Dziennikarka pomyliła nazwę filmu z Pharrellem Williamsem. Jego reakcja NISZCZY. Nie wszyscy się śmieją. "Oznaka rasizmu"

Pharell Williams otrzymał nominację do Złotych Globów za soundtrack do filmu "Hidden Figures". Nazwa okazała się trudna do zapamiętania dla dziennikarki przeprowadzającej z nim wywiad na czerwonym dywanie.

Reporterka stacji NBC Jenna Bush podeszła do Pharrella Williamsa, by zapytać go o nominację za pracę nad muzyką do "Hidden Fences". Problem w tym, że taki film nie istnieje. W gronie nominowanych znalazł się obraz "Fences" z Denzelem Washingtonem, ten, za który nominację dostał Williams, nazywa się "Hidden Figures". Natłok informacji najwyraźniej przytłoczył reporterkę. Muzyk, mimo że nic powiedział, był niezadowolony z takiej pomyłki. Spójrzcie na jego minę!

"Hidden Figures" to film biograficzny przedstawiający historię czarnoskórej matematyczki Katherine Johnson współpracującej z NASA w latach 60. ubiegłego wieku. "Fences" to historia afroamerykańskiej rodziny tocząca się w latach 50. Dwie produkcje pomieszały się nie tylko reporterce. Michael Keaton podczas gali odczytywał nominacje za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową. W tym gronie znalazła się gwiazda filmu "Hidden Figueres", Octavia Spencer. Zdaniem Keatona, aktorka również zagrała w nieistniejącym filmie "Hidden Fences".

Pomyłka dziennikarki i aktora została oczywiście błyskawicznie podchwycona przez internautów, którzy zabrali się do tworzenia memów. 

Innym do śmiechu było trochę mniej. Internauci wskazywali na to, że nieumiejętność zapamiętania nazw dwóch filmów z czarnoskórymi bohaterami to oznaka rasizmu.

Takie wpadki zdarzają się przez rasizm. Biali ludzie nie widzą różnych filmów, widzą czarnych aktorów. 
Te dwie nazwy nawet nie są do siebie podobne. Wszystkie filmy z czarnoskórymi aktorami nie mają podobnie brzmiących nazw - pisali oburzeniu internauci. 

A co Wy o tym myślicie?

EK

Zobacz wideo
Więcej o: