Wiśniewski przegrał proces z podwójnym mordercą!

Szok! Prawie 70 tysięcy złotych Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Universal Music Polska muszą zapłacić więźniowi Piotrowi Bogdanowiczowi za naruszenie jego praw autorskich!

Michał Wiśniewski bezprawnie wykorzystał fragmenty wierszy i aforyzmów Bogdanowicza w tekście piosenki pt. "Jeanny - end of the story". Znalazła się ona na trzeciej płycie Ich Troje . Zmieniona forma tekstów i brak zgody na ich użycie sprawiło, że Michał naruszył prawa autorskie więźnia .

Od czego się zaczęło?

W 1998 roku Ich Troje zagrało koncert w Zakładzie Karnym w Potulicach. Po występie Wiśniewski spotkał się z jednym z więźniów, który odbywał karę 25 lat więzienia za podwójne zabójstwo. Przekazał on Michałowi maszynopisy ze swoimi wierszami i aforyzmami. Nie umawiali się na jakiekolwiek wykorzystanie tekstów, ale wymienili się adresami i telefonami. Tym więźniem był oczywiście Piotr Bogdanowicz.

W 2001 roku przypadkiem usłyszał utwór "Jeanny - end of the story" w radiu. Próbował skontaktować się wtedy z liderem Ich Troje, ale numer telefonu okazał się nieaktualny. Według Michała więzień oddał teksty w jego ręce przyzwalając na dowolne ich zużytkowanie. Dwa lata później sprawa wylądowała w sądzie i właśnie nastąpił jej finał.

Nie sądzicie, że wyrok jest zbyt surowy?

Więcej o: