Ewa Minge rzuciła Moskwę na kolana. Pierwszy pokaz naszej projektantki na Wschodzie! KULISY!

Kto wybiera modelki na pokaz? Czy Rosjanki są ładniejsze od Francuzek? W jakich hotelach mieszkają projektanci mody, co jadają i co robią przed pokazem? TYLKO U NAS relacja z wyjazdu pokazu Ewy Minge do Moskwy od kuchni!

Ewa Minge w Moskwie

Ewa Minge

Ewa Minge to jedna z najlepszych polskich projektantek. Jej kolekcje są podziwiane na całym świecie: w Mediolanie, Paryżu, Londynie, Dubaju czy Nowym Jorku. Minge ubiera polskie i zagraniczne gwiazdy, m.in. Cheryl Cole czy Kelly Rowland.

Cheryl Cole w sukience od Ewy Minge:

Cheryl Cole

A tu Minge i Kelly Rowland:

eva minge, kelly rowland

W zeszłym tygodniu Minge, jako jedyna dotąd Polka, miała swój pierwszy pokaz w Moskwie. Ekipie Plotek.pl udało się tam polecieć i zobaczyć, jak takie przedsięwzięcie wygląda od kulis.

Radisson Moskwa Radisson Moskwa Plotek Exclusive

Ewa Minge w Moskwie

To ta polska projektantka z Paryża - mówią o Minge na Wschodzie. Jej pokaz Eva Minge & Esotiq był jednym z bardziej wyczekiwanych na Mercedes Benz Fashion Week Russia w Moskwie. Projektantka dostała piękny apartament w pięciogwiazdkowym Radisson Moscow Ukraina. Ale nie miała czasu, by poleżeć w nim brzuchem to góry. I to nie dlatego, że nie ma brzucha. Od rana do wieczora była na spotkaniach biznesowych, kolacjach. Wcześniej, przez kilka miesięcy przygotowywała kreacje, buty, torebki...

Mój partner pojechał na urlop, a ja po tygodniu wróciłam do pracy - opowiada nam Eva.

Tak wyglądają pokoje w Radissonie:

Hotel Radisson

A tak wygląda sam hotel. Bardzo podobny do naszego Pałacu Kultury, prawda?

Hotel Radisson

Pokaz Ewy Minge. Pokaz Ewy Minge. Plotek Exclusive

Ewa Minge w Moskwie

Ekipa Minge przyleciała do Moskwy na kilka dni przed pokazem. W kilkunastu ogromnych walizkach przywieźli kreacje. Futrzane czapy, torby i kopertówki XXL, seksowne sukienki, zdobione ćwiekami buty, płaszcze...

Pokaz Ewy Minge.

Potem trzeba było wybrać modelki, które najlepiej zaprezentują kolekcję Jesień/zima 2012/13 Eva Minge & Esotiq.

Dziewczyny, które przyszły na casting były przepiękne. Zadbane włosy, ładne paznokcie, a przy tym z doświadczeniem, bo chodziły m.in. u Prady, Gucciego, Miu Miu. W godzinę mieliśmy wybraną całą piętnastkę - przyznaje Natalia Matusiak, pr menadżer Ewy Minge.

Elżbieta Czaplejewicz, choreografka pokazu twierdzi wręcz, że rosyjskie modelki są bardziej zadbane i zdyscyplinowane niż np. Francuzki.

Wiedzą, czego chcą i nie stroją fochów. Świetnie się z nimi pracuje - mówi Czaplejewicz.

Pokaz Ewy Minge.

Pokaz Ewy Minge. Pokaz Ewy Minge. Plotek Exclusive

Ewa Minge w Moskwie

Na pokaz wiozą nas mercedesy podstawione przez organizatorów Mercedes Benz Fashion Week Russia. Projektanci prezentują się już od południa, ale pokaz kolekcji słynnej Polki jest zaplanowana dopiero na wieczór. Makijażyści i fryzjerzy malują i czeszą modelki. Gorąco. Nikt nie ma czasu, by coś zjeść. Koło rozwieszonych na wieszakach stylizacji (by Mona) stoją jedynie kartony z sokami i butelki z wodą.

Idziemy na kawę do baru tuż przy salach pokazów. Filiżanka czarnej z mlekiem kosztuje ba, aż 20 zł (po przeliczeniu rubli na złotówki). O ceny sushi (niczego innego do jedzenia bar nie serwuje), nawet nie pytamy...

Zresztą, jakie to ma znaczenie. Modelki i tak jadają niewiele. Jesteście ciekawi, co robią przed pokazem?

Pokaz Ewy Minge.

Eva Minge &Esotiq w Moskwie Eva Minge &Esotiq w Moskwie Plotek Exclusive

Ewa Minge w Moskwie

Sala, w której mają pokazać kolekcję Minge&Esotiq, jest wypełniona po brzegi. Są tłumy fotoreporterów, miejscowi celebryci, gwiazdy. Jest znany multimilioner James Goldstein oraz styliści i redaktorzy najbardziej liczących się magazynów: Grazia, Collezioni, Elle.

Pokaz Ewy Minge.

Niektórzy obserwują modelki z szeroko otwartymi ustami. Nic dziwnego. Dziewczyny są piekielnie charyzmatyczne, a kreacje podkreślają ich zgrabne sylwetki.

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

 

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

Eva Minge &Esotiq w Moskwie Eva Minge &Esotiq w Moskwie AKPA

Ewa Minge w Moskwie

43 pełne stylizacje w 20 minut. Zdarzyło się też coś, czego nie było na innych pokazach. Zdystansowani Rosjanie kilka razy bili brawa w trakcie.

Bardzo europejski, spójny pokaz, a zarazem glamour i z rosyjskim akcentami - komentowali.

Pokaz oglądali miejscowi celebryci. James Goldstein:

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

Ekaterina Volkova:

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

Alexandr Rogov:

Eva Minge

I Maria Berseneva:

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

Jestem bardzo szczęśliwa, że Rosjanie przyjęli mnie tak ciepło, że klaskali w trakcie - mówiła nam po pokazie Ewa Minge.
Eva Minge &Esotiq w Moskwie. Eva Minge &Esotiq w Moskwie. Plotek Exclusive

Ewa Minge w Moskwie

Po pokazie projektant sam wychodzi na scenę, odbiera gratulacje. Potem oblegają go dziennikarze, jeśli oczywiście są zainteresowani zrobieniem wywiadu. Do Minge ustawia się kilka miejscowych telewizji i polscy dziennikarze, którzy specjalnie przylecieli do Moskwy na jej debiut. Byli m.in szefowa Plejady Ewa Wojciechowska, Basia Łubko z "Flesza" i Bartosz Węglarczyk, naczelny "Sukcesu". Na widowni z prawej - Agnieszka Jastrzębska z DDTVN i Olivier Janiak z "Co za tydzień".

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

W tym samym czasie w kuluarach ekipa Ewy Minge pakuje ubrania i buty. Pracy jest mnóstwo. Są znużeni, ale zadowoleni. Już dotarły do nich zachwyty i gratulacje.

Eva Minge &Esotiq w Moskwie

Przed godz. 22 cała ekipa idzie na kolację. Ewa Minge też. Mają co świętować.

Eva Minge w Moskwie. Eva Minge w Moskwie. Plotek Exclusive

Ewa Minge w Moskwie

Nie denerwuj się, pokonamy tego smoka - żartował partner Ewy Minge, by rozluźnić ją przed pokazem. Miał rację. O kolekcji piszą największe modowe portale w Rosji.

Eva Minge w Moskwie.

Eva Minge w Moskwie.

Eva Minge &Esotiq planuje otwarcie flagowego butiku w Moskwie oraz kilkunastu na terenie całej Rosji. Czy Wschód przyjmie jej ciuchy z otwartymi ramionami? Czy jej kolekcje będą się tam cieszyć takim wzięciem jak wśród arabskich księżniczek? Wierzymy, że tak.

Więcej o: