NOWY BOHATER w "Na Wspólnej". To cudownie odnaleziony syn Ziębów!

W serialowej rodzinie Ziębów szykuje się rewolucja. W ich życiu pojawia się Bogdan - syn, z którym stracili kontakt dwadzieścia lat temu. Syna marnotrawnego zagra Wojciech Brzeziński.
Na Wspólnej, Bożena Dykiel, Natan Czyżewski Na Wspólnej, Bożena Dykiel, Natan Czyżewski mat. prasowe TVN

Tajemniczy Franek

W barze Ziębów pojawia się tajemniczy chłopiec Franek. Posiłki są jednak tylko pretekstem, aby lepiej poznać właścicieli: Marię i Włodka. Chłopiec stara się dyskretnie zebrać jak najwięcej informacji o Ziębach i wypytuje Marię o rodzinę.

Na Wspólnej, Natan Czyżewski, Mieczysław Hryniewicz Na Wspólnej, Natan Czyżewski, Mieczysław Hryniewicz mat. prasowe TVN

Zdjęcie

Franek przyprowadza też do baru swoją starszą siostrę. Pełen entuzjazmu pokazuje jej Marię i przekonuje, że to kobieta ze zdjęcia, które należy do jego taty. Dziewczyna nie jest już tak pozytywnie nastawiona i beszta brata za to, że zawraca jej głowę. Dziś atmosfera jeszcze się zagęści. Chłopiec wpada na szatański plan, aby ściągnąć do baru swojego ojca. Wymyśla pretekst, że nie ma czym zapłacić za obiad. W mężczyźnie zszokowana Maria rozpoznaje swojego syna Bogdana (Wojciech Brzeziński)...

Na Wspólnej, Wojciech Brzeziński Na Wspólnej, Wojciech Brzeziński mat. prasowe TVN

Szok

Bogdan wcale nie jest zadowolony z tego spotkania. Zabiera syna i wychodzi z nim z baru. Maria Zięba wybiega za nimi i błaga żeby przyszedł jeszcze! Mężczyzna jednak nie reaguje. Złość wyładowuje na Franku, którego łaja za podstęp. Chłopiec wyjaśnia, że chciał jedynie poznać swoją babcię. Bogdan oznajmia mu, że Maria to nie jest ich rodziną i kategorycznie zabrania więcej przychodzić na Wspólną!

Na Wspólnej, Wojciech Brzeziński, Bożena Dykiel Na Wspólnej, Wojciech Brzeziński, Bożena Dykiel mat. prasowe TVN

Syn marnotrawny

Kim jest tajemniczy Bogdan? Czyżby był rodzonym bratem Renaty, Moniki i Grzegorza? Okazuje się, że nie. Chłopiec został przez Ziębów adoptowany, a 20 lat temu zerwał kontakt z przybranymi rodzicami.

0_1_0, Wojciech Brzeziński 0_1_0, Wojciech Brzeziński mat. prasowe

Wojciech Brzeziński

W Bogdana wcielił się 38-letni Wojciech Brzeziński. Szerszej widowni może być znany z roli Kamila Strugały, rzecznika prasowego Holdingu Podhoreckich w serialu "Rezydencja". Aktor wystąpił gościnnie w wielu polskich serialach. Na dużym ekranie zasłynął rolą Maćka w dramacie psychologicznym "Zero Jeden Zero" Piotra Łazarkiewicza. Za kreację tę został pięć lat temu nominowany do Złotej Kaczki.

Wojciech Brzeziński (w czerwonej bluzie) stworzył rolą Kaliguli kreację sezonu
Wojciech Brzeziński (w czerwonej bluzie) stworzył rolą Kaliguli kreację sezonu Fot. Krzysztof Bielinski

Teatr i muzyka

Wojciech Brzeziński ukończył Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Zadebiutował prawie 20 lat temu na deskach Teatru Nowego w Poznaniu w przedstawieniu "Kuglarze i wisielcy". Od 2008 roku związany jest z Teatrem Ateneum w Warszawie. Aktor też śpiewa. W 1997 roku zdobył nawet pierwsze miejsce na festiwalu poezji śpiewanej Spotkania Zamkowe w Olsztynie.

Wojciech Brzeziński, Marek BałataKAPIF

Posłuchaj: