Więcej o tym, co się dzieje w polskich szkołach, przeczytasz na Gazeta.pl
Jagoda, którą na TikToku można znaleźć jako @jagodaluszczak, nie kryła oburzenia po tym, jak przeczytała materiały otrzymane od księdza na lekcji religii w liceum, do którego uczęszcza. Na kartce A4 widnieje tytuł "Zagrożenia życia rodzinnego", a długi tekst ma rzekomo odpowiedzieć na pytanie "Czy w nowoczesnym społeczeństwie warto jeszcze walczyć o tradycyjny model rodziny?". Największym nieszczęściem dla rodzin ma być "ideologia feminizmu", a przytoczone w tekście argumenty cofają ludzkość do czasów średniowiecza.
Wściekłości nie kryła nie tylko Jagoda, ale także jej licealni koledzy. Uczennica skomentowała całą sytuację, nazywając ją "chorą", a dla potwierdzenia przytoczyła kilka przykładów z materiałów, które otrzymała klasa.
Feminizm przedkłada pracę, karierę, samorealizację kobiety nad wychowywanie dzieci, pielęgnowanie ogniska domowego. Dezawuuje kobiecą subtelność i wdzięk, a podkreśla siłę i waleczność, osłabia to zdolność mężczyzny do trwałego związku i pokochania kobiety na całe życie. Feminizm zaburza relacje między płciami - możemy dowiedzieć się z lekcji religii w polskiej szkole.
Pod koniec filmiku Jagoda zaapelowała, że bardzo zależałoby, aby jej TikTok trafił do jak największej liczby osób. Cel zdecydowanie udało się osiągnąć - film został już odtworzony ponad 600 tys. razy i wywołał lawinę komentarzy. Internauci zaczęli przywoływać swoje doświadczenia z lekcji religii, sugerowali też uczniom, że po czymś takim powinni wspólnie wypisać się z tego przedmiotu.
Jaki to ma związek z chrześcijaństwem? To by była moja ostatnia lekcja religii.
U mnie cała klasa pokłóciła się z księdzem, bo powiedział, że po zdradzie przez męża kobieta też ma grzech, bo nie zadbała o związek.
Brzmi jak cytaty z pewnego ministra edukacji - piszą internauci.
Jagoda udostępniła na Instagramie tekst w całości, a absurdalnych przykładów atakujących feminizm (jak podsycanie rywalizacji między kobietą a mężczyzną) można tu znaleźć jeszcze więcej.
Jak zauważył jeden z komentujących, nie da się ukryć, że treść powyższych materiałów niezwykle przypomina wizję polskiej szkoły pod wodzą Przemysława Czarnka. W lipcu 2021 głośno było o wypowiedzi prof. Pawła Skrzydlewskiego, doradcy szefa resortu edukacji, który na łamach "Naszego Dziennika" apelował, iż kluczowe jest "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich". Minister edukacji poparł Skrzydlewskiego, komentując, jego słowa w radiowej Jedynce, że "to wybitny filozof, mówiący szczerą prawdę".