FKA twigs

FKA twigs

FKA twigs jest brytyjską wokalistką i tancerką. Karierę muzyczną rozpoczęła jak była nastolatką, do tej pory wydała jeden duży album „LP1”. FKA twigs wystąpiła między innymi w teledysku Beyonce. Od 2014 roku spotyka się z gwiazdą filmu „Zmierzch”, aktorem Robertem Pattinsonem.

Imię i nazwisko: Tahliah Debrett Bernett
Pseudonim sceniczny: FKA twigs
Data urodzenia: 16 stycznia 1988
Miejsce urodzenia: Cheltenham, Wielka Brytania
Zawód: wokalistka, tancerka
Gatunki muzyczne: indie rock, Indie electronic, rock alternatywny, alternative R’nB
Instrumenty: perkusja, instrumenty klawiszowe
Facebook: facebook.com/fkatwigs/
Instagram: @fkatwigs
Twitter: @FKAtwigs

FKA twigs – kariera muzyczna

FKA twigs jest związana z muzyką od najmłodszych lat. Już jako szesnastoletnia dziewczyna grała w młodzieżowych klubach w Wielkiej Brytanii. Nieco później zaczęła karierę jako tancerka, między innymi tańczyła w teledyskach gwiazd takich jak Beyonce. Swój debiutancki album wydała razem z wytwórnią Young Turks 11 sierpnia 2014 roku. Album jest zatytułowany „LP1”. Na albumie znalazły się single „Two Weeks”, „Pendulum”, „Give Up” i „Video Girl”. W Stanach Zjednoczonych płyt została sprzedana w ponad 77 tysiącu egzemplarzy i spotkał się z pozytywnymi opiniami krytyków muzycznych. Poza tym albumem artystka wydała trzy mini albumy: „EP1”, „EP2” i „M3LL155X”. 18 lutego 2016 roku FKA twigs wydała kolejny singiel i teledysk „Good to Love”.

FKA twigs i Robert Pattinson

W połowie 2014 roku FKA twigs zaczęła się spotykać ze znanym aktorem, idolem nastolatek Robertem Pattinsonem. Jest ona pierwszą poważną partnerką Pattinsona od czasu rozstania aktora z poznaną na planie „Zmierzchu” Kristen Steward. W kwietniu 2015 roku para oficjalnie potwierdziła, że są zaręczeni. Rok później w mediach plotkarskich pojawiła się informacja o rzekomej zdradzie Pattinsona i odwołaniu ślubu. Jak podał jeden z serwisów internetowych Pattinson nie był zadowolony ze związku i skarżył się na częste kłótnie z wokalistką. Jednak niedługo później plotki zostały zdementowane.

fka twigs

Więcej o:

fka twigs

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.