Czy oni zawdzięczają karierę partnerom? Kto i komu pomógł najbardziej?

Partnerzy gwiazd mogą liczyć na podobne zainteresowanie publiczności, jak ich słynne drugie połówki. Kto zyskał najwięcej na związku ze znanym partnerem? GŁOSUJCIE!
Alicja Bachleda-Curuś. Alicja Bachleda-Curuś. FORUM/Radoslaw Nawrocki

Miejsce 10. Alicja Bachleda-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś była już rozpoznawalną w Polsce aktorką, gdy media zelektryzowała wieść o jej romansie z Colinem Farrellem. Aktorzy grali razem w filmie "Ondine."

ALICJA BACHLEDA & COLIN FARRELL 67th Golden Globe Awards held Beverly Hilton, Beverly Hills, California 17th January 2010. arrivals globes full length strapless cleavage navy blue dress hand on hip gown black tuxedo tux bow tie couple silver clutch bag bracelet  CAP/ADM/KB ?Kevan Brooks/Admedia/Capital Pictures

Romans i dziecko z hollywoodzkim aktorem umożliwiły aktorce rozwój kariery za Oceanem. A także zapewniły OGROMNĄ popularność Alicji w naszym kraju. Jeszcze niedawno tym związkiem żyły wszystkie kolorowe pisma. Teraz Alicja na stałe mieszka w Los Angeles, gdzie otrzymuje kolejne zawodowe propozycje.

Kaja Śródka. Kaja Śródka. fot. kapif

Miejsce 9. Kaja Śródka

Chyba mało kto wiedziałby, kim jest Kaja Śródka, gdyby nie jej związek z Borysem Szycem. Dwudziestosiedmiolatka jest kostiumolożką i projektantką.

Kaja Śródka, Borys Szyc

Popularność i obecność w mediach przypuszczalnie dobrze wpływa na sprzedaż sygnowanych przez nią ubrań, a na pewno na ilość zaproszeń do programów śniadaniowych i na warszawskie imprezy.

Radosław Majdan. Radosław Majdan. Fot. Radosław Jóźwiak / AG

Miejsce 8. Radosław Majdan

Partnerzy Dody nie mogą narzekać na brak popularności. Chyba najlepiej przekonał się o tym pierwszy mąż Doroty, bramkarz Radosław Majdan. Przed ślubem z Rabczewską w 2005 roku, Majdan był znany jako zawodnik Pogoni Szczecin i reprezentant polskiej kadry. Związek z piosenkarką z dnia na dzień zrobił z niego ulubieńca wszystkich mediów.

10-01-08 Szczecin Sad Okregowy Rozwod Dody i Radoslawa Majdana Foto Marcin Bielecki/FORUM

Popularność piłkarza sięgnęła zenitu w 2009 roku, gdy małżeństwo zakończyło się głośnym rozwodem. Po rozstaniu z Dodą gwiazda Majdana jakby nieco przygasła, ale nadal jest rozpoznawalnym, stałym bywalcem salonów towarzyskich i twarzą kilku kampanii reklamowych.

Błażej Szychowski Błażej Szychowski screen z videoclipu Edyty Górniak

Miejsce 7. Błażej Szychowski

Kolejnym partnerem Dody został Błażej Szychowski. Tancerz odpowiadał za choreografię podczas trasy koncertowej promującej płytę "7 pokus głównych."

Doda i Błażej Szychowski

Szychowski robi także karierę jako model. Dzięki Rabczewskiej raczej nie będzie narzekał na brak kontraktów.

Nergal Nergal fot. AG

Miejsce 6. Nergal

Następny wybranek Dody nie mógł narzekać na brak popularności, przynajmniej w pewnych kręgach. Adam "Nergal" Darski zdążył wyrobić sobie opinię jako wokalista odnoszącego duże sukcesy zespołu Behemoth. Paradoksalnie pochodzący z Polski deathmetalowy skład sprzedawał więcej płyt w Stanach Zjednoczonych niż w kraju nad Wisłą.

30.12.2009 Lodz Plac Wolnosci. Proby przed impreza sylwestrowa ktora bedzie transmitowana przez TVP w dniu 31bm. Nz: Doda Dorota Rabczewska , Nergal MICHAL TULINSKI/FORUM

Sytuacja zmieniła się diametralnie, gdy Nergal związał się z Dodą. Kontrowersyjni wokaliści, choć nie współpracowali na gruncie muzycznym, tworzyli zgraną i szalenie popularną parę. Choć związek przetrwał trudną próbę, jaką była choroba Darskiego, Doda i Nergal ostatecznie zdecydowali się na rozstanie.

Związek z Dodą, potem głośnie rozstanie zapewniły Nergalowi popularność taką, o jakiej mógłby tylko pomarzyć, będąc muzykiem niszowego zespołu. Dzięki temu też posypały się zawodowe propozycje - fotel jurora w show i pisanie felietonów.

Weronika Marczuk Weronika Marczuk fot. kapif

Miejsce 5. Weronika Marczuk

Nie tylko wybrankowie Dody mogą liczyć na nieustanny błysk fleszy. Rzecz ma się podobnie, jeśli chodzi o partnerki Cezarego Pazury. Weronika Marczuk z wykształcenia jest prawniczką, ale zajmuje się produkcją filmową. Start w tej branży umożliwił jej właśnie związek z popularnym aktorem. Dzięki swojej rozpoznawalności Marczuk została zaangażowana jako jurorka programu "You can dance." Prowadziła także "Miasto kobiet" na antenie TVN Style i zajęła trzecie miejsce w "Tańcu z gwiazdami."

 Weronika Cezary Pazura

Para rozwiodła się w 2007 roku po dwunastu latach małżeństwa. Weronika przez dwa lata używała jeszcze nazwiska "Marczuk-Pazura." W 2009 roku, na prośbę byłego męża, wróciła do nazwiska panieńskiego.

Natasza Urbańska. Natasza Urbańska. fot. kapif

Miejsce 4. Natasza Urbańska

Natasza Urbańska poznała dużo starszego od siebie Janusza Józefowicza, gdy występowała w warszawskim Teatrze Buffo. Początkowy romans przerodził się w małżeństwo - choreograf porzucił dla tancerki swoją żonę.

 Natasza Urba?ska, Janusz J?zefowicz

Dzięki "współpracy" z Józefowiczem Urbańska stała się bardzo rozpoznawalna. Partner obsadzał ją we wszystkich swoich spektaklach i angażował ją do prowadzonych przez siebie programów telewizyjnych.

Edyta Zając. Edyta Zając. fot. kapif

Miejsce 3. Edyta Pazura

Kolejną partnerką Cezarego, której aktor pomógł zaistnieć, jest Edyta Pazura z domu Zając. Para wzięła ślub w 2009 roku.

Edyta Zając, Cezary Pazura.

Choć początkowo Edyta zarzekała się, że nie znosi show-biznesu i zainteresowania mediów, zgodziła się poprowadzić swój program na antenie Polsatu Cafe. Regularnie pojawia się też w kolorowych czasopismach i towarzyszy mężowi podczas imprez branżowych.

Edyta Herbuś. Edyta Herbuś. fot. AG

Miejsce 2. Edyta Herbuś

Związek z Mariuszem Trelińskim - dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie - niezaprzeczalnie przyczynił się do rozwoju kariery Edyty Herbuś. Jej partner, który jest także reżyserem przedstawień, regularnie obsadza ją w swoich przedsięwzięciach. Ostatnio był to "Latający Holender" według Wagnera.

Herbus Edyta, Trelinski Mariusz

Myślicie, że gdyby nie związek z Trelińskim, Herbuś występowałaby na deskach Opery Narodowej?

Kamila Łapicka Kamila Łapicka EAST NEWS/BLAWICKI PIOTR

Miejsce 1. Kamila Łapicka

Kamila Łapicka jest żoną aktora Andrzeja Łapickiego. To para, którą w polskim show-biznesie dzieli chyba największa różnica wieku. Ona ma 27, on - 87 lat.

N/z Andrzej Lapicki z zona Kamila Mscichowska Umowa czyli lajdak ukarany - premiera w Teatrze Narodowym Warszawa , Polska . 2009-03-05 fot. Krzysztof Kuczyk/FORUM.  Theatrical premiere "Umowa czyli lajdak ukarany" in Warsaw, Poland. 2009-03-05  photo by Krzysztof Kuczyk/FORUM

Dzięki znajomości z aktorem z szerzej nieznanej teatrolożki Łapicka awansowała członkinię redakcji miesięcznika "Pani." W swoim debiutanckim wydaniu przeprowadziła wywiad z Januszem Gajosem i recenzowała przedstawienia teatralne. Pojawia się też w programie "Dzień dobry TVN."

Zgadzacie się z naszym rankingiem? Piszcie i głosujcie!