Ilona Łepkowska rezygnuje z "Korony królów". Scenarzystka jest zmęczona serialem. "Muszę odpocząć"

Władze TVP zdecydowały, że powstanie kontynuacja "Korony królów". Jednak z pracy nad serialem zrezygnowała scenarzystka, Ilona Łepkowska.

"Korona królów" miała być hitem TVP i polską odpowiedzią na "Grę o tron". Początkowo serial spotkał się z bardzo dużą krytyką, głównie przez niski budżet, ale dzięki wsparciu Ilony Łepkowskiej udało się go odratować. Teraz władze stacji zapowiedziały kontynuację, ale królowa polskich seriali zrezygnowała z udziału w produkcji.

"Korona królów" nie jest moim pomysłem - zaznaczyła Łepkowska w rozmowie z "SE".
Włączyłam się do serialu w trybie nagłym, ratunkowym, żeby pomóc to rozkręcić i myślę, że tę rolę spełniłam - wyjaśnia scenarzystka.

Ilonie Łepkowskiej udało się uratować scenariusz, który wymagał wielu poprawek.

Od pewnego czasu nad projektem "Korona królowej" pracowały inne scenarzystki. Ale w kryzysowym momencie poproszono mnie o opinię i ewentualną pomoc, w wyniku czego podjęłam się funkcji konsultanta scenariuszowego i stworzyłam nowy zespół scenariuszowy - wyjaśniała w wywiadzie.

Zaangażowanie Łepkowskiej okazało się dla TVP strzałem w dziesiątkę. Każdy odcinek gromadzi przed telewizorami około 2,5 miliona widzów. Mimo ogromnego sukcesu tej historycznej produkcji Łepkowska nie chce dłużej uczestniczyć w tworzeniu "Korony królów".

Nie będę pracowała przy drugim sezonie "Korony królów" -  powiedziała scenarzystka w rozmowie z "SE"
Jestem zmęczona, muszę odpocząć. Jestem przekonana, że zespół scenariuszowy poradzi sobie beze mnie w przyszłym sezonie - uspokoiła fanów Łepkowska.

Co myślicie o decyzji Łepkowskiej? Będziecie oglądać?

PC

Więcej o:
Komentarze (158)
Ilona Łepkowska rezygnuje z "Korony Królów". Scenarzystka jest zmęczona serialem. "Muszę odpocząć"
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 145 razy 123

  rozumiem ją

  bo trzeba się nieźle namęczyć, żeby wymyślić coś równie żenującego

 • Gość: Andre

  Oceniono 117 razy 89

  Serial uwielbiany przez pisowskich Januszy i Grażyny, którzy oglądają tylko telenowele, słuchają disco polo i nie czytają żadnych książek...

 • captain_planet

  Oceniono 77 razy 69

  Królowa serialowego kiczu jest zmęczona. Doskonale ją rozumiem, bo ile lat można produkować niestrawną papkę dla mas? Życzę dużo zdrowia i nieprzerwanego odpoczynku od "twórczego" znoju.

 • Gość: M

  Oceniono 81 razy 67

  Korona Królów nie wytrzymuje porównania z żadnym serialem historycznym: ani amerykańskim, ani europejskim. Mało tego, wypada słabo nawet w porównaniu z polskimi serialami sprzed lat.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 79 razy 61

  jasełkowy serial dla ociężałych umysłowo.

 • jakub13579

  Oceniono 56 razy 44

  Każdy następny odcinek to wartko rozwijająca się żenada. Jak można wydawać państwowe pieniądze na taki chłam. Tam gra wielu młodych ludzi, którzy od początku swojej kariery zawodowej dają ciała. Tekturowe dekoracje. Tekturowe postaci.

 • entymolog

  Oceniono 41 razy 37

  Królowa tandety musi odpocząć. My od niej też.

 • zocha688

  Oceniono 51 razy 35

  Nie oglądam Rezimowej TV konsekwentnie szkoda mojego czasu na to badziewie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX