Michał Wiśniewski, Anna Świątczak, Mandaryna, Magda Femmefot. kapif

We znaki dało się także jego uwielbienia do wystawnego życia:

Dla faceta, który stracił 30 milionów nie ma już znaczenia, czy będzie miał pięć złotych więcej, czy mniej. (Najbardziej straciłem - przyp. red.) na inwestycjach w samolot, w dom, w mieszkania, w klub, w apartament w Tajlandii, w którym byłem może ze dwa razy. Problemem nie było kupić to wszystko, ale potem utrzymać - zdradził.

michał wiśniewskiKAPIF.PL/KAPIF

Michał Wiśniewski, Dominika Tajner. Michał Wiśniewski, Dominika Tajner. Kapif

"Pierwsze małżeństwo poprzedzone narzeczeństwem"

Kiedy wydawało się, że już wszystko się sypie, wybawieniem okazała się jego czwarta żona, Dominika. Mimo że Michał Wiśniewski mając na koncie 3 rozwody, uchodzi za człowiek z przeszłością, okazuje się, że są rzeczy, które zrobił po raz pierwszy.

To było moje pierwsze małżeństwo, które poprzedził okres narzeczeństwa. Najpoważniejsza przysięga w moim życiu - powiedział.

Dominika jest nie tylko odpowiedzialna za nowy wizerunek Wiśniewskiego, ale także za jego powrót do muzyki:

Mam obok siebie dojrzałą kobietę. Potrzebowałem swojej góralki. Dominika wyprowadziła mnie z wielu miażdzących sytuacji. I w pewnym momencie pojechała mi po ambicji. "Michał ja się nie chcę odzywać, ale jesteś na najlepszej drodze do tego, żeby stać się celebrytą. Od 5 lat nie wydałeś płyty." I tym celebrytą jakby mi kto w mordę strzelił. Myślę sobie: Pokażę Ci! - wyznał.

michał wiśniewski, dominika tajnerFORUM

Wiśniewskiemu najbardziej brakuje codziennego kontaktu z dziećmi, ale i tak cieszy się, że dziś udało mu się wypracować konsensus z matkami jego pociech.

Nie ma nic gorszego od tego, kiedy ktoś wyprowadza ci dzieci z domu. Jestem ojcem, ale nie jestem już tatą. Nie da się nadrobić w 6 dni pozostałych 25. (...) między mną, a moimi byłymi emocje już opadły. Po tym wszystkim, co przeszliśmy, lepszych relacji nie mógłbym sobie wymarzyć.
Ich Troje Ich Troje KAPiF

Nagrał solową płytę

Już od wielu lat zapowiadano koniec kariery "Ich Troje". Michał Wiśniewski na przekór nim, nagrał więc płytę solową. Na płycie znalazła się piosenka, do której inspiracją była miłość do żony:

Dominika powiedziała kiedyś, miłość okazuje się na samym końcu, a nie na początku. Stąd piosenka "Jak pocałunek", w której śpiewam o miłości od początku do końca.

Wiśniewski kończy wywiad autoreklamą. Wewnętrznie chyba aż tak bardzo się nie zmienił.

To jest miejsce (w show-biznesie - przyp. red.) legendarne. Na pewno wpisałem się w historię muzyki rozrywkowej. Nie chciałbym zostać tylko historią, dlatego nagrałem solową płytę. Wracam.

W jakie wersji bardziej Wam się podoba?

Michał WiśniewskiKapif/ VIVA!