Gry pałacowe Magdy Gessler. Restauratorka znowu rozstawiła wszystkich po kątach!

Kolejna rewolucja Magdy Gessler.

Pałac w Nieznanicach i próby kulinarne

Tym razem Magda Gessler pojawiła się w pałacowej restauracji w Nieznanicach. Lokal, który odwiedziła jest umieszczony w przepięknym przedwojennym budynku z 1913 roku. Jest jednak mały problem. Nikt nie chce tam jeść...

Gessler

Magda Gessler, niczym dobra kulinarna wróżka pojawiła się więc z pomocą. O ile pałac faktycznie spodobał się restauratorce, to już wystrój, który zastała- nie bardzo. Z marszu powiedziała, co o nim myśli.

Tu jest jak w kościele albo cerkwi - stwierdziła. Kto tak szkaradnie pomalował te ściany na żółto?

Nie czekając długo, kreatorka smaku postanowiła zweryfikować zawartość menu. Jej opinie o kuchni były podzielone.

Wspaniałe, wyśmienite- zachwycała się nad jednym z dań.

Gessler

Tego się po prostu nie da kroić- mówiła o innym.

Gessler

Magdzie Gessler nie odpowiadało, że we francuskim menu pojawiły się dania polskie.

Musicie się na coś zdecydować - stwierdziła.

Rodzinne niesnaski i walka o władzę

Właścicielką restauracji, mieszczącej się w pałacu, jest 74-letnia pani Elżbieta. Miejsce prowadzi razem z córką. Panie wyraźnie nie dogadywały się jednak w prowadzeniu lokalu gastronomicznego . Pracownicy twierdzili, że ich nieporozumienia i różnice zdań przyczyniły się do braku gości.

Gessler

Faktycznie. "Królowa Elżbieta", jak nazywała właścicielkę kreatorka smaku, miała bardzo konserwatywne podejście do kierowania lokalem. Jej córka Beata żaliła się, że matka nie chce dopuścić jej do samodzielnego działania. Pracownicy z kolei żalili się Gessler, że nie wiedzą czyje polecenia mają wykonywać.

Gessler

Gessler

Tutaj rządi Magda Gessler!

Gdy Magda Gessler zapoznała się z problemami restauracji, postanowiła zabrać się do pracy. Zaczęła od... sprzątania.

Tu jest BRUDNO - powiedziała zażenowana restauratorka, patrząc na framugi okien. - Coś trzeba z tym zrobić.

Gessler

Gessler nigdy nie miała żadnych oporów, by powiedzieć kilka słów prawdy. Widać, że jest stworzona do zarządzania ludźmi. Nie przejmując się tym, kto jakie zajmuje stanowisko i ile ma lat, zapędziła WSZYSTKICH do pracy. Również właścicielki.

Te okna mają być czyste - zarządziła.- Proszę bardzo, każda szmatka, mleczko...

Gessler

Zaskoczeni pracownicy dzielnie wykonywali polecenia despotycznej "Pani Magdy". Efekt był imponujący. Szare framugi pojaśniały, a Gessler triumfowała.

Wspólne sprzątanie bardzo zbliżyło pracowników. Magda Gessler to zauważyła i na drugi dzień zamiast do kuchni zaprosiła całą ekipę do... zabawy. Podzieliła personel na grupy i zarządziła rywalizację. Dwie drużyny musiały ścigać się, która szybciej przetnie więcej pieńków.

Gessler

Gessler

Gessler, patrząc na radosnych pracowników, podskakiwała! Musiała mieć niezły ubaw! A ile satysfakcji...

Gessler

Po tych nietypowych szaleństwach z powrotem zapędziła pracowników do kuchni. W końcu rewolucja to przede wszystkim ciężka praca.  I tam nie pozwoliła sobie wejść na głowę. Pokazała, jak powinien wyglądać kuchenny przywódca. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Wy również?

Gessler

Wspaniała metamorfoza wnętrz

Znana restauratorka słynie z bardzo dobrego wyczucia stylu. Nic dziwnego. W końcu jest artystką po Akademii Sztuk Pięknych. Zmiany jakie zaproponowała w restauracji okazały się strzałem w dziesiątkę. Gessler wydobyła klimat pałacowego wnętrza i sprawiła, że stało się ono bardzo eleganckie. Efekt "przed i po" był naprawdę imponujący. Krzykliwe kolory, zamieniono na beże i brązy. Piękna zastawa i świeże kwiaty nadały życia pomieszczeniom. Zobaczcie sami:

Tak było przed...

Gessler

Gessler

... a tak po metamorfozie!

Gessler

Gessler.

Udana rewolucja

Po wielu emocjonujących chwilach przyszła chwila prawdy. W odmienionej restauracji pojawili się pierwsi goście. Stres właścicielek okazał się niesłuszny. Wszyscy byli zachwyceni tym, co zastali na miejscu. Nowe wnętrze, wyśmienite dania...

Było nijako, teraz widać dużą zmianę- powiedział jeden z gości. - Będziemy tu przychodzić.

Gessler

Właścicielki wyraźnie były dumne z ostatecznego efektu. Chodziły między klientami, żartowały. Magdę Gessler również zadowoliła udana rewolucja, co było widać po jej uradowanej minie.

Gdy wróciła po czterech tygodniach, zastała restaurację w takim stanie, w jakim ją opuściła. Jedzenie było smaczne, a konflikty personelu z właścicielkami zniknęły. Wygląda na to, że zadanie zostało wykonane z pozytywnym skutkiem. Gessler na miejscu zastała kilka kobiet, które podzielały pochlebne opinie o Pałacu w Nieznanicach.

Gessler

Pani Elżbieta była bardzo wdzięczna za pomoc i wsparcie kreatorki smaku. Nie powstrzymała się, by nie uściskać Gessler.

Gessler

Podpisuję się pod tą restauracją obiema rękoma- wyznała zadowolona restauratorka, wychodząc z restauracji.

Gessler

A Wam, jak podobał się czwartkowy odcinek kuchennych rewolucji?

Więcej o: