Kto i dlaczego jest najbardziej znienawidzonym celebrytą w Polsce?

Tygodnik "Wprost" przeszperał cały Internet: portale, fanpage na Facebooku i fora dyskusyjne i na tej podstawie ustalił ranking najbardziej znienawidzonych celebrytów. Kto otrzymał zasłużone miejsce pierwsze?
Michał Figurski. Michał Figurski. fot. KAPIF

Miejsce 8: Michał Figurski

Na 8. miejscu znalazł się Michał Figurski. Śmiemy podejrzewać, że zaszczyt otworzenia listy najbardziej znienawidzonych celebrytów zapewniło mu publiczne żalenie się, że nie stać go na sushi. Jak już się raz o tym powie, ciężko jest się uwolnić od klątwy japońskiego specjału.

Anna Mucha Anna Mucha KAPIF

Miejsce 7: Anna Mucha

Być może to przesadne rozpływanie się w zachwytach nad macierzyństwem, podczas gdy wcześniej, delikatnie mówiąc, nie było się jego fanką, nie uszło na sucho Annie Musze. Wylądowała na 7. miejscu.

Monika Olejnik Monika Olejnik KAPIF

Miejsce 6: Monika Olejnik

Dziennikarka od lat niebezpiecznie balansuje na granicy dziennikarstwa i celebrytowania. Trudno jest nam ocenić, co ostatecznie przesądziło o pojawieniu się Olejnik w tym zestawieniu: chwalenie się coraz to nowymi butami w każdym odcinku "Kropki nad i", coraz częstsze pojawianie się się na bankietach i bratanie się z celebrytami, czy może przesadne kombinowanie z modą, którego efektem była np. ta kreacja?

Monika OlejnikKAPIF

Fakt faktem, powodów do zajęcia zacnego 4 miejsce, dziennikarka miała co najmniej parę. Olejnik zdobyła 337 głosów.

Monika Richardson. Monika Richardson. Kapif

Miejsce 5: Monika Richardson

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do powodów, dzięki którym Monika Richardson zasłużyła sobie na miejsce w tym rankingu. Wcielanie się w rolę Paulo Coelho w spódnicy, dywagowanie na swoim blogu o tym, czym dla życia jest zapalona świeca i epatowanie nowym uczuciem do Zbigniewa Zamachowskiego, który dopiero co zostawił byłą żonę razem z czwórką dzieci - to zdecydowanie nie spodobało się internautom. Wyznania na temat ulubionej pory dnia do konsumowania związku i samotne próby obrony zszarganego wizerunku - to jeszcze tylko dolało oliwy do ognia. Internauci byli dla Richardson bezlitośni.

Kuba Wojewódzki. Kuba Wojewódzki. fot. Forum

Miejsce 4: Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki przez lata sam naśmiewał się z celebrytów i wiele uchodziło mu na sucho. Dobra passa Wojewódzkiego skończyła się, gdy na antenie Radia Eska Rock wspólnie z Michałem Figurskim zaczął śmiać się z Ukrainek i sugerować, że realizują się one głównie w jednym zawodzie. Sprawa przycichła i spłynęła po Wojewódzkim jak woda po kaczce. No właśnie, do czasu. Ostatnio Wojewódzki znowu się naraził - zaczął naśmiewać się z Jarosława Kaczyńskiego i na swoim Facebooku przedstawił go jako wyluzowanego DJa Trotyla. Zdobywanie popularności na jechaniu po innych - to już chyba znudziło się Polakom i najwyraźniej obróciło przeciwko samemu żartownisiowi.

Grycanki Grycanki KAPIF

Miejsce 3: Grycanki

Trzecie miejsce otrzymały Grycanki. Od zdziwienia i lekkiego rozbawienia, jakie początkowo budziło ich pojawienie się na salonach, Grycanki ewoluowały do brylowania na niemal każdej imprezie. Grycanki były wszędzie, a co złośliwsi powiedzą, że zaczęły wyskakiwać nawet z lodówki. Panie gościły u Kuby Wojewódzkiego, młodsza córka Wiktoria została modelką plus size, starsza Weronika uczyła innych salsy, a Marta Grycan otrzymała intratną propozycję prowadzenie programu "Polski Turniej Wypieków" w telewizji TLC. Nestorka rodu promuje teraz także swoją książkę kulinarną. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w pewnym momencie Grycanek zrobiło się po prostu za dużo.

Natalia Siwiec. Natalia Siwiec. KAPIF

Miejsce 2: Natalia Siwiec

Z podobnym problemem przesytu zmaga się też Natalia Siwiec. Miss Euro 2012 zaczęła reklamować bieliznę, napój energetyczny, internetowe sklepy odzieżowe i wreszcie nagrała własny singiel. Trudno powiedzieć, w którym momencie szala goryczy się przelała, ale internauci mają jej zdecydowanie dosyć, o czym świadczy drugie miejsce w rankingu. Siwiec zdaje sobie sprawę, że nienawiść to efekt uboczny popularności:

Czy to boli? Moim zdaniem boli tylko prawda. Jeśli ktoś o mnie napisze, że jestem pasztetem albo idiotką, to nie ma prawa mnie zaboleć, bo wiem, kim jestem, jak ludzie reagują na mnie na ulicy. (...) Jeżeli jakaś 40-letnia kobieta mnie widzi, a sama ma nudne życie, siedzi w nudnej robocie, jest gruba i zaniedbana, to pewnie ją strasznie uwieram - powiedziała w rozmowie z "Wprostem".

Siwiec NataliaKAPIF

Doda Doda KAPIF

Miejsce 1: Doda

Zaszczytne pierwsze miejsce zdobyła Doda! Kiedyś szokujące zachowanie Dody rzeczywiście budziło zainteresowanie, dziś dla wielu jest już tylko nużące. Mimo to piosenkarka z zadziwiającą konsekwencją się go trzyma. Zastanawiamy się, co przesądziło o otrzymaniu tytułu najbardziej znienawidzonej celebrytki: powrót do eksponowania biustu na niemal każdej imprezie, wkładanie sobie kwiatów między nogi czy może wyznania o byłych i aktualnych partnerach na łamach "Gali"? I znów: powodów było bez liku. Mimo tego sama piosenkarka do otrzymanego tytułu podchodzi z dystansem: pierwszym miejscem w rankingu pochwaliła się nawet na swoim Facebooku:

Dodascreen z facebook.com

Piosenkarka, jak zwykle, nic sobie nie robi z krytyki i obwieszcza na profilu, że "kocha haterów":

Dodascreen z facebook.com

Więcej o: