Wokalistka The Cranberries nie żyje. Dolores O'Riordan zmarła nagle w wieku 46 lat

Dolores O'Riordan zmarła dziś niespodziewanie w Londynie - poinformował jej rzecznik. Piosenkarka miała zaledwie 46 lat.

Nie żyje Dolores O’Riordan. Wokalistka grupy The Cranberries zmarła w poniedziałek w Londynie. O śmierci wokalistki poinformował jej rzecznik prasowy.  

Dolores O'Riordan zmarła dzisiaj nagle w Londynie. Wokalistka wraz z zespołem The Cranberries była na krótkiej sesji nagraniowej - czytamy w oświadczeniu.

Przyczyny śmierci nie zostały na razie ujawnione.

Oświadczenie w sprawie śmierci artystki wydał również prezydent Irlandii, Michael Higgins:

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wieść o śmierci Dolores O'Riordan, artystki, wokalistki i autorki tekstów. Dolores O'Riordan i The Cranberries wywarli niebywały wpływ na muzykę rockową i pop w Irlandii i na świecie. Z uśmiechem wspominam, jak Jim Kemmy z Limerick przedstawił mi Dolores i The Cranberries. Był dumny z ich sukcesu.

 

Dolores O'Riordan i The Cranberries

Dolores O'Riordan dołączyła do zespołu w 1990 roku. Ich najbardziej znane hity z lat 90. to "Linger" i "Zombie" - wielokrotnie nagradzane. Grupa miała swoje złote lata od 1994, wraz z utworem "Linger" a chwilę później z "Zombie". Po słabszych albumach postanowili zawiesić działalność w 2003 roku na rzecz karier solowych.

MM